Tour of Oman 2016: etap 4

Vincenzo Nibali (Astana) po wspinaczce na Zielonej Górze wygrał królewski etap Wyścigu Dookoła Omanu.

Nowy lider klasyfikacji generalnej pokonał Romaina Bardeta (Ag2r) i Jakoba Fuglsanga (Astana).

Ucieczkę na pierwszych kilometrach sformowali Davide Cimolai (Lampre-Merida), Daniel Oss (BMC), Christoph Pfingsten (Bora-Argon 18), Iljo Keisse (Etixx-Quick Step), Simone Antonini (Wanty), Robin Stenuit (Wanty-Groupe Gobert), Berden De Vries (Roompot Oranje Peloton), Stijn Steels (TopSport Vlaanderen - Baloise), Bradley White (Unitedhealthcare) i Michael Reihs (Stölting Service Group).

Dziesięciu harcowników odjechało na 4 minuty, a 25 kilometrów przed kreską różnica wynosiła 3:45.

Końcówka prowadziła pod Jabal Al Akhdhar i liczyła 7,5 km przy średnim nachyleniu 10,7%. Peleton w końcu przyspieszył, rozpoczynając podjazd ze stratą poniżej 2 minut.

Uciekinierzy zostali doścignięci, a w ich miejsce pojawił się Eduardo Sepulveda (Fortuneo). Za Argentyńczykiem ruszyli Romain Bardet i Vincenzo Nibali. Dwójka pierwsza dopadła Sepulvede, a  następnie „Rekin z Mesyny”  odjechał po zwycięstwo.

Wyniki 4. Tour of Oman 2016 (2.HC), Knowledge Oasis Muscat - Jabal Al Akhdhar (177 km):

  1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                      4:25:48
  2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:09
  3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         00:12
  4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:18
  5 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                              00:38
  6 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           00:43
  7 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
  8 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling              00:45
  9 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           01:08
 10 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    01:10
 11 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:22
 13 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         01:29
 14 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 15 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                       01:59
 16 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     02:02
 17 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 18 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                02:20
 19 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           02:23
 20 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 21 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 22 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             02:35
 23 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         02:47
 24 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           02:57
 25 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             03:01
 26 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             03:24
 27 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 28 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            04:00
 29 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 30 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
 31 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare                        04:32
 32 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         04:40
 33 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 34 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group               04:45
 35 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 36 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 37 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 04:48
 38 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           05:04
 39 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  05:22
 40 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   05:26
 41 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  05:28
 42 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 43 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     05:30
 44 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          05:38
 45 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     05:44
 46 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                     05:51
 47 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         06:04
 48 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     06:06
 49 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     06:38
 50 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          06:43
 51 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 52 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       06:52
 53 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                07:06
 54 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         07:19
 55 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 07:22
 56 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                     07:49
 57 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    07:57
 58 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    08:06
 59 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 60 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 61 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     08:30
 62 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     08:54
 63 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      09:04
 64 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 09:14
 65 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      09:42
 66 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            09:56
 67 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
 68 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
 69 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   10:01
 70 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        10:08
 71 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      10:18
 72 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 73 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         10:23
 74 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                          10:32
 75 Nathan Earle (Aus) Drapac Professional Cycling               10:39
 76 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 77 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
 78 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       10:43
 79 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 80 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         11:08
 81 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 82 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         11:16
 83 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 84 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       11:19
 85 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group
 86 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         11:28
 87 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       11:35
 88 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 89 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            11:44
 90 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 11:49
 91 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               11:52
 92 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            11:57
 93 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  12:05
 94 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         12:08
 95 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                  12:20
 96 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     12:25
 97 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group                  12:27
 98 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice                     12:30
 99 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     12:38
100 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               12:40
101 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         12:51
102 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 13:00
103 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
104 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
105 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               13:04
106 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              13:38
107 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling               13:44
108 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
109 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            14:39
110 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
111 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   14:55
112 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    15:00
113 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                15:16
114 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida
115 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               15:44
116 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  15:48
117 Bradley White (USA) UnitedHealthcare                         15:59
118 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare 
119 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             16:26
120 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            16:29
121 Andre Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
122 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             16:52
123 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            17:21
124 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
125 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare                          17:34
126 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare 
127 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                17:53
128 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              17:56
129 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      18:11
130 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton             18:18
131 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team                        18:20
132 Michael Morkov (Den) Team Katusha
133 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
134 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
135 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
136 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
137 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
138 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         18:33

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                     16:18:35
  2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:15
  3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         00:24
  4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:40
  5 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                              00:54
  6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    01:16
  7 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling              01:31
  8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:38
  9 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           01:41
 10 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:59
 11 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             02:04
 12 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         02:15
 13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     02:34
 14 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  02:39
 15 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           02:45
 16 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           03:05
 17 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      03:14
 18 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                       03:18
 19 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         03:44
 20 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           04:14
 21 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             04:18
 22 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             04:45
 23 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      04:57
 24 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step                     05:06
 25 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              05:19
 26 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           06:00
 27 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling              06:29
 28 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       06:31
 29 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          06:50
 30 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             07:42
 31 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                07:43
 32 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare                        08:36
 33 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    09:01
 34 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                09:02
 35 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          09:20
 36 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  09:40
 37 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     10:04
 38 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       10:08
 39 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         10:12
 40 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          10:14
 41 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                     10:32
 42 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     10:44
 43 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      10:56
 44 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   11:25
 45 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 11:26
 46 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     11:31
 47 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     11:45
 48 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         12:27
 49 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  12:33
 50 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group               12:56
 51 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   12:57
 52 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           12:58
 53 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group                   13:06
 54 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling                13:16
 55 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    13:28
 56 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         13:30
 57 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               13:44
 58 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      14:16
 59 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice                     14:27
 60 Nathan Earle (Aus) Drapac Professional Cycling               14:38
 61 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
 62 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 14:56
 63 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       14:59
 64 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    15:16
 65 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         15:36
 66 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            15:43
 67 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       15:47
 68 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice              16:35
 69 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   16:40
 70 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            16:57
 71 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             17:01
 72 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                  17:20
 73 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               17:28
 74 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     17:41
 75 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      18:11
 76 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 77 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         18:42
 78 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                18:57
 79 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 19:07
 80 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    19:32
 81 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   19:40
 82 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       19:45
 83 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         19:48
 84 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha                         19:53
 85 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     19:56
 86 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            20:05
 87 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                          20:12
 88 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     20:24
 89 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             20:32
 90 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            20:57
 91 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       21:04
 92 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 21:46
 93 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   22:19
 94 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                         22:31
 95 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                     22:46
 96 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      23:05
 97 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        23:26
 98 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 23:45
 99 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              24:10
100 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 24:21
101 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
102 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton             24:30
103 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
104 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               24:42
105 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                          25:13
106 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         25:27
107 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           25:44
108 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida                             25:56
109 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group                  25:58
110 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        26:25
111 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                26:34
112 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            26:35
113 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           26:53
114 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       26:54
115 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                27:20
116 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         27:26
117 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      27:27
118 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare                          27:36
119 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              28:03
120 Bradley White (USA) UnitedHealthcare                         28:17
121 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            28:27
122 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    29:38
123 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            29:46
124 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare                         30:06
125 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         30:27
126 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     30:58
127 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            31:36
128 Andre Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   32:14
129 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  33:03
130 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling               33:16
131 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team                        33:27
132 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          34:36
133 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               34:42
134 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               35:50
135 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            35:56
136 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             36:40
137 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         38:54
138 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    42:17

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: