Torowy Puchar Świata 2015/16 #3: Zieliński zwycięzcą klasyfikacji łącznej sprintu

Damian Zieliński wygrał klasyfikację łączną Torowego Pucharu Świata w sprincie indywidualnym.

Polski zawodnik, wicemistrz Europy z 2014 roku, zajął 9. miejsce w sprincie podczas trzeciego Torowego Pucharu Świata w Hong Kongu i w klasyfikacji łącznej uzbierał najwięcej punktów.

Rywalizację podczas ostatniego dnia finałowej edycji Pucharu wygrał Australijczyk Patrick Constable, w finałowych biegach pokonując Chińczyka Chao Xu. Trzecie wywalczył Brytyjczyk Jason Kenny, w małym finale wygrywając z Francuzem Francoisem Pervisem.

5. miejsce zajął Kamil Kuczyński, który wygrał rywalizację o miejsca 5-8.

W klasyfikacji końcowej Zieliński, który jako jeden z nielicznych wziął udział we wszystkich trzech startach, zgromadził 277 punktów i uplasował się na szczycie tabeli, wyprzedzając Australijczyka Matthew Glaetzera (255) i nieobecnego w Azji Niemca Maxa Niderlaga (255).

18. miejsce zajął Kuczyński, a 27. Rafał Sarnecki.