Santos Tour Down Under 2016: etap 2

Jay McCarthy (Tinkoff) triumfował na mecie drugiego etapu Tour Down Under i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Australijczyk pokonał po finiszu z peletonu Diego Ulissiego (Lampre–Merida) i Rohana Dennisa (BMC Racing Team).

W ucieczce zawiązanej na samym początku znaleźli się Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Manuele Boaro (Tinkoff), Yoann Offredo (FDJ) oraz Patrick Lane (UniSA-Australia). Czwórka na czele nie zabawiła długo, peleton wchłonął ją po 21 kilometrach, tasując się przed zlokalizowanym na 28 kilometrze sprintem. Punkty i bonifikaty zgarnęli kolarze Orica-GreenEdge - Simon Gerrans i Caleb Ewan, wyprzedzając Reinardta Janse van Rensburga (Dimension Data).

Zaspokojenie apetytu lidera wykorzystał Adam Hansen (Lotto Soudal). Biorący od kilku lat udział we wszystkich Grand Tourach kolarz na rundzie wokół Stirling wypracował sobie 2:40 przewagi i samotnie minął drugi lotny finisz na 50 kilometrze.

Ucieczka Australijczyka dobiegła końca niespełna 20 kilometrów przed metą. Na pofałdowanej trasie mocniej przycisnęły grupy Giant-Alpecin, Trek, Tinkoff i wreszcie Team Sky. Peleton się rozciągnął, a wśród odpadających zawodników znalazł się lider Caleb Ewan (Orica).

Nowego wyłonił sprint z głównej grupy, zaburzony kraksą 500 metrów przed kreską. Upadek zaliczył Simon Gerrans (Orica), a sprzyjające okoliczności maksymalnie wykorzystał 23-letni McCarthy.

Wyniki 2. etapu Santos Tour Down Under 2016 (2.WT), Unley - Stirling (132 km):

  1 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff                                 3:26:40
  2 Diego Ulissi (Ita) Lampre–Merida
  3 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
  4 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team
  5 Petr Vakoc (Cze) Etixx–Quick-Step
  6 Patrick Bevin (NZl) Cannondale
  7 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Team Movistar
  8 Sergio Henao (Col) Team Sky
  9 Anthony Roux (Fra) FDJ
 10 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL–Jumbo
 11 Julian Arredondo (Col) Trek–Segafredo
 12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 13 Tobias Ludvigsson (Swe) Giant–Alpecin
 14 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 15 Cameron Meyer (Aus) Team Dimension Data
 16 Simon Clarke (Aus) Cannondale
 17 Michael Woods (Can) Cannondale
 18 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 19 Patrick Shaw (Aus) UniSA-Australia
 20 Georg Preidler (Aut) Giant–Alpecin
 21 Jack Bobridge (Aus) Trek–Segafredo
 22 Jesús Herrada (Esp) Team Movistar
 23 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha
 24 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 25 George Bennett (NZl) LottoNL–Jumbo
 26 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 27 Ruben Fernandez Andujar (Esp) Team Movistar
 28 Peter Stetina (USA) Trek–Segafredo
 29 David De La Cruz (Esp) Etixx–Quick-Step
 30 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 31 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana
 32 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff
 33 Primoz Roglic (Slo) LottoNL–Jumbo
 34 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 35 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 36 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff
 37 Pieter Serry (Bel) Etixx–Quick-Step
 38 Patrick Lane (Aus) UniSA-Australia
 39 Gavin Mannion (USA) Drapac Pro Cycling
 40 Louis Meintjes (Rsa) Lampre–Merida
 41 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 42 Rafael Valls Ferri (Esp) Lotto Soudal
 43 Steve Morabito (Sui) FDJ
 44 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 45 Carlos Verona (Esp) Etixx–Quick-Step
 46 Anthony Giacoppo (Aus) UniSA-Australia
 47 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 48 Lucas Hamilton (Aus) UniSA-Australia
 49 Samuel Spokes (Aus) Drapac Pro Cycling
 50 Davide Malacarne (Ita) Astana
 51 Laurens De Vreese (Bel) Astana
 52 Reinardt Janse Van Rensburg (Rsa)
 53 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha
 54 Chris Hamilton (Aus) UniSA-Australia
 55 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 56 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 57 Jascha Sütterlin (Ger) Team Movistar
 58 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale
 59 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 60 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre–Merida
 61 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 62 Lachlan Norris (Aus) Drapac Pro Cycling
 63 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff
 64 José Joaquin Rojas (Esp) Team Movistar
 65 Jaco Venter (Rsa) Team Dimension Data
 66 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 67 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 68 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 69 Martin Velits (Svk) Etixx–Quick-Step
 70 Michael Gogl (Aut) Tinkoff
 71 Graeme Brown (Aus) Drapac Pro Cycling
 72 Nelson Oliveira (Por) Team Movistar
 73 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
 74 Nathan Earle (Aus) Drapac Pro Cycling
 75 Carter Jones (USA) Giant–Alpecin
 76 Rory Sutherland (Aus) Team Movistar
 77 Michael Albasini (Sui) Orica–GreenEdge
 78 Arman Kamyshev (Kaz) Astana
 79 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana
 80 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 81 Bram Tankink (Ned) LottoNL–Jumbo
 82 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL–Jumbo
 83 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia                        01:24
 84 Songezo Jim (Rsa) Team Dimension Data
 85 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data
 86 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 87 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 88 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     01:41
 89 Manuele Mori (Ita) Lampre–Merida                             01:51
 90 Luka Pibernik (Slo) Lampre–Merida
 91 Simon Gerrans (Aus) Orica–GreenEdge
 92 Mathew Hayman (Aus) Orica–GreenEdge
 93 Daryl Impey (Rsa) Orica–GreenEdge
 94 Simon Geschke (Ger) Giant–Alpecin                            02:16
 95 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            02:26
 96 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 97 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 98 Adam Phelan (Aus) Drapac Pro Cycling
 99 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     03:08
100 Sean Lake (Aus) UniSA-Australia
101 Boy Van Poppel (Ned) Trek–Segafredo
102 Lieuwe Westra (Ned) Astana
103 Ryder Hesjedal (Can) Trek–Segafredo                          04:16
104 Adam Blythe (GBr) Tinkoff
105 Marcel Aregger (Sui) IAM Cycling
106 Davide Martinelli (Ita) Etixx–Quick-Step
107 Maarten Tjallingii (Ned) LottoNL–Jumbo                       04:38
108 Koen De Kort (Ned) Giant–Alpecin
109 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
110 Lars Boom (Ned) Astana
111 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale
112 Murilo Fischer (Bra) FDJ
113 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff
114 Federico Zurlo (Ita) Lampre–Merida
115 Bert De Backer (Bel) Giant–Alpecin                           06:01
116 Caleb Ewan (Aus) Orica–GreenEdge                             06:21
117 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     06:50
118 Tyler Farrar (USA) Team Dimension Data
119 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data
120 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
121 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
122 Luke Durbridge (Aus) Orica–GreenEdge                         07:59
123 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
124 Michael Hepburn (Aus) Orica–GreenEdge
125 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek–Segafredo
126 Martijn Keizer (Ned) LottoNL–Jumbo
127 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx–Quick-Step
128 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
129 Marko Kump (Slo) Lampre–Merida
130 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
131 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
132 Wouter Wippert (Ned) Cannondale
133 Kiel Reijnen (USA) Trek–Segafredo                            10:12
134 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
135 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    10:38
136 Cheng Ji (Chn) Giant–Alpecin                                 11:27
137 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         15:47
OTL Brenton Jones (Aus) Drapac Pro Cycling                       26:33
DNF Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
DNF Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff                                 6:50:43
  2 Diego Ulissi (Ita) Lampre–Merida                             00:04
  3 Simon Gerrans (Aus) Orica–GreenEdge                          00:05
  4 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           00:06
  5 Reinardt Janse Van Rensburg (Rsa)                            00:09
  6 Patrick Bevin (NZl) Cannondale                               00:10
  7 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL–Jumbo
  8 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Team Movistar
  9 Anthony Roux (Fra) FDJ
 10 Tobias Ludvigsson (Swe) Giant–Alpecin
 11 Julian Arredondo (Col) Trek–Segafredo
 12 Patrick Shaw (Aus) UniSA-Australia
 13 Cameron Meyer (Aus) Team Dimension Data
 14 Simon Clarke (Aus) Cannondale
 15 Sergio Henao (Col) Team Sky
 16 Anthony Giacoppo (Aus) UniSA-Australia
 17 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha
 18 José Joaquin Rojas (Esp) Team Movistar
 19 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 20 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana
 21 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 22 Rafael Valls Ferri (Esp) Lotto Soudal
 23 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 24 Ruben Fernandez Andujar (Esp) Team Movistar
 25 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff
 26 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 27 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
 28 Laurens De Vreese (Bel) Astana
 29 Arman Kamyshev (Kaz) Astana
 30 Carlos Verona (Esp) Etixx–Quick-Step
 31 Steve Morabito (Sui) FDJ
 32 Davide Malacarne (Ita) Astana
 33 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 34 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 35 Michael Albasini (Sui) Orica–GreenEdge
 36 Petr Vakoc (Cze) Etixx–Quick-Step
 37 David De La Cruz (Esp) Etixx–Quick-Step
 38 Jascha Sütterlin (Ger) Team Movistar
 39 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 40 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team
 41 George Bennett (NZl) LottoNL–Jumbo
 42 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana
 43 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 44 Louis Meintjes (Rsa) Lampre–Merida
 45 Michael Woods (Can) Cannondale
 46 Jesús Herrada (Esp) Team Movistar
 47 Georg Preidler (Aut) Giant–Alpecin
 48 Samuel Spokes (Aus) Drapac Pro Cycling
 49 Peter Stetina (USA) Trek–Segafredo
 50 Martin Velits (Svk) Etixx–Quick-Step
 51 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 52 Primoz Roglic (Slo) LottoNL–Jumbo
 53 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff
 54 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 55 Lucas Hamilton (Aus) UniSA-Australia
 56 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data
 57 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 58 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 59 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff
 60 Nelson Oliveira (Por) Team Movistar
 61 Adam Phelan (Aus) Drapac Pro Cycling
 62 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 63 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 64 Michael Gogl (Aut) Tinkoff
 65 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha
 66 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 67 Lieuwe Westra (Ned) Astana
 68 Jack Bobridge (Aus) Trek–Segafredo
 69 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale
 70 Gavin Mannion (USA) Drapac Pro Cycling
 71 Patrick Lane (Aus) UniSA-Australia
 72 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 73 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 74 Nathan Earle (Aus) Drapac Pro Cycling
 75 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Bram Tankink (Ned) LottoNL–Jumbo
 77 Pieter Serry (Bel) Etixx–Quick-Step
 78 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre–Merida
 79 Daryl Impey (Rsa) Orica–GreenEdge
 80 Rory Sutherland (Aus) Team Movistar
 81 Chris Hamilton (Aus) UniSA-Australia
 82 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL–Jumbo
 83 Lachlan Norris (Aus) Drapac Pro Cycling
 84 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 85 Carter Jones (USA) Giant–Alpecin
 86 Songezo Jim (Rsa) Team Dimension Data
 87 Jaco Venter (Rsa) Team Dimension Data
 88 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 89 Graeme Brown (Aus) Drapac Pro Cycling
 90 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   00:50
 91 Mathew Hayman (Aus) Orica–GreenEdge                          01:15
 92 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia                        01:34
 93 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     01:51
 94 Luka Pibernik (Slo) Lampre–Merida                            02:01
 95 Manuele Mori (Ita) Lampre–Merida
 96 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 97 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 98 Simon Geschke (Ger) Giant–Alpecin                            03:14
 99 Sean Lake (Aus) UniSA-Australia                              03:15
100 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     03:18
101 Boy Van Poppel (Ned) Trek–Segafredo                          03:37
102 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  03:41
103 Adam Blythe (GBr) Tinkoff                                    04:26
104 Davide Martinelli (Ita) Etixx–Quick-Step
105 Ryder Hesjedal (Can) Trek–Segafredo
106 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               04:45
107 Koen De Kort (Ned) Giant–Alpecin                             04:48
108 Federico Zurlo (Ita) Lampre–Merida
109 Murilo Fischer (Bra) FDJ
110 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff
111 Maarten Tjallingii (Ned) LottoNL–Jumbo
112 Lars Boom (Ned) Astana
113 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale
114 Caleb Ewan (Aus) Orica–GreenEdge                             06:18
115 Bert De Backer (Bel) Giant–Alpecin                           06:33
116 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data                       06:54
117 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     07:00
118 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
119 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
120 Tyler Farrar (USA) Team Dimension Data                       08:01
121 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       08:03
122 Wouter Wippert (Ned) Cannondale                              08:05
123 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek–Segafredo                         08:09
124 Marko Kump (Slo) Lampre–Merida
125 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
126 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx–Quick-Step
127 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
128 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
129 Luke Durbridge (Aus) Orica–GreenEdge                         08:49
130 Marcel Aregger (Sui) IAM Cycling                             09:55
131 Kiel Reijnen (USA) Trek–Segafredo                            10:22
132 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
133 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    10:48
134 Martijn Keizer (Ned) LottoNL–Jumbo                           13:38
135 Cheng Ji (Chn) Giant–Alpecin                                 14:23
136 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         15:57
137 Michael Hepburn (Aus) Orica–GreenEdge                        16:05

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: