Plany Lotto-Soudal na wiosnę 2016

Kierownictwo teamu Lotto-Soudal wyjawiło plan startowy na pierwszą część sezonu 2016.

Andre Greipel zrezygnuje, podobnie zresztą jak w tym roku, z Tour Down Under. Zamiast niego na Antypody wyruszą, a bardziej zostaną w domu, Adam Hansen oraz Greg Henderson. W koszulce belgijskiego zespołu w pierwszym wyścigu WorldTour w kalendarzu zadebiutuje Rafael Valls, Tomasz Marczyński na premierę będzie musiał jeszcze poczekać.

Przed TDU Lotto-Soudal tradycyjnie pojawi się na starcie kryterium w Adelajdzie. Natomiast po etapówce drużyna wystąpi w wyścigu Cadela Evansa. Pod koniec stycznia czas na Mallorca Challenge, potem w programie znajdą się: GP la Marseillaise, Etoile de Besseges, Volta ao Algarve i Ruta del Sol.

Sezon klasyków to oczywiście Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruksela-Kuurne i reszta worldtourowych jednodniówek. Pierwszym poważnym testem dla zawodników Marca Sergeanta będzie Paryż-Nicea, gdzie Greipel ma powalczyć o zwycięstwa etapowe.

Dla Vallsa gwoździem sezonu będzie Giro d’Italia. W ramach przygotowania weźmie udział w Tirreno-Adriatico oraz Volta a Catalunya. W Vuelta al Pais Vasco zobaczymy Tony’ego Gallopina, który powinien pojechać też „wyścig ku słońcu”. Razem z Timem Wellensem ma powalczyć później w ardeńskich klasykach. Kapitanami we flandryjskich imprezach będą za to Jürgen Roelandts, Tiesj Benoot, Jens Debusschere oraz Jelle Wallays.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: