Bradley Wiggins: "torem się teraz rozkoszuję"

Całkiem możliwe, że Bradley Wiggins nie zakończy swojej kariery po przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio, jak początkowo planował.

W wywiadzie dla Telegraph Sir Brad wyjawił, że chciałby na rowerze ścigać się jeszcze przez drugą cześć sezonu 2016. „Wiggo”, który niedawno został torowym mistrzem Europy w drużynie na dochodzenie, przed Pucharem Świata w Cali podzielił się swoimi przemyśleniami.

Podjąłem dobrą decyzję, by wrócić na tor. Kiedy ścigałem się na szosie, cały czas myślałem tylko o tym, że to jest mój ostatni Ronde van Vlaanderen, mój ostatni Paryż-Nicea. Czułem się jak robotnik, któremu płaci się za godzinę, lecz cały czas patrzy na zegarek. Na godzinę 17, by po robocie wrócić do domu. A jazdą na torze się teraz po prostu rozkoszuję. Być może będę jeszcze jeździł zimą 2016 roku

– mówił pierwszy brytyjski zwycięzca Tour de France (2012), który po Paryż-Roubaix przeszedł z Sky do własnej kontynentalnej ekipy Team Wiggins.

35-latek chciałby przede wszystkim wystartować w sześciodniówce w Gandawie, gdzie pojawił się pierwszy raz 18 lat temu. Wiggins urodził się w tym belgijskim mieście.

Oprócz tego zamierza wziąć udział w kilku wyścigach szosowych. Jak na razie jest mowa o Dubai Tour i Tour of California.

Wolfgang Brylla

Recent Posts

Możliwe niemożliwe. 21-letni Tadej Pogacar zwycięzcą Tour de France

Tadej Pogacar wygrał Tour de France w wieku 21 lat. Trudno oceniać go wedle znanych kategorii. Być może potrzebne są…

20 września 2020, 21:47

Tour de France 2020. Sam Bennett w krainie sprinterskich marzeń

Paryż ma nowego króla, zielona koszulka ma nowego właściciela. Sam Bennett sięgnął po drugie etapowe zwycięstwo na tegorocznym Tour de…

20 września 2020, 20:21

Tour de France 2020: etap 21. Bennett w Paryżu, Pogacar w blasku zwycięstwa

Słoweniec Tadej Pogacar został zwycięzcą 107. wyścigu Tour de France. Ostatni etap na Polach Elizejskich w Paryżu wygrał Sam Bennett.

20 września 2020, 19:09

MŚ Imola 2020. Alaphilippe dla Francji, Valverde dla Hiszpanii

Julian Alaphilippe poprowadzi kadrę narodową Francji wyścigu ze startu wspólnego podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym w Imoli.

20 września 2020, 18:16

Rafał Majka w UAE Team Emirates?

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że Rafał Majka w przyszłym sezonie może trafić do UAE Team Emirates, zespołu zwycięzcy Tour…

20 września 2020, 17:36

Małopolski Wyścig Górski 2020: etap 3. Træen na Przehybie, Řepa w generalce

Małopolski Wyścig Górski. Torstein Træen wygrał na Przehybie trzeci etap, a drugi Vojtěch Řepa triumfował w klasyfikacji generalnej.

20 września 2020, 14:29