Jack Bobridge i Amanda Spratt mistrzami Australii 2016 w wyścigu ze startu wspólnego

Jack Bobridge po samotnym rajdzie został mistrzem Australii elity mężczyzn w wyścigu ze startu wspólnego.

Srebro wywalczył Cameron Meyer (Dimension Data), natomiast brąz przypadł Patrickowi Lane (Avanti IsoWhey Sports).

26-latek z Trek-Segafredo zaatakował na pierwszej z osiemnastu rund w 20-osobowej grupie, która zdobyła ponad 8 minut przewagi. Od szóstego okrążenia pozostawał z przodu z Bernie Sulzbergerem (Drapac), a całą drugą część trasy pokonał samotnie.

Wyścig kobiet wygrała Amanda Spratt, na finiszu pokonując Ruth Corset. Spóźnioną o dwie sekundy grupkę przyprowadziła Rachel Neylan.

Rywalizacja o medale toczyła się na rundzie na przedmieściach Ballarat, w stanie Wiktoria. Panowie pokonali 186,3 km.