Kalendarz PZKol na rok 2016

Polski Związek Kolarski ogłosił nieoficjalny kalendarz startowy na sezon 2016.

Najważniejszymi szosowymi imprezami w roku będą: igrzyska olimpijskie w brazylijskim Rio, mistrzostwa świata w Katarze i Tour de Pologne, który w tym roku po raz pierwszy obejmie peleton kobiet.

Tradycyjnie już sezon otworzą wyścigi w Dzierżoniowie i Sobótce (2-3.04). Będzie to pierwszy weekend kwietnia, a w drugi wypadnie etapówka Szlakiem Bursztynowym- Hellena Tour.

Na przełomie kwietnia i maja ważny sprawdzian etapowy dla orlików - Karpacki Wyścig Kurierów. 1 maja wyścig rangi UCI - Mem. Andrzeja Trochanowskiego w Baboszewie, a 2 maja Mem. Romana Siemińskiego w Mińsku Mazowieckim.

Tydzień później czeka CCC Tour - Grody Piastowskie, następnie 14.05 Visegrad V4 Race - GP Polski. Na koniec maja etapówka - Bałtyk Karkonosze, która będzie rozgrywana w dniach 18-22.05.

W połowie czerwca Małopolski Wyścig Górski i Kryterium Uliczne "Ognia i czarów" w Strzelcach Krajeńskich. Kilka dni później, a mianowicie 18.06 Korona Kocich Gór i 19.06 Memoriał Grundmana i Wizowskiego, natomiast na 22-26.06 wyznaczono mistrzostwa Polski.

Na przełomie czerwca i lipca kolarze zaliczą Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, 1. edycja Tour de Pologne Feminine wypadnie na 8-10.07, a w dniach 12-18.07 - Tour de Pologne dla panów. Lipiec podsumuje wyścig Dookoła Mazowsza.

Początek sierpnia równa się igrzyskom olimpijskim w Rio de Janerio, gdzie przewidziane są po dwa wyścigi dla kobiet i mężczyzn. Po Rio pozostaną trzy starty z kalendarza UCI: Puchar Uzdrowisk Karpackich, Puchar Ministra Obrony Narodowej i Szlakiem Wielkich Jezior oraz Cyklo-Gdynia i mistrzostwa Europy.

Pełny kalendarz PZKol 2016, którego ostateczna wersja zostanie zatwierdzona na początku grudnia:

Kalendarz PZKol 2016

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: