Torowe Mistrzostwa Europy 2015: złota Katarzyna Pawłowska, brąz Adriana Teklińskiego

Katarzyna Pawłowska zdobyła w szwajcarskim Grenchen tytuł mistrzyni Europy w wyścigu punktowym kobiet.

Polska zawodniczka, w przeszłości dwukrotna mistrzyni świata w scratchu, na szwajcarskim welodromie zdemolowała konkurencję i na podium stanęła przed Francuzką Elize Delzenne i Niemką Stephanie Pohl.

Pawłowska, która w rozgrywanym wcześniej wyścigu drużynowym na dochodzenie zaliczyła upadek, tym razem szybko wzięła sprawy w swoje ręce i na początku nadrobiła okrążenie nad stawką. Zawodniczka ekipy Boels Dolmans czujnie pokonywała kolejne kółka, zbierają punkty na lotnych premiach, a w połowie wyścigu nadrabiając kolejne okrążenie, tym razem w towarzystwie Delzenne.

Polka nie wypuściła z rąk złota i do mety dojechała spokojnie, poprawiając swój wynik z 2011 roku, gdy w Apeldoorn zdobyła srebro.

Brązowy medal w scratchu mężczyzn wywalczył z kolei Adrian Tekliński, na kresce ulegając Hiszpanowi Sebastianowi Morze i Szwajcarowi Tristianowi Marguetowi.