Vuelta a Andalucia 2016: etap 3

Oscar Gatto (Tinkoff) wygrał trzeci odcinek ścigania w Andaluzji.

31-letni Włoch na końcowych metrach pokonał Bena Swifta (Team Sky), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Na mocno pagórkowatej trasie uciekali Manuele Boaro (Tinkoff), Markel Irizar (Trek), Bertjan Lindeman (LottoNl), Damiano Caruso (BMC), Jay McCarthy (Tinkoff) i Maurits Lammertink (Roompot), do których dojechał Marcin Mrożek (CCC Sprandi). Szóstka nad prowadzonym przez Movistar peletonem wypracowała 4 minuty przewagi.

Akcja została zakończona 24 kilometry przed metą, tuż przed ostatnim podjazdem Puerto del Valle (7,6 km; 4%). Zaatakował tam Daniel Navarro (Cofidis), zdobywając 34 sekundy.

Za Navarro ruszył Omar Fraile (Dimension Data), dołączając niespełna 10 kilometrów przed kreską. Zasadnicza grupa miała dwójkę cały czas na widoku, dochodząc ją tuż przed ostatnią prostą.

Prowadzący lekko w górę finisz wyraźnie wygrał Gatto, który tym samym odniósł pierwsze swoje zwycięstwo dla grupy Tinkoff.

Wyniki 3. etapu Vuelta a Andulucia 2016 (2.1), Monachil - Padul (157,9 km):

  1 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                             3:51:17
  2 Ben Swift (GBr) Team Sky
  3 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  4 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
  5 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
  6 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
  7 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
  8 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  9 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 10 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 12 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 13 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 14 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 15 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 16 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 17 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 18 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 19 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 20 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 21 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 22 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 23 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 24 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 25 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
 26 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 27 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 28 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 29 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 30 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 31 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 32 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 33 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 34 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 35 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 36 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 37 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 38 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 39 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 40 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
 41 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 42 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 43 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 44 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 45 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 46 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 47 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 48 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 49 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 50 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 51 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 52 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela                  01:59
 53 Enrique Sanz (Spa) Southeast - Venezuela
 54 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
 55 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
 56 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 57 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 58 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 59 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 60 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 61 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 62 Garikoitz Bravo (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 63 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 64 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 65 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 66 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 67 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 68 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 69 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 70 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 71 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 72 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 73 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 74 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 75 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 76 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 77 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 78 Airán Fernández Casasola (Spa) Matrix Powertag               04:02
 79 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 80 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 81 Be?at Txoperena (Spa) Euskadi Basque Country - Murias        04:13
 82 Ibai Salas (Spa) Burgos BH
 83 Aritz Bagües (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 84 Christian Knees (Ger) Team Sky                               06:11
 85 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 86 Jo?o Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 87 Damien Garcia (Fra) Stradalli - Bike Aid
 88 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 89 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 90 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 91 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
 92 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 93 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Arnau Sole Vall (Spa) Burgos BH
 95 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 96 Cristian Rodriguez (Spa) Southeast - Venezuela
 97 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 98 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 99 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
100 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
101 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
102 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
103 Jose Vicente Toribio (Spa) Matrix Powertag
104 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
105 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
106 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
107 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
108 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
109 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
110 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
111 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
112 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
113 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
114 Yukihiro Doi (Jpn) Matrix Powertag
115 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
116 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
117 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       08:52
118 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
119 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
120 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
121 Julien Morice (Fra) Direct Energie
122 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
123 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
124 Jesus Del Pino (Spa) Burgos BH
125 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
126 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
127 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
128 Daniel Bichlmann (Ger) Stradalli - Bike Aid
129 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
130 Alexey Ribalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
131 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
132 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
133 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
134 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
135 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
136 Murilo Affonso (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
137 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
138 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
139 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
140 Aitor González (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
141 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
142 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            08:56
143 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
144 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              11:35
145 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela
146 Junya Sano (Jpn) Matrix Powertag
147 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH                                 13:04
148 Jose Ander Insausti (Spa) Euskadi Basque Country - Muria     15:31
149 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
150 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
151 Pablo Torres (Spa) Burgos BH
152 Daniel López (Spa) Burgos BH
153 Amanuel Ghebreindrias (Eri) Stradalli - Bike Aid
154 Kleber Ramos (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
155 Victor Martin Hernandez (Spa) Burgos BH                      19:47
DNS Marc De Maar (Ned) Roompot - Oranje Peloton
DNF Flavio Cardoso (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
DNF Daiki Yasuhara (Jpn) Matrix Powertag
DNF Kenji Takubo (Jpn) Matrix Powertag

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Ben Swift (GBr) Team Sky                                  12:26:52
  2 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  3 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
  4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  5 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
  6 Wouter Poels (Ned) Team Sky
  7 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  9 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela
 10 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 11 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 12 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 13 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 14 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
 15 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 16 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 17 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 18 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 19 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 20 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 21 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 22 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 23 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 24 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 25 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 26 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 27 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 28 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 29 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 30 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 31 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 32 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 33 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 34 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 35 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 36 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 37 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 38 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 39 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 40 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 41 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 42 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 43 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 44 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 45 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 46 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 47 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              00:45
 48 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 49 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        01:59
 50 Enrique Sanz (Spa) Southeast - Venezuela
 51 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
 52 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 53 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 54 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 55 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 56 Garikoitz Bravo (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 57 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela
 58 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    02:44
 59 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 60 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 61 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     03:03
 62 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefou     03:20
 63 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 64 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 65 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 66 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 67 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 68 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                          04:47
 69 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    05:02
 70 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 71 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 72 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 73 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 74 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 75 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                               06:01
 76 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          06:11
 77 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      06:48
 78 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           06:56
 79 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 80 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
 81 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 82 Airán Fernández Casasola (Spa) Matrix Powertag               07:05
 83 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 84 Aritz Bagües (Spa) Euskadi Basque Country - Murias           07:16
 85 Ibai Salas (Spa) Burgos BH
 86 Be?at Txoperena (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 87 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    07:32
 88 Cristian Rodriguez (Spa) Southeast - Venezuela
 89 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         08:52
 90 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 91 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela                  08:55
 92 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 93 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            09:14
 94 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 95 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 96 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 97 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 98 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 99 Christian Knees (Ger) Team Sky
100 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
101 Arnau Sole Vall (Spa) Burgos BH
102 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
103 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
104 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
105 Jo?o Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
106 Jose Vicente Toribio (Spa) Matrix Powertag
107 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    09:37
108 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
109 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
110 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
111 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               10:08
112 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      10:13
113 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
114 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    11:55
115 Alexey Ribalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
116 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
117 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
118 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
119 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
120 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
121 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
122 Jesus Del Pino (Spa) Burgos BH
123 Murilo Affonso (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
124 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            11:59
125 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         12:12
126 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       13:07
127 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
128 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
129 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
130 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
131 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        13:11
132 Yukihiro Doi (Jpn) Matrix Powertag                           14:01
133 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              14:38
134 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela
135 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       14:57
136 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
137 Damien Garcia (Fra) Stradalli - Bike Aid
138 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH                                 16:07
139 Julien Morice (Fra) Direct Energie                           17:38
140 Daniel Bichlmann (Ger) Stradalli - Bike Aid                  18:17
141 Junya Sano (Jpn) Matrix Powertag                             18:31
142 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                22:14
143 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 23:10
144 Kleber Ramos (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour            24:17
145 Jose Ander Insausti (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
146 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        25:15
147 Aitor González (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
148 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
149 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               25:19
150 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 27:14
151 Victor Martin Hernandez (Spa) Burgos BH                      28:33
152 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              28:53
153 Daniel López (Spa) Burgos BH                                 31:54
154 Pablo Torres (Spa) Burgos BH
155 Amanuel Ghebreindrias (Eri) Stradalli - Bike Aid             35:11

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: