Daniel - odzież kolarska

Zaproszenie na Puchar Polski do Katowic

3 stycznia 2016 po raz trzeci w Katowickiej Dolinie 3 Stawów odbędzie się Ogólnopolski Wyścig Przełajowy CX Katowice. Tym razem impreza organizowana jest w ramach Pucharu Polski, dzięki czemu na starcie pojawi się cała czołówka polskiego kolarstwa, jak i kilku gości z zagranicy.

Biuro zawodów, tak jak i w minionych edycjach, zlokalizowane zostanie w hotelu Silesian, gdzie odbędzie się również dekoracja. Miasteczko zawodów ulokowane będzie w okolicy parkingu Dolina Trzech Stawów na ul. Lotnisko.

Pula nagród wynosi aż 18 tys. złotych!

cx_baner_2016

Specjalnie dla amatorów kolarstwa, którzy chcieliby spróbować swoich sił na trasie III CX Katowice, a nie posiadają licencji PZKol zorganizowano tzw. wyścig OPEN, gdzie dopuszcza się start na rowerze MTB. W tej edycji wśród zawodników startujących w wyścigu OPEN wyróżniono 3 kategorie wiekowe męskie oraz 2 damskie.

Tak jak i w latach ubiegłych teren Doliny 3 Stawów zostanie wykorzystany w 100%, a trasa obfitować będzie w długie sekcje piaszczyste i trudne odcinki techniczne.

Specjalnie dla tych, którzy w dniu zawodów nie będą mogli pojawić się w Katowicach przygotowano kanał internetowy z transmisją live z wyścigu. Co więcej w dniu imprezy nie zabraknie gości specjalnych. Swoją obecność zapowiedziały m.in. Katarzyna Pawłowska, zawodniczka Boels-Dolmans Cycling Team, złota medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym oraz Eugenia Bujak – zawodniczka BTC City Ljubljana.

Organizator przewidział także atrakcje dla kibiców, którzy pojawią się w miasteczku zawodów w dniu imprezy. Między innymi odbędą się pokazy i nauka pierwszej pomocy, a dla najlepiej kibicujących przygotowano niespodzianki.

Oficjalny trening na trasie III CX Katowice odbędzie się 19 grudnia 2015 roku o godzinie 1100, a gościem specjalnym będzie Mistrz Polski w Kolarstwie Przełajowym oraz MTB, Olimpijczyk z Londynu Marek Konwa!

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sportpelenpasji.pl, gdzie dostępny jest regulamin imprezy oraz na wydarzeniu na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1683456061873637/

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa oraz kibicowania zawodnikom na trasie!

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: