Dziewięć worldtourowych zespołów w wyścigu Cadela Evansa

W drugiej edycji Cadel Evans Great Ocean Road Race (kat. 1.HC), która odbędzie się 31 stycznia, wystartuje dziewięć zespołów z WorldTouru.

Zabraknie drużyny Etixx-Quick Step z Giannim Meersmanem, czyli zwycięzcą tegorocznej odsłony australijskiej jednodniówki rozgrywanej w stanie Wiktoria. Pomysłodawcą wyścigu jest Cadel Evans, który zakończył już swoją karierę.

W imprezie zwycięzcy Tour de France z 2010 roku wezmą również udział BMC Racing, Data Dimension, IAM Cycling, Orica-GreenEdge, LottoNL-Jumbo, Sky, Lotto Soudal oraz Katusha. Z szeregu grup prokontynentalnych zaproszono pięć teamów, w tym polski CCC Sprandi Polkowice. „Pomarańczowi” na Antypodach wystąpią następnie w Herald Sun Tour.

Oprócz drużyny narodowej Australii organizatorzy zarezerwowali dodatkowe miejsce startowe dla jeszcze jednej ekipy z trzeciej dywizji. Na razie nie wiadomo, dla jakiej konkretnie. W wyścigu Evansa zobaczymy na pewno Rohana Dennisa (BMC Racing) oraz Simona Gerransa (Orica-Green-Edge).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: