Tour of Oman 2016: etap 2

Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) wygrał drugi odcinek Wyścigu Dookoła Omanu i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Za norweskim kolarzem przyjechali Vincenzo Nibali (Astana) i Greg Van Avermaet (BMC). 5. miejsce wywalczył Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice).

W ucieczce dnia ponownie znaleźli się Christoph Pfingsten (Bora) i Kenny Dehaes (Wanty), którym tym razem towarzyszyli Pierre-Luc Perichon (Fortuneo), Jesper Asselman (Roompot), Stijn Steels (Topsport Vlaanderen) i Alexander Kamp (Stölting), a w drugiej części trasy z przodu pozostali Kamp, Asselman i Perichon.

Uciekinierzy wypracowali ponad 4 minuty przewagi. Peleton napędzany siłą kolarzy Etixx-Quick Step zlikwidował akcję niespełna 20 kilometrów przed metą, a następnie, na wąskim, krętym zjeździe zasadnicza grupa pękła. W drugiej części m. in. pozostał Daniel Martin (Etixx). Czołówkę zaczęła napędzać ekipa CCC Sprandi.

Sama końcówka prowadził na podjeździe o długości 2,8 km i nachyleniu 6,5%, pod który prowadząca grupa dojechała blisko minutę przed następnymi. Dimension Data i Astana narzuciły na wzniesieniu tempo, a pracę kolegów wykończył Boassen Hagen, finiszując z przewagą kilku metrów przed Nibalim.

Dzisiejszy etap rozstrzygnął się na ostatnim, 3-kilometrowym podjeździe. Zespół wykonał świetną robotę, aby utrzymać mnie w pierwszych rzędach grupy. Simone Ponzi wyszedł w końcówce na czoło stawki i dokonał mocnej selekcji. Sprint rozpoczął się ok. 400 metrów przed "kreską". Razem z Pozzovivo straciliśmy kilka metrów do najszybszych i musiałem zadowolić się 5.miejscem. Na tak krótkim i szybkim wzniesieniu potrzebne było sporo mocy, by wywalczyć miejsce na podium. Jestem jednak zadowolony ze swojej formy i postawy całej ekipy. Kolejny cel to poprawa dzisiejszego wyniku na piątkowym etapie, kończącym się długim i wymagającym podjazdem

- powiedział po etapie Davide Rebellin.

Wyniki 2. etapu Tour of Oman 2016 (2.HC), Omantel Head Office - Quriyat (162 km):

  1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                  4:12:00
  2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
  3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
  5 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
  6 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
  7 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
  8 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 10 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           00:06
 11 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 12 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 13 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 14 Brendan Canty (Aus) Drapac
 15 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 16 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         00:14
 17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     00:16
 18 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         00:18
 19 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 20 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 21 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             00:21
 22 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    00:24
 23 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 24 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:26
 25 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Team                  00:31
 26 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      00:41
 27 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 28 Nathan Earle (Aus) Drapac                                    00:43
 29 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:56
 30 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 31 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:59
 32 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 33 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 34 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group
 35 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 36 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:03
 37 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         01:07
 38 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Team                01:09
 39 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 40 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     01:12
 41 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      01:22
 42 Adam Phelan (Aus) Drapac
 43 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 44 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 45 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               01:26
 46 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 01:32
 47 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton             01:41
 48 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 49 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 50 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 51 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 52 Samuel Spokes (Aus) Drapac
 53 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Team                     01:50
 54 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   01:55
 55 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         01:59
 56 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare Team                   02:06
 57 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             02:43
 58 Johan Vansummeren (Bel) AG2R La Mondiale
 59 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 60 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 61 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
 62 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 63 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 65 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         02:51
 66 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    03:03
 67 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 68 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 69 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 70 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 71 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 72 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
 73 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 74 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 03:06
 75 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 76 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 77 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                03:16
 78 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   03:31
 79 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         03:52
 80 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 81 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 82 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 83 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 84 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 85 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 86 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 87 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 88 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group
 89 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare Team
 90 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 91 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       04:07
 92 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 04:11
 93 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    04:52
 94 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
 95 Peter Koning (Ned) Drapac
 96 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 97 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
 98 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 99 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
100 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
101 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
102 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
103 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
104 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida
105 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
106 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
107 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Team
108 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Team
109 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
110 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
111 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
112 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  05:11
113 Jordan Kerby (Aus) Drapac                                    05:26
114 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      05:30
115 Andre Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
116 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
117 Travis Meyer (Aus) Drapac
118 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 05:34
119 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                05:55
120 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group
121 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Team                     06:23
122 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            07:00
123 Marco Haller (Aut) Team Katusha
124 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
125 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
126 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
127 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
128 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept
129 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
130 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      07:06
131 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
132 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
133 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
134 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
135 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    07:56
136 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         08:16
137 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       09:38
138 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
139 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            13:57
140 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                  7:49:31
  2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:04
  3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      00:06
  4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  5 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           00:08
  6 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  00:10
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
  8 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
  9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 10 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:16
 11 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  00:24
 13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     00:26
 14 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              00:28
 15 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         00:40
 16 Brendan Canty (Aus) Drapac
 17 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                00:48
 18 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 19 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:51
 20 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           00:52
 21 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    00:58
 22 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          01:06
 23 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:08
 24 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Team                  01:13
 25 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      01:23
 26 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         01:27
 27 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             01:37
 28 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             01:38
 29 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group                   01:41
 30 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           01:51
 31 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 32 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 33 Nathan Earle (Aus) Drapac                                    01:52
 34 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         02:16
 35 Samuel Spokes (Aus) Drapac                                   02:23
 36 Adam Phelan (Aus) Drapac                                     02:31
 37 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 38 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Team                     02:32
 39 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step                     02:37
 40 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 41 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         02:47
 42 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare Team                   02:48
 43 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           02:50
 44 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 03:20
 45 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          03:25
 46 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice              03:29
 47 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   03:43
 48 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         03:47
 49 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   03:52
 50 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 51 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 52 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             04:00
 54 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  04:12
 55 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 56 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
 57 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 58 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
 59 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                04:15
 60 Johan Vansummeren (Bel) AG2R La Mondiale                     04:21
 61 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         04:22
 62 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Team                04:35
 63 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      04:48
 64 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            04:54
 65 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 66 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       04:58
 67 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     05:01
 68 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 69 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton             05:07
 70 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    05:16
 71 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               05:30
 72 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                05:51
 73 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     05:55
 74 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                        06:01
 75 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           06:29
 76 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 06:32
 77 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   06:33
 78 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      06:36
 79 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             06:37
 80 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     06:40
 81 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  06:59
 82 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 07:12
 83 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 07:13
 84 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   07:18
 85 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 07:28
 86 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         07:41
 87 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         07:46
 88 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 89 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 90 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       08:01
 91 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            08:09
 92 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
 93 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               08:10
 94 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   08:18
 95 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 96 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
 97 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  08:45
 98 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       08:46
 99 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Team
100 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Team
101 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
102 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         08:48
103 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       08:56
104 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                09:21
105 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              10:01
106 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         10:25
107 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              10:26
108 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            10:32
109 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    10:34
110 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
111 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida
112 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            11:00
113 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     11:20
114 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Team                     11:31
115 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               11:32
116 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         12:32
117 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          12:42
118 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           12:48
119 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       13:04
120 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        13:12
121 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group                  13:25
122 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                     13:41
123 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare Team                    14:01
124 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            15:01
125 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
126 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
127 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
128 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
129 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         15:09
130 Jordan Kerby (Aus) Drapac                                    15:35
131 Andre Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   15:39
132 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           17:08
133 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  17:09
134 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      17:15
135 Travis Meyer (Aus) Drapac                                    19:26
136 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             19:46
137 Peter Koning (Ned) Drapac                                    19:55
138 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    23:46
139 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            24:06
140 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: