Innsbruck organizatorem szosowych mistrzostw świata w 2018 roku

logo Międzynarodowej Unii Kolarskiej

Na pierwszym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), które odbyło się w belgijskim Zolder w związku z mistrzostwami świata w kolarstwie przełajowym, przyznano prawo do organizacji mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w 2018 austriackiemu Innsbruckowi.

Nie mam wątpliwości, że Innsbruck zapewni wymagające trasy dla kolarzy oraz fantastyczną otoczkę dla wszystkich fanów tego sportu

- powiedział prezes UCI Brian Cookson.

Innsbruck ma bogate doświadczenie w organizowaniu wielkich imprez sportowych. Dwukrotnie był gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w latach 1964 i 1976. W latach 1984 i 1988 zorganizowano tu Igrzyska Paraolimpijskie, a w 2012 gościła tu Zimowa Olimpiada Młodzieży.

Tym samym po raz trzeci w historii mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym zawitają do Austrii. Wcześniej zaszczyt organizacji tej imprezy przypadł Villach (1987) i Salzburgowi (2006).

Według wstępnych informacji trasa czempionatu w stoli Tyrolu zapowiada się interesująco, ponieważ zostanie skrojona dla górali. Różnica wzniesień wyścigu elity ma wynieść pomiędzy 4000 a 4500 metrów.

Na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego ogłoszono tej gospodarzy innych imprez:

Ponadto oficjelom udało się zatwierdzić kalendarze: Pucharu Świata i międzynarodowy kalendarz w kolarstwie przełajowym 2016/2017 oraz międzynarodowy kalendarz w kolarstwie torowym 2016/2017. Na kolejnym posiedzeniu, które odbędzie się na 2-3 czerwca w Lozannie zostanie ogłoszony kalendarz Pucharu Świata w kolarstwie torowym.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: