Dubai Tour 2016: etap 3

Juan-José Lobato (Movistar) okazał się najlepszy w końcówce królewskiego etapu pustynnego wyścigu.

Hiszpan na ściance przy tamie w Hatta (200 m; maks. 17,1%) pokonał Giacomo Nizzolo (Trek) i Silvana Dilliera (BMC). 9. zameldował się na kresce Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice).

Nizzolo wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Chwilę po rozpoczęciu etapu akcję podjęli Chun Kai Feng (Lampre - Merida), Francisco Mancebo (Skydive Dubai), Andrew Tennant (Team Wiggins), Hayden McCormick (ONE Pro Cycling), David Lozano Riba (Novo Nordisk) i Essaid Abelouache (Al Nasr). Przewaga szóstki sięgnęła 2:30. Z tyłu wydarzenia na trasie kontrolował Team Sky.

Końcówka etapu przerwała monotonię jazdy i krajobrazu, ponieważ umożliwiała przeprowadzenie akcji zaczepnych. 12 kilometrów przed metą należało pokonać jeden po drugim kilkusetmetrowe wzniesienia, o stromiźnie sięgającej 11 procent.

Na dojeździe do górek tempo znacznie wzrosło, co tylko przyśpieszyło wchłonięcie ucieczki. Poszły skoki, po których niewielką przewagę zdobyli Lieuwe Westra i Laurens De Vreese (obaj Astana) oraz Ben Swift (Team Sky). Z tyłu defekt zatrzymał Marka Cavendisha (Dimension Data).

Lukę starali się zasypać kolarze Trek, co im się w pełni udało niespełna 6 kilometrów przed kreską. Spory peleton dojechał do finałowej, krótkiej ścianki. Tam wyprowadzony został Philippe Gilbert, którego trzymał się Fabian Cancellara (Trek), ale zdecydowane najmocniejszym zawodnikiem okazał się Lobato.

Końcowe 5-kilometrów było bardzo szybkie i trzeba było trzymać się w czołówce, by walczyć na finałowym kilometrze o wysokie lokaty. Jeśli ktoś myślał o podium, to musiał wejść w ostatni zakręt, przed decydującym podjazdem, w czołowej "5". Ja byłem w okolicach 10. miejsca. Wzniesienie było strome, ale bardzo krótkie, więc sprinterzy nie byli wykluczeni z walki. Ja cieszę się z 9.pozycji i z formy, jaką prezentuję w pierwszym wyścigu w roku

- mówił po etapie Davide Rebellin.

Wyniki 3. etapu Dubai Tour 2016 (2.HC), Dubai - Hatta Dam (172 km):

  1 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team             4:13:23
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                         00:02
  3 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         00:04
  4 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
  5 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  6 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
  7 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 00:07
  8 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
  9 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 10 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      00:11
 11 Luca Wackermann (Ita) Al Nasr                                00:14
 12 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai
 13 Jesus Alberto Rubio (UAE) Al Nasr
 14 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              00:17
 15 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre - Merida             00:20
 16 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai                            00:25
 17 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     00:27
 18 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 19 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 20 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
 21 Nicolas Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team             00:32
 22 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 23 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 24 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 25 Elia Viviani (Ita) Team Sky
 26 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 27 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 28 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         00:37
 29 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 30 Mark Christian (GBr) Team Wiggins                            00:40
 31 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai
 32 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 33 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 34 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          00:44
 35 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
 36 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 37 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 38 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 39 Christian Knees (Ger) Team Sky
 40 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 41 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team                01:09
 42 Michal Kolar (Svk) Tinkoff Team                              01:15
 43 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 44 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                              01:22
 45 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 46 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          01:25
 47 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
 48 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 49 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 50 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 51 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 52 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 53 Jonathan Dibben (GBr) Team Wiggins                           01:33
 54 Ivan Santaromita (Swi) Skydive Dubai
 55 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            01:48
 56 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          01:52
 57 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        01:57
 58 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               02:00
 59 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         02:05
 60 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        02:13
 61 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 62 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  02:15
 63 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   02:18
 64 Liam Holohan (GBr) Team Wiggins
 65 Yousif Mirza (UAE) Al Nasr
 66 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 67 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 68 Christopher Latham (GBr) Team Wiggins                        02:24
 69 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 70 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
 71 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
 72 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 73 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            02:29
 74 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
 75 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 76 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
 77 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 78 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          02:36
 79 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        02:40
 80 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             03:05
 81 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 82 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        03:24
 83 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 84 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team
 85 Tomas Vaitkus (Ltu) Al Nasr                                  03:30
 86 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           03:35
 87 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            03:39
 88 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo                       03:47
 89 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
 90 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                03:58
 91 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 92 Daniel Patten (GBr) Team Wiggins                             04:05
 93 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          05:15
 94 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk                       05:20
 95 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 96 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 97 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 98 Majid Albalushi (UAE) Al Nasr                                05:23
 99 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
100 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
101 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    05:32
102 Francisco Mancebo Perez (Spa) Skydive Dubai
103 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
104 Bradley Wiggins (GBr) Team Wiggins                           05:35
105 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data
106 Hayden Mccormick (NZl) ONE Pro Cycling
107 Matthew Harley Goss (Aus) ONE Pro Cycling                    05:41
108 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo                          05:46
109 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    06:09
110 Jaber Almansoori (UAE) Al Nasr                               06:15
111 Ahmed Almansouri (UAE) Al Nasr                               06:29
112 Ibrahim Al Ali (UAE) Skydive Dubai                           07:16
113 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           07:48
114 Kamberaj Xhuliano (Alb) Skydive Dubai                        07:53
115 Essaid Abelouache (Mar) Al Nasr
116 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
117 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
118 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre - Merida                          08:56
119 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                 10:56
120 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   11:09
121 Tariq Obaid (UAE) Skydive Dubai                              11:36
122 Andrew Tennant (GBr) Team Wiggins                            12:34

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                      11:56:11
  2 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team               00:02
  3 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       00:06
  4 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         00:12
  5 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 00:19
  6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       00:21
  7 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
  8 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           00:24
  9 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 10 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai                           00:25
 11 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      00:28
 12 Jesus Alberto Rubio (UAE) Al Nasr                            00:29
 13 Luca Wackermann (Ita) Al Nasr                                00:31
 14 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  00:34
 15 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai                            00:37
 16 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre - Merida
 17 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              00:39
 18 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:40
 19 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     00:44
 20 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      00:49
 21 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 22 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 23 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           00:54
 24 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          00:55
 25 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 26 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling                             00:56
 27 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         00:57
 28 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               00:58
 29 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                   01:00
 30 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice                     01:01
 31 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
 32 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         01:05
 33 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         01:08
 34 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        01:12
 35 Christian Knees (Ger) Team Sky
 36 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 37 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 38 Michal Kolar (Svk) Tinkoff Team                              01:27
 39 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  01:32
 40 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           01:37
 41 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
 42 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                              01:39
 43 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          01:42
 44 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 45 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 46 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
 47 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 48 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               01:53
 49 Ivan Santaromita (Swi) Skydive Dubai                         02:01
 50 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai                             02:09
 51 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 52 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        02:14
 53 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            02:16
 54 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   02:30
 55 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
 56 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  02:32
 57 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   02:35
 58 Yousif Mirza (UAE) Al Nasr
 59 Christopher Latham (GBr) Team Wiggins                        02:41
 60 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 61 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     02:43
 62 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling                           02:46
 63 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
 64 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         02:51
 65 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       02:52
 66 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
 67 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          02:53
 68 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               03:01
 69 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        03:16
 70 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            03:17
 71 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                          03:22
 72 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   03:32
 73 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             03:33
 74 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           03:41
 75 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 76 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team
 77 Tomas Vaitkus (Ltu) Al Nasr                                  03:42
 78 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        03:52
 79 Mark Christian (GBr) Team Wiggins                            04:02
 80 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            04:07
 81 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                04:10
 82 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     04:15
 83 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
 84 Jonathan Dibben (GBr) Team Wiggins                           04:20
 85 Daniel Patten (GBr) Team Wiggins                             04:33
 86 Liam Holohan (GBr) Team Wiggins                              04:47
 87 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling                       04:54
 88 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo                       04:59
 89 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        05:15
 90 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          05:21
 91 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        05:32
 92 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         05:37
 93 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    05:44
 94 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk                       05:48
 95 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                05:49
 96 Hayden Mccormick (NZl) ONE Pro Cycling
 97 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    05:51
 98 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      05:52
 99 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                      05:56
100 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo                          06:03
101 Nicolas Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team             06:06
102 Matthew Harley Goss (Aus) ONE Pro Cycling                    06:09
103 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
104 Jaber Almansoori (UAE) Al Nasr                               06:32
105 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    06:37
106 Essaid Abelouache (Mar) Al Nasr                              08:04
107 Kamberaj Xhuliano (Alb) Skydive Dubai                        08:10
108 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           08:45
109 Ibrahim Al Ali (UAE) Skydive Dubai                           09:12
110 Bradley Wiggins (GBr) Team Wiggins                           09:15
111 Francisco Mancebo Perez (Spa) Skydive Dubai                  09:34
112 Majid Albalushi (UAE) Al Nasr                                09:38
113 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre - Merida                          09:39
114 Ahmed Almansouri (UAE) Al Nasr                               10:04
115 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data                          10:54
116 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                 11:24
117 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         11:57
118 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            12:08
119 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   12:43
120 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             13:14
121 Andrew Tennant (GBr) Team Wiggins                            16:14
122 Tariq Obaid (UAE) Skydive Dubai                              17:32

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: