Daniel Staniszewski 16. kolarzem w składzie ActiveJet Team

Mistrz Europy i wicemistrz świata w wyścigu na dochodzenie juniorów - Daniel Staniszewski związał się dwuletnim kontraktem z ActiveJet Team. Skład zespołu na ten moment wynosi 16 kolarzy, czyli wymaganą ilość dla ekip pro-kontynentalnych.

- Przygodę z kolarstwem rozpocząłem i kontynuuję w małym klubie KKS Cichanów, w którym spotkałem człowieka, który robił wszystko, abym rozwijał się w sposób prawidłowy. Mowa tu o Stanisławie Grabowskim, któremu dziękuję za wszystko co dla mnie zrobił. Duży wkład w mój rozwój miał także trener Jerzy Świnoga. Teraz czas na nowe wyzwanie. Byłem pozytywnie zaskoczony zainteresowaniem ze strony ActiveJet Team. Możliwość rozwoju i zdobywania doświadczenia u boku takich kolarzy jak Łukasz Bodnar czy Kamil Gradek, to coś fantastycznego. Pierwsze kroki w zawodowym peletonie na pewno nie będą łatwe, ale jestem zmotywowany i gotowy do działania

- powiedział Staniszewski.

Zaledwie 18-letni zawodnik to duży talent, który odniósł w tym sezonie bardzo wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. Został m.in. Mistrzem Europy w wyścigu na dochodzenie, a następnie wicemistrzem świata juniorów. Był rewelacją Mistrzostw Polski na torze, gdzie w rywalizacji z elitą mężczyzn zdobył dwa złote medale: w wyścigu na 4 kilometry i w scratchu.

Ten chłopak ma wielkie możliwości. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok takiego talentu. Rywalizuje na poziomie światowym, w konkurencji, która jest bardzo miarodajna, gdzie nie ma przypadku. Wielu świetnych szosowców wywodzi się z toru i Daniel również ma na to szanse. Będziemy go wprowadzać w dorosłe ścianie bardzo spokojnie, nie rezygnując oczywiście z toru.

- dodał Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ActiveJet Team.

W składzie ActiveJet Team znajduje się obecnie 16 zawodników na sezon 2016. Są to: Kamil Gradek, Łukasz Bodnar, Paweł Bernas, Michał Podlaski, Paweł Franczak, Adrian Banaszek, Karel Hnik, Jiri Polnicky, Adam Stachowiak, Norbert Banaszek, Jonas Koch, Stanisław Aniołkowski, Paweł Cieślik, Jordi Simon i Paweł Charucki.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: