Kategorie: PokazoweWyniki

„Pocket Rocket” po raz trzeci wygrywa Bay Classic

Dziś w najstarszej dzielnicy miasta Melbourne, Williamstown, zakończył się pierwszy etapowy wyścig roku 2016 Mitchelton Bay Classic Classic. Kto inny mógł wygrać jak nie 21-letni Caleb Ewan, który po raz trzeci wpisał się na Honour Roll.

Jak na razie lepszy jest tylko Robbie McEwan, który sześć razy wygrywali kryteria dookoła zatoki Phillipa, ale Robbie zakończył ściganie 3 lata temu. Ostatnie kryterium w Williamstown zgromadziło jak zawsze tysiące widzów, ja miałem tego pecha, że kiedy Caleb podnosił ręce do góry, to w moim obiektywie znalazł się kamerzysta jednej z miejscowych TV. uff...

Później już miałem chwilę by porozmawiać z "Kieszonkową Rakietą", bowiem Caleb był niesłusznie uznany przez polskich komentatorów TVP winnym największej kraksy ubiegłorocznego TdP. Pogratulowałem młodemu koledze wygrania trzeciego wyścigu w ciągu czterech pierwszych dni roku 2016 - co pewnie jest rekordem świata!

Zapytałem: Caleb, wybierasz się do Polski na Tour de Pologne?

Nie, Stan nie przypominaj mi tego... zostałem podcięty przez kolo rywala i padłem.

A jakie masz plany na 2016, może Tour de France, albo Rio?

No, jeszcze nie Tour w tym roku, trenerzy wciąż trzymają mnie pod kloszem, że jestem za młody, jeszcze nie Rio. Ale jakiś duży Tour pojadę, może znowu Vueltę i wygram ponownie etap (śmiech). Ale jest tyle wyścigów, że często muszę decydować w ostatniej chwili, gdzie pojadę. Stan, znasz mnie już sporo czasu i wiesz co mogę pojechać, takie tygodniowe płaskie wyścigi lubię najbardziej, to moja specjalność. Na pewno docelowo myślę o mistrzostwach świata.

Wracając do ostatniego kryterium, Orica kontrolowała wyścig w Williamstown od startu do mety, wysiłki Nathana Haasa, Steele Von Hoffa, Travisa Meyera, czy całej silnej grupy Drapac, nie dały rady lokomotywie Orica, gdzie napędowym silnikiem był Luke Durbridge, facet o niesamowitej sile i energii.

Klasyfikacja końcowa Mitchelton Bay Cycling Classic:

1. Caleb Ewan (Orica GreenEDGE) 43 pkt
2. Brenton Jones (Drapac) 30
3. Patrick Shaw (Avanti IsoWhey Sports) 27

Zdjęcia i tekst: Stanisław Imosa

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Trasa Tour de Pologne 2020

W skróconym formacie, ale na wymagającej trasie. 77. Tour de Pologne (5-9 sierpnia) otworzy ponownie sezon etapówek UCI WorldTour.

1 lipca 2020, 22:50

Stulecie polskiego kolarstwa. Obchody rozpisane na cały sezon

Arena Pruszków przy współpracy PZKol i pod patronatem PKN Orlen w roku 2020 organizuje akcję świętowania stulecia polskiego kolarstwa.

1 lipca 2020, 20:30

Trasa Strade Bianche 2020

RCS Sport opublikował trasę Strade Bianche, przełożonego z 7 marca na 1 sierpnia. Klasyk wróci na znane sobie białe drogi…

1 lipca 2020, 16:14

Team Sunweb gotowy na restart sezonu

Niemiecka formacja Sunweb potwierdziła swoje składy na Tour de France i Giro d'Italia oraz szeroką listę na Vuelta a Espana.

1 lipca 2020, 13:45

Zmiany w Mitchelton-Scott

Darach McQuaid oraz Brent Copeland 1 lipca przejęli stery w ekipie Mitchelton-Scott.

1 lipca 2020, 13:23

Mistrzostwa Europy 2020. UEC zatwierdziła trasy w Plouay

Europejska Unia Kolarska zatwierdziła trasy tegorocznych mistrzostw Europy. Impreza ma się odbyć w Plouay w dniach 24-28 sierpnia.

1 lipca 2020, 13:04