La Méditerranéenne 2016: etap 4

Jan Bakelants (Ag2r La Mondiale) triumfował na ostatnim etapie La Méditerranéenne. Klasyfikację końcową wygrał Ukrainiec Andrei Grivko (Astana).

Belg na mecie zameldował się dwie sekundy przed Francuzem Arnoldem Jeannessonem (Cofidis) oraz Alexandrem Geniezem (FDJ).

W klasyfikacji końcowej triumfował Ukrainiec Grivko, który wczoraj koszulkę lidera zdobył śmiałą akcją i etapowym triumfem. Podium nie uległo zmianom - na drugim stopniu stanął Francuz Matthieu Ladagnous (FDJ), a na trzecim Bakelants.

Wyniki 4. etapu La Méditerranéenne (2.1), Bordighera - Bordiguera (126 km):

  1 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                       2:37:38
  2 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits           00:02
  3 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
  4 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          00:08
  5 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
  6 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
  8 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
  9 Sergio Ferreira Sousa (Por) Team Vorarlberg
 10 Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 11 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 12 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 13 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 14 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole              00:20
 15 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            00:31
 16 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept                    00:32
 17 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 18 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 19 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93                     00:37
 20 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     00:39
 21 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             00:55
 22 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           01:19
 23 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              01:30
 24 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                            01:31
 25 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec          01:32
 26 Aritz Bagües (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 27 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                           02:00
 28 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 30 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               02:15
 31 Kevin Lebreton (Fra) Armee De Terre                          02:21
 32 Yoann Barbas (Fra) Armee De Terre
 33 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 34 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        02:45
 35 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            02:47
 36 Jon Insausti Irastorza (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 37 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 38 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
 39 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93                           02:58
 40 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93
 41 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93                            03:11
 42 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           03:19
 43 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 44 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 45 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
 46 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             04:03
 47 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      04:18
 48 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 49 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                04:20
 50 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          04:23
 51 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 52 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   04:45
 53 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93
 54 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                05:40
 55 Jimmy Raibaud (Fra) Armee De Terre
 56 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 57 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        05:42

Klasyfikacja końcowa:

  1 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                       11:21:27
  2 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 00:18
  3 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         00:32
  4 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         00:42
  5 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 00:58
  6 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                01:03
  7 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   01:21
  8 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        01:26
  9 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93                     01:32
 10 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            01:40
 11 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          01:55
 12 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits           02:34
 13 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM            03:32
 14 Yoann Barbas (Fra) Armee De Terre                            03:35
 15 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          03:50
 16 Sergio Ferreira Sousa (Por) Team Vorarlberg                  04:17
 17 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         04:21
 18 Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli - Sidermec        05:09
 19 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                05:15
 20 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept                    05:16
 21 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        05:37
 22 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              05:48
 23 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               06:14
 24 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             06:48
 25 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           06:56
 26 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM           07:11
 27 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              07:45
 28 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        08:03
 29 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept               08:14
 30 Kevin Lebreton (Fra) Armee De Terre                          08:29
 31 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               08:32
 32 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93                            09:01
 33 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            09:36
 34 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole              09:42
 35 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93                         10:48
 36 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                           11:19
 37 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          12:24
 38 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                            13:50
 39 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                15:02
 40 Jon Insausti Irastorza (Spa) Euskadi Basque Country - Murias 15:30
 41 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93                            15:48
 42 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        15:51
 43 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     16:05
 44 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      16:29
 45 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                   16:48
 46 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias        17:06
 47 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Lille Metropole                  17:23
 48 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   17:31
 49 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                           18:13
 50 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec          18:25
 51 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           18:45
 52 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          18:58
 53 Aritz Bagües (Spa) Euskadi Basque Country - Murias           19:18
 54 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93                           19:47
 55 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          25:25
 56 Jimmy Raibaud (Fra) Armee De Terre                           26:45
 57 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             28:15

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: