Końcowy ranking UCI Europe Tour 2015

Nacer Bouhanni, reprezentujący grupę Cofidis, został zwycięzcą rankingu UCI Europe Tour w sezonie 2015.

25-letni sprinter wyprzedził Belgów Edwarda Theunsa (Topsport Vlaanderen-Baloise), który przechodzi do grupy Trek oraz Dimitria Claeysa (Verandas Willems), pozyskanego przez Wanty - Groupe Gobert.

W gronie naszych kolarzy ponownie najlepszy był Maciej Paterski (CCC Sprandi), który zajął 35. miejsce. W pierwszej setce zmieściło się jeszcze dwóch polskich zawodników (przed rokiem w sumie ośmiu), na 46. Paweł Bernas (ActiveJet Team) i 91. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi).

Klasyfikacja narodów tym razem dla Belgów, którzy zamienili się miejscami z Włochami. Trzecia ponownie Francja. Polska 11., czyli regres o cztery pozycje.

Najlepszym zespołem powtórnie belgijski Topsport Vlaanderen-Baloise, przed francuskimi formacjami Cofidis oraz Bretagne-Seche Environnement.

CCC Sprandi Polkowice pogorszył się o jedno miejsce, kończąc rok na 8. pozycji. ActiveJet Team - 31. w porównaniu z 46. miejscem w ubiegłorocznym rankingu.

Ranking UCI Europe Tour 2015:

Klasyfikacja indywidualna:

1 (2)       Nacer BOUHANNI                     COF       721 pkt
2 (1)       Edward THEUNS                      TSV       649
3 (3)       Dimitri CLAEYS                     WIL       524.25
4 (4)       Edvald BOASSON HAGEN               MTN       480
5 (5)       Marko KUMP                         ADR       476
6 (6)       Vitaliy BUTS                       KLS       405
7 (8)       Gaetan BILLE                       WIL       373.25
8 (7)       Bryan COQUARD                      EUC       373
9 (9)       Davide REBELLIN                    CCC       368
10 (10)     Primož ROGLIC                      ADR       337
11 (57)     Sonny COLBRELLI                    BAR       333
12 (11)     Baptiste PLACKAERT                 RLM       325.5
13 (25)     Manuel BELLETTI                    STH       322
14 (40)     Roy JANS                           WGG       317
15 (12)     Oleksandr POLIVODA                 KLS       303
16 (13)     Marco MARCATO                      WGG       303
17 (22)     Oliver NAESEN                      TSV       299
18 (14)     Pierrick FEDRIGO                   BSE       287
19 (15)     Andrea PASQUALON                   ROT       287
20 (16)     S?ren Kragh ANDERSEN ***           TBW       285.67
21 (51)     Sam BENNETT                        BOA       276
22 (17)     Rasmus GULDHAMMER                  CLT       276
23 (18)     Eduardo SEPULVEDA                  BSE       272
24 (19)     Evgeny SHALUNOV                    LOK       268
25 (20)     Víctor DE LA PARTE                 VBG       264
26 (34)     Mauro FINETTO                      STH       260.5
27 (45)     Yauheni HUTAROVICH                 BSE       256
28 (21)     Gregor MUHLBERGER ***              RWS       253.55
29 (23)     Dylan GROENEWEGEN ***              ROP       247
30 (24)     Ivan SAVITSKIY                     RVL       246
31 (26)     Ignatas KONOVALOVAS                M13       245
32 (44)     Sam OOMEN ***                      RDT       244
33 (27)     Julien LOUBET                      M13       244
34 (28)     Amets TXURRUKA                     CJR       243.2
35 (29)     Maciej PATERSKI                    CCC       243
36 (30)     Antoine DEMOITIE                   WBC       243
37 (59)     Sergey FIRSANOV                    RVL       242.5
38 (46)     Jelle WALLAYS                      TSV       238
39 (31)     Gustavo CESAR VELOSO               W52       232
40 (52)     Kristian SBARAGLI                  MTN       223.8
41 (32)     Carlos BARBERO CUESTA              CJR       222.5
42 (33)     Roman MAIKIN                       RVL       222.25
43 (42)     Sergey NIKOLAEV                    RVL       220
44 (35)     Johim ARIESEN                      MET       218
45 (36)     Robin STENUIT                      VER       215
46 (37)     Paweł BERNAS                       AJT       213.5
47 (38)     Davide VIGANO                      IDE       213
48 (89)     Simone PONZI                       STH       212
49 (39)     Linus GERDEMANN                    CLT       210
50 (41)     Alois KANKOVSKY                    WHI       208
51 (43)     Erik BASKA ***                     AWT       204
52 (50)     Simone PETILLI ***                 UNI       203
53 (47)     Mykhaylo KONONENKO                 KLS       196
54 (48)     Steven TRONET                      AUB       194
55 (49)     Vegard Stake LAENGEN               TJO       189.5
56 (119)    Maurits LAMMERTINK                 ROP       184
57 (53)     Alexander KAMP ***                 TCQ       183
58 (246)    Eduard PRADES REVERTE              CJR       183
59 (80)     Victor CAMPENAERTS                 TSV       180
60 (54)     Owain DOULL ***                    WGN       179
61 (55)     Floris GERFS                                 178.25
62 (56)     Björn LEUKEMANS                    WGG       177
63 (58)     Delio FERNANDEZ CRUZ               W52       177
64 (168)    Christophe LAPORTE                 COF       168
65 (60)     Florian VACHON                     BSE       168
66 (73)     Raymond KREDER                     ROP       166
67 (61)     Alo JAKIN                          AUB       165
68 (63)     Timothy DUPONT                     RLM       164
69 (68)     Maxim AVERIN                       BCP       162
70 (69)     Jérôme BAUGNIES                    WGG       162
71 (62)     Rudy MOLARD                        COF       157.4
72 (104)    Simone VELASCO ***                           157
73 (147)    Damiano CUNEGO                     NIP       157
74 (64)     Lukas PÖSTLBERGER                  TIR       155
75 (85)     Ivan STEVIC                        NAN       155
76 (65)     Matej MUGERLI                      BCP       155
77 (71)     Francesco GAVAZZI                  STH       155
78 (66)     Jan BARTA                          BOA       154.75
79 (67)     Asbj?rn KRAGH ANDERSEN             TBW       153
80 (70)     Siarhei PAPOK                      MCC       149
81 (134)    Angel MADRAZO RUIZ                 CJR       146.7
82 (72)     Fredrik Strand GALTA               COH       146
83 (82)     Antonio PARRINELLO                 AZT       146
84 (185)    Olivier PARDINI                    WIL       144.25
85 (74)     Daniel HOELGAARD ***               TJO       143
86 (75)     Anthony DELAPLACE                  BSE       143
87 (76)     Omar FRAILE MATARRANZ              CJR       142.7
88 (77)     Joeri CALLEEUW                     WIL       141.25
89 (237)    Ahmet ORKEN ***                    TRK       140
90 (78)     Andi BAJC                          AMP       140
91 (79)     Grzegorz STĘPNIAK                  CCC       140
92 (81)     Gianni MOSCON ***                            139
93 (101)    Romain FEILLU                      BSE       139
94 (84)     Rudy BARBIER                       RLM       137.5
95 (201)    Stéphane ROSSETTO                  COF       134.4
96 (83)     Sébastien DELFOSSE                 WBC       134
97 (143)    Jonathan HIVERT                    BSE       131
98 (100)    Ioannis TAMOURIDIS                 BCP       130
99 (86)     Laurens DE PLUS ***                          130
100 (87)    Odd Christian EIKING ***           TJO       130
...
35 (29)     Maciej PATERSKI                    CCC       243
46 (37)     Paweł BERNAS                       AJT       213.5
91 (79)     Grzegorz STĘPNIAK                  CCC       140
110 (97)    Paweł FRANCZAK                     AJT       123.5
122 (107)   Tomasz MARCZYŃSKI                  TRK       115
138 (124)   Paweł CIEŚLIK                      WHI       108
158 (370)   Marcin BIAŁOBŁOCKI                 ONE        96.25
194 (181)   Mateusz NOWAK                      DOM        81
198 (186)   Leszek PLUCIŃSKI                   CCC        79
205 (191)   Adam STACHOWIAK                    KLS        77.25
214 (203)   Kamil ZIELIŃSKI                    DOM        72
220 (207)   Mateusz TACIAK                     CCC        70
240 (228)   Dariusz BATEK                      WIB        63
302 (291)   Kamil GRADEK                       AJT        50.5
310 (298)   Łukasz OWSIAN                      CCC        49
311 (299)   Konrad DĄBKOWSKI                   AJT        49
317 (304)   Sylwester SZMYD                    CCC        48.5
321 (307)   Adrian HONKISZ                     CCC        48
322 (308)   Bartosz WARCHOŁ                    CAT        48
339 (325)   Błażej JANIACZYK                   KLS        45.25
433 (420)   Emanuel PIASKOWY                   CAT        34
453 (443)   Adrian KUREK                       CCC        31
467 (457)   Przemysław SOBIERAJ                WIB        30
489 (475)   Adrian BANASZEK ***                KLS        27.25
492 (478)   Konrad TOMASIAK                    KLS        27
503 (489)   Sylwester JANISZEWSKI              WIB        26
507 (494)   Bartłomiej MATYSIAK                CCC        25.5
556 (543)   Kacper GRONKIEWICZ ***                        21
575 (561)   Michał PODLASKI                    AJT        19.5
580 (566)   Marek RUTKIEWICZ                   CCC        19
626 (610)   Artur DETKO                        DOM        16
655 (640)   Tomasz KIENDYŚ                     CCC        16
711 (695)   Bartosz HUZARSKI                   BOA        12
751 (735)   Grzegorz HABA                                 12
816 (798)   Karol DOMAGALSKI                   RAL        10
871 (848)   Mateusz KOMAR                                  8
890 (868)   Paweł BRYLOWSKI                    AJT         8
905 (884)   Jacek MORAJKO                      WIB         8
923 (901)   Jarosław MARYCZ                    CCC         8
958 (934)   Łukasz BODNAR                      AJT         6.5
1034 (1005) Jakub KACZMAREK ***                CCC         5
1076 (1050) Wojciech SKARZYŃSKI                WIB         3
1098 (1077) Piotr KONWA ***                                3
1173 (1145) Adam PIERZGA                                   2
1173 (1145) Patryk STOSZ ***                   CCC         2
1173 (1145) Eryk LATOŃ ***                     CCC         2
1204 (1176) Piotr BROŻYNA ***                  CCC         1.5

Klasyfikacja narodów

1 (1)       BELGIA                           3364 pkt
2 (3)       WŁOCHY                           2914.3
3 (2)       FRANCJA                          2649.4
4 (4)       HISZPANIA                        2155.6
5 (8)       HOLANDIA                         1890.25
6 (5)       SŁOWENIA                         1882.8
7 (6)       UKRAINA                          1851.5
8 (7)       ROSJA                            1783.17
9 (9)       DANIA                            1457.68
10 (10)     NORWEGIA                         1451
11 (11)     POLSKA                           1378.5
12 (12)     AUSTRIA                           974.9
13 (15)     BIAŁORUŚ                          963
14 (13)     WIELKA BRYTANIA                   878
15 (14)     NIEMCY                            835.8
16 (16)     CZECHY                            742.25
17 (18)     TURCJA                            693
18 (17)     PORTUGALIA                        672
19 (19)     LITWA                             555
20 (23)     IRLANDIA                          508
21 (20)     ESTONIA                           506
22 (21)     ŁOTWA                             452.4
23 (22)     CHORWACJA                         419.8
24 (25)     SZWECJA                           405
25 (24)     SŁOWACJA                          402
26 (26)     GRECJA                            355
27 (27)     RUMUNIA                           337.5
28 (28)     SERBIA                            331
29 (29)     BUŁGARIA                          303.5
30 (30)     SZWAJCARIA                        288.5

Klasyfikacja drużynowa

1 (1)       TOPSPORT VLAANDEREN - BALOISE                     TSV         1693 pkt
2 (4)       COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS                        COF         1600.2
3 (3)       BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT                      BSE         1476
4 (2)       KOLSS-BDC TEAM                                    KLS         1383.75
5 (5)       VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM                     WIL         1345.25
6 (6)       RUSVELO                                           RVL         1300.92
7 (8)       WANTY - GROUPE GOBERT                             WGG         1276
8 (7)       CCC SPRANDI POLKOWICE                             CCC         1181
9 (14)      SOUTHEAST                                         STH         1167.5
10 (10)     CAJA RURAL-SEGUROS RGA                            CJR         1159.1
11 (9)      MTN - QHUBEKA                                     MTN         1096
12 (13)     TEAM EUROPCAR                                     EUC          948
13 (11)     ADRIA MOBIL                                       ADR          940
14 (16)     ROOMPOT ORANJE PELOTON                            ROP          934
15 (12)     CULT ENERGY PRO CYCLING                           CLT          914.34
16 (18)     BORA-ARGON 18                                     BOA          866.25
17 (15)     TEAM MARSEILLE 13 KTM                             M13          852
18 (17)     ROUBAIX                                           RLM          832
19 (19)     TEAM JOKER                                        TJO          639.5
20 (20)     TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS                      RWS          619.35
21 (32)     BARDIANI CSF                                      BAR          615
22 (26)     TORKU SEKERSPOR                                   TRK          609
23 (21)     SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT                      BCP          591
24 (22)     AUBER 93                                          AUB          566
25 (23)     TEAM TREFOR - BLUE WATER                          TBW          539.67
26 (24)     WALLONIE - BRUXELLES                              WBC          534
27 (25)     ROTH - SKODA                                      ROT          512
28 (27)     W52 - QUINTA DA LIXA                              W52          490
29 (28)     CYCLINGTEAM JO PIELS                              CJP          487
30 (30)     UNIEURO WILIER                                    UNI          483
31 (29)     ACTIVEJET TEAM                                    AJT          474
32 (43)     RABOBANK DEVELOPMENT TEAM                         RDT          459
33 (31)     PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM             PVC          451
34 (34)     ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC                     AND          445
35 (33)     ITERA-KATUSHA                                     TIK          436
36 (35)     TEAM IDEA 2010 ASD                                IDE          408
37 (36)     AMPLATZ-BMC                                       AMP          406
38 (37)     MINSK CYCLING CLUB                                MCC          403
39 (38)     WHIRLPOOL - AUTHOR                                WHI          393
40 (39)     LOKOSPHINX                                        LOK          388
41 (50)     NIPPO - VINI FANTINI                              NIP          386
42 (40)     VERANCLASSIC - EKOI                               VER          377
43 (44)     METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL    MET          375
44 (41)     AN POST - CHAINREACTION                           SKT          372
45 (42)     TEAM VORARLBERG                                   VBG          359
46 (46)     TEAM COOP-OSTER HUS                               COH          358
47 (45)     AWT GREENWAY                                      AWT          350
48 (48)     SEG RACING                                        SEG          324
49 (47)     CYCLINGTEAM JOIN'S - DE RIJKE                     RIJ          323
50 (49)     EFAPEL                                            EFP          294
51 (54)     COLOMBIA                                          COL          289
52 (51)     TEAM COLOQUICK                                    TCQ          285.67
53 (59)     TEAM WIGGINS                                      WGN          272
53 (52)     TIROL CYCLING TEAM                                TIR          272
55 (53)     EQUIPE CYCLISTE DE L'ARMEE DE TERRE               ADT          268
56 (55)     TEAM KUOTA-LOTTO                                  TKG          243
57 (61)     NANKANG DYNATEK                                   NAN          224
58 (56)     CYCLING ACADEMY TEAM                              CAT          222
59 (57)     MG.KVIS-VEGA                                      VHS          211
60 (58)     TEAM STÖLTING                                     STG          207
61 (77)     ONE PRO CYCLING                                   ONE          204.75
62 (60)     TEAM TRE BERG-BIANCHI                             TTB          202
63 (62)     ISD CONTINENTAL TEAM                              ISD          192
64 (63)     LOULETANO - RAY JUST ENERGY                       LRJ          190
65 (64)     VINO 4-EVER                                       V4E          187
66 (65)     RADIO POPULAR - BOAVISTA                          RPB          184
67 (67)     D'AMICO BOTTECCHIA                                AZT          180
68 (69)     RAD-NET ROSE TEAM                                 RNR          176
69 (66)     SEVEN RIVERS CYCLING TEAM                         SIL          173
70 (68)     DOMIN SPORT                                       DOM          169
71 (71)     UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM        UHC          166
72 (70)     RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM                       RIW          165
73 (74)     VASTGOEDSERVICE - GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM  VGS          162
73 (73)     RIETUMU - DELFIN                                  RBD          162
73 (72)     GM CYCLING TEAM                                   GMC          162
76 (76)     LEOPARD DEVELOPMENT TEAM                          LDT          160
77 (75)     KEMO DUKLA TRENCIN                                DUK          152
78 (78)     HRINKOW ADVARICS CYCLEANGTEAM                     HAC          148
79 (80)     MADISON GENESIS                                   MGT          145
79 (83)     TEAM 3M                                           MMM          145
81 (79)     BURGOS BH                                         BUR          142
82 (80)     TEAM SPAREBANKEN SOR                              TSS          139
83 (82)     AXEON CYCLING TEAM                                BDT          138
84 (85)     MURIAS TALDEA                                     MUR          134
85 (84)     WIBATECH FUJI                                     WIB          130
86 (86)     KYIV CAPITAL RACING                               KCR          125
87 (87)     NFTO                                              NPC          124
88 (88)     LA ALUMINIOS - ANTARTE                            LAA          120
89 (89)     OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES                OPM          115
90 (95)     TEAM DIFFERDANGE - LOSCH                          CCD          104
91 (90)     BKCP-CORENDON                                     BKP          102
92 (91)     TUSNAD CYCLING TEAM                               TCT          100
93 (92)     TEAM DUKLA PRAHA                                  ADP           99
94 (93)     AMORE & VITA - SELLE SMP                          AMO           95
95 (94)     CIBEL                                             CIB           93
96 (96)     MERIDIANA KAMEN TEAM                              MKT           81
97 (97)     INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM                 DCT           78
97 (97)     SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM - AL AHLI CLUB     SKD           78
99 (99)     TEAM NOVO NORDISK                                 TNN           72
100 (100)   TEAM ECUADOR                                      ECU           69
101 (101)   BABYDUMP CYCLING TEAM                             BBD           60
101 (101)   RADENSKA LJUBLJANA                                RAR           60
103 (103)   WSA-GREENLIFE                                     WSA           59
104 (104)   TEAM TAVIRA                                       TAV           58
105 (105)   SUNWEB - NAPOLEON GAMES CYCLING TEAM              SUN           43
106 (106)   JLT CONDOR                                        JLT           41
106 (106)   LKT TEAM                                          LKT           41
106 (117)   SUPERANO HAM - ISOREX                             CSH           41
109 (108)   ALPHA BALTIC - MARATONI.LV                        ALB           40
110 (109)   AIRGAS-SAFEWAY CYCLING TEAM                       AIR           39
111 (125)   TEAM ALMEBORG-BORNHOLM                            ABB           38
111 (110)   TEAM RALEIGH GAC                                  RAL           38
113 (111)   KEITH MOBEL PARTIZAN                              KMP           34
114 (112)   CCT P/B CHAMPION SYSTEM                           CCT           26
115 (113)   TEAM FIXIT.NO                                     FIX           24
115 (113)   HINCAPIE RACING TEAM                              HSD           24
115 (113)   LUPUS RACING TEAM                                 LRT           24
118 (116)   COLOR CODE - AQUALITY PROTECT                     CCB           22
119 (118)   BRIDGESTONE ANCHOR CYCLING TEAM                   BGT           18
120 (119)   SKC TUFO PROSTEJOV                                SKC           16
120 (119)   TEAM FROY BIANCHI                                 FRB           16
122 (121)   START - MASSI CYCLING TEAM                        STF           15
123 (122)   JILUN - SHAKELAND CYCLING TEAM                    JLS           12
124 (123)   TEAM STUTTGART                                    SGT            9
125 (124)   TEAM RINGERIKS - KRAFT                            KRA            8
126 (125)   CHINA CONTINENTAL TEAM OF GANSU BANK              GTQ            6
126 (125)   AVANTI RACING TEAM                                ART            6
126 (-)     CK PRIBRAM FANY GASTRO                            PFG            6
126 (-)     TEAM HEIZOMAT                                     THF            6
126 (125)   AC SPARTA PRAHA                                   ASP            6
131 (129)   DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING                       DPC            4
132 (130)   TABRIZ PETROCHEMICAL TEAM                         TPT            2
132 (130)   H&R BLOCK PRO CYCLING                             HRB            2
132 (130)   UTENSILNORD                                       UNA            2
135 (133)   EPM - UNE - AREA METROPOLITANA                    EPM            1
135 (133)   KUWAIT CYCLING PROJECT                            KCP            1