Alex Dowsett celuje w Igrzyska

Kolarz Movistar Team nie ma zamiaru ustąpić Chrisowi Froome.

Alex Dowsett w rozmowie z "Cyclingnews" potwierdził, że chce zając miejsce w kadrze Wielkiej Brytanii na Igrzyska Olimpijskie i wystartować w wyścigu indywidualnym na czas.

Celuję w Rio. Wiem, że sami utrudniliśmy sobie zadanie, ponieważ ani ja, ani Steve [Cummings] nie zdobyliśmy na mistrzostwach świata w Richmond drugiego miejsca dla reprezentacji

- zauważył 27-letni Anglik.

Mocno pagórkowata czasówka w Brazylii nie będzie idealna dla Dowsetta, co gorsza jeżeli pojedzie do Rio, to zgodnie z regulaminem będzie musiał zaliczyć wcześniej start wspólny.

To głupia zasada, tak jakby czołowego sprintera zmusić do biegu na 400 metrów. Godzina jazdy bardzo różni się od sześciogodzinnego wysiłku. Ale... c’est la vie.

Niezależnie od tego były rekordzista świata w jeździe godzinnej spróbuje jak najlepiej przygotować się do wyznaczonego celu.

Muszę trochę stracić na wadze, zmniejszyć masę mięśniową, przy utrzymaniu mocy, tak jak Wiggins i Tom Dumoulim, choć nie w tak znacznym stopniu. Zimowe przygotowania będą ciężkie. Oczywiście, nie zostałem jeszcze mianowany, ale najlepszym na to sposobem byłoby wygranie czasówki w Giro d'Italia. Trasa w Chianti ma sporą różnicę wzniesień, być może dobry tam wynik pomógłby mi w selekcji na Igrzyska.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: