GP Costa degli Etruschi 2016

Grega Bole (Nippo-Vini Fantini) zwyciężył na trasie 21. edycji Gran Premio Wybrzeża Etrusków w Toskanii.

Słoweniec na finiszu z niewielkiej grupki pokonał Włochów Davide Vigano (Androni Giocattoli-Sidermec) i Diego Ulissiego (Lampre-Merida).

Przemysław Niemiec (Lampre - Merida) zajął 40. miejsce.

Na blisko 200-kilometrowej trasie uciekali Alessandro Tonelli (Bardiani CSF), Igor Boev (Gazprom-Rusvelo) oraz Genki Yamamoto (Nippo-Vini Fantini). Trójka została początkowo odpuszczona na 11 minut, a różnica spadać zaczęła delikatnie dopiero po 100 kilometrach ścigania.

Na końcowych 40 kilometrach peleton dwukrotnie pokonał podjazd Torre Segalari (2,9 km; 9%), położony 9 kilometrów przed kreską. Uciekinierzy dotarli tam z przewagą 5 minut, ale już tylko w dwuosobowym składzie, gdyż trudów wyścigu nie wytrzymał Yamamoto.

Peleton zbliżał się i na 20 kilometrów przed metą tracił już tylko 2 minuty. Dwójkę na finałowej wspinaczce dogoniła grupka w składzie: Matteo Busato, Andrea Fedi i Enrique Sanz (Southeast Venezuela), Diego Ulissi (Lampre Merida) i Grega Bole (Nippo-Vini Fantini), Daniele Ratto i Davide Vigano (Androni Giocattoli-Sidermec), Giulio Ciccone i Edoardo Zardini (Bardiani CSF) oraz Stephen Rabitsch (Team Felbermayr Simplon Wels).

Dwunastka dojechała razem na finisz, a zwycięstwo odniósł Słoweniec Bole, w annałach wyścigu zapisując się jako czwarty kolarz spoza Włoch, któremu udało się wygrać w Donoratico.

Wyniki GP Costa degli Etruschi 2016 (1.1), San Vincenzo - Donoratico (196 km):

  1 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                      4:40:36
  2 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
  4 Andrea Fedi (Ita) Southeast - Venezuela
  5 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
  6 Igor Boev (Rus) Gazprom - Rusvelo
  7 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela
  8 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
  9 Stefan Schumacher (Ger) Christina Jewelry Pro Cycling
 10 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 11 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 12 Davide Vigano (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            00:11
 13 Simone Consonni (Ita) Nazionale Italia                       00:18
 14 Enrique Sanz (Spa) Southeast - Venezuela
 15 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 16 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 17 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle Smp
 18 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 19 Alex Turrin (Ita) Unieuro Wilier
 20 Mamyr Stash (Rus) Gazprom - Rusvelo
 21 Artem Nych (Rus) Gazprom - Rusvelo
 22 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom - Rusvelo
 23 Michele Gazzara (Ita) Norda - Mg.K Vis - Vega
 24 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 25 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Csf
 26 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 27 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 28 Eduard Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                      00:45
 29 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
 30 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 31 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
 32 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              00:54
 33 Gian Marco Di Francesco (Ita) Norda - Mg.K Vis - Vega
 34 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 35 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 36 Guillaume Boivin (Can) Cycling Academy Team
 37 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 38 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier                        01:00
 39 Siarhei Papok (Blr) Minsk Cycling Club
 40 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 41 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela                  01:36
 42 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              01:42
 43 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Csf                           02:00
 44 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Minsk Cycling Club              03:56
 45 Ivan Balykin (Rus) Gm Europa Ovini
 46 Mattia Viel (Ita) Unieuro Wilier
 47 Martin Weiss (Aut) Tirol Cycling Team
 48 Sebastian Schönberger (Aut) Tirol Cycling Team
 49 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team
 50 Matteo Rotondi (Ita) Gm Europa Ovini
 51 Daniel Schorn (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 52 Chris Butler (Usa) Cycling Academy Team
 53 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle Smp
 54 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom - Rusvelo
 55 Raman Ramanau (Blr) Minsk Cycling Club                       04:36
 56 John Mandrysch (Ger) Christina Jewelry Pro Cycling           04:50
 57 Francesco Baldi (Ita) D'amico Bottecchia
 58 Niccol? Salvietti (Ita) Norda - Mg.K Vis - Vega
 59 Iltjan Nika (Alb) D'amico Bottecchia
 60 Guy Gabay (Isr) Cycling Academy Team
 61 Nicola Gaffurini (Ita) Norda - Mg.K Vis - Vega
 62 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier
 63 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team
 64 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier
 65 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom - Rusvelo
 66 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier
 67 Daniel Biedermann (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 68 Filippo Ganna (Ita) Nazionale Italia
 69 Florian Schipflinger (Aut) Tirol Cycling Team
 70 Riccardo Minali (Ita) Nazionale Italia
 71 Davide Ballerini (Ita) Nazionale Italia
 72 Mattia Frapporti (Ita) Unieuro Wilier
 73 Markus Freiberger (Aut) Tirol Cycling Team
 74 Daniel Auer (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 75 Simone Sterbini (Ita) Bardiani Csf
 76 Dennis Paulus (Aut) Tirol Cycling Team
 77 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom - Rusvelo
 78 Paolo Lunardon (Ita) Amore & Vita - Selle Smp
 79 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels       08:12
 80 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team                  08:32
 81 Joshua Stritzinger (Ger) Christina Jewelry Pro Cycling
 82 Antonio Di Sante (Ita) Gm Europa Ovini                       09:57
 83 Davide Leone (Ita) D'amico Bottecchia
 84 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
 85 Lukas Zeller (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 86 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team
 87 Francesco Castegnaro (Ita) Nazionale Italia
 88 Pietro Di Genova (Ita) D'amico Bottecchia
 89 Nicola Genovese (Ita) D'amico Bottecchia
 90 Andrei Piashkun (Blr) Minsk Cycling Club
 91 Andreas Walzel (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 92 Yukinori Hishinuma (Jpn) Amore & Vita - Selle Smp

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: