Toi Toi Cup 2015 #7: 4. miejsce Olgi Wasiuk

Bardzo dobre wyniki polskich przełajowców w 7. edycji Toi Toi Cup w Unicowie.

Czeszka Pavla Havlikova (MRM-Avalon) wygrała 7. edycję przełajowej serii Toi Toi Cup w Unicowie. Doświadczona zawodniczka o ponad dwie minuty pokonała Austriaczkę Nadje Heigl (Sportunion Bikestore.cc) i swoją rodaczkę Martinę Mikulaskową (TJ Stadion Louny).

Mistrzyni Polski Olga Wasiuk (MGLKS Błękitni Paula Trans Koziegłowy) zajęła świetną 4. pozycję, tracąc zaledwie dziesięć sekund do podium.

Bardziej wyrównaną rywalizację oglądaliśmy w wyścigu elity mężczyzn, a najlepszy okazał się mistrz Niemiec – Marcel Meisen (Team Kuota – Lotto). Wyprzedził on o zaledwie dwadzieścia sekund drugiego Michaela Borosa (BKCP-Corendon) i bardzo doświadczonego Czecha Radomira Simunka (Era-Murpotec).

Bardzo przyzwoity wynik zanotował jadący w barwach MRM-Avalon Mariusz Gil, który przyjechał na 9. miejscu.

Polska miała również swoich dwóch reprezentantów w juniorach – Paweł Kostrubski (LKK Warmia Biskupiec) zanotował jeden z lepszych rezultatów w karierze, zajmując 5. pozycję, z niewielką stratą 1:29 do zwycięzcy Czecha Vaclava Sirucka (KC Kooperativa Jablonec). 9. na mecie zameldował się Dawid Jona, tracąc do zwycięzcy dwie minuty.

Polscy “błotniacy” kolejną szansę startu w wyścigu sankcjonowanym przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) będą mieli już 29 listopada – w Gościęcinie odbędzie się druga edycja Super Pucharu Polski, w tym roku oznaczona kategorią C2. Będzie to jedyny polski wyścig przełajowy notowany w kalendarzu UCI.