Daniel - odzież kolarska

Przełajowy Puchar Polski #5: Marek Konwa i Martyna Klekot zwycięzcami [Galeria]

Marek Konwa

Wielokrotny przełajowy mistrz Polski Marek Konwa (64sto Leszno) wygrał V edycję Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym, która odbyła się w Zielonej Góry w tzw. Parku Piastowskim.

Podium uzupełnili Kacper Szczepaniak (Szczepan Bike) i młodszy brat Marka - Piotr Konwa, który reprezentuje czarno-białe barwy 4F Scott Racing Team.

Przez cały wyścig elity na czele jechało dwóch zawodników - pochodzących z zachodniej części kraju Marek Konwa i Kacper Szczepaniak. Obaj narzucali piekielnie mocne tempo i zdobyli bezpieczną przewagę nad resztą stawki. Na trzeciej pozycji jechał z kolei Piotr Konwa. Ostateczny atak Marek przeprowadził na ostatniej rundzie i to on podniósł ręce na mecie w geście triumfu.

W wyścigu juniorów rywalizację zdominował zawodnik Warmii Biskupiec Paweł Kostrubski, który z ponad minutową przewagą wjechał na metę przed Tomaszem Rzeszutkiem (Baszta Bytów). O najniższy stopień podium walczyło trzech zawodników, a na finiszu ostatecznie najlepszy z nich okazał się Dawid Jona (GK Gliwice Bike Atelier).

Pewne zwycięstwo w wyścigu elity kobiet odniosła Martyna Klekot (BDC Unipol Częstochowa), na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Sadłecka, a na trzecim Rita Malinkiewicz.

Wyniki:

Elita mężczyzn

Elita kobiet

Zwycięzcy pozostałych kategorii:

Junior młodszy: Wiktor Richter (UKS Koźminianka Koźminek)
Juniorka młodsza: Marta Jaskulska (Warmia Biskupiec)
Młodzik: Aleksander Suszko (Baszta Bytów)
Młodziczka: Ewa Miłek (Bieniasz Bike Team)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: