Transfery Drapac i UnitedHealthCare

Drużyny drugiej dywizji zbroją się przed nadchodzącym sezonem.

Australijski Drapac Pro Cycling sięgnął po dwóch zawodników – Nathana Earle i Gavina Manniona. Earle ostatnie dwa lata spędził w Team Sky. Jego zadaniem była pomoc liderom, dlatego nie odniósł żadnych dobrych wyników. W Drapac będzie chciał sobie przypomnieć fantastyczny w jego wykonaniu rok 2013, kiedy wygrał dwa etapy i generalkę New Zealand Cycle Classic oraz po etapie na Tour de Taiwan i Tour of Japan. Z kolei Gavin Mannion to bardzo utalentowany zawodnik pochodzący z USA. W tym roku zaskoczył dobrą dyspozycją i zajął 3. miejsce w Tour of Gila, 4. w USA Pro Challenge i 6. w mistrzostwach USA w wyścigu ze startu wspólnego. Transfer do drugiej dywizji jest dla niego olbrzymią szansą na osiąganie kolejnych dobrych wyników w coraz większych wyścigach.

Skład na przyszły rok zamknęła drużyna UnitedHealthcare. Ostatnimi nabytkami amerykańskiej ekipy są Daniel Jaramillo i Daniel Eaton. Jaramillo przez ostatnie dwa sezony ścigał się w barwach Jamis – Hagens Berman. W tym roku zajął 2. miejsce w Touf of Gila i pokazał, że potrafi jeździć po górach. Wywalczył też srebrny medal mistrzostw Kolumbii w wyścigu ze startu wspólnego. Eaton to obiecujący 22-latek. W tym roku zaimponował dobrą jazdą w USA Pro Challenge, gdzie zajął 4. miejsce na etapie jazdy indywidualnej na czas. Z UnitedHealthcare zawarł dwuletni kontrakt. Wcześniej umowy z ekipą podpisali  Matthew Busche i Ty Magner.

Skład UnitedHealthcare na rok 2016: Carlos Alzate, Janez Brajkovic, Matthew Busche, Marco Canola, Jonathan Clarke, Daniel Eaton , Adrian Hegyvari, Daniel Jaramillo , Chris Jones, Luke Keough, Ty Magner, Karl Menzies, John Murphy, Tanner Putt, Daniel Summerhill, Bradley White.

Otoczenie zmieni też Matthew Harley Goss. Australijczyk opuści zmierzający do WorldTouru Team Dimension Data, ale nie wiadomo, gdzie wyląduje w następnym sezonie.