Powrót Bjarne Riisa?

Jak donosi duńska gazeta Ekstra Bladet Bjarne Riis chce odkupić od Olega Tinkova drużynę Tinkoff-Saxo.

Duńczyk, uznawany za jednego z najlepszych dyrektorów sportowych i strategów w peletonie, sprzedał swoją drużynę rosyjskiemu miliarderowi dwa lata temu. Z powodu narastających konfliktów i braku porozumienia w kwestiach prowadzenia drużyny drogi Tinkova i Riisa rozeszły się wiosną tego roku.

Od tamtych wydarzeń nie cichły spekulacje na temat domniemanego powrotu Riisa do kolarstwa. Mówiło się o założeniu nowej drużyny lub wprowadzeniu na wyższy poziom już istniejącej. Głośno mówiło się o prawdopodobnym odejściu duńskiego banku Saxo od sponsorowania rosyjskiej drużyny. Osoby odpowiedzialne za sponsoring w Saxo były bliskimi przyjaciółmi... Riisa. Odejście duńskiego banku łączono oczywiście z powstaniem nowej drużyny.

Ekstra Bladed donosi, że "dobrze poinformowane źródła" potwierdzają, że Rosjanin i Duńczyk negocjują warunki przejęcia. Menadżer drużyny, Stefano Feltrin, nie zaprzecza plotkom:

O ile mi wiadomo, żadna wiążąca oferta nie została złożona.

Czy to wielka informacja, czy jedynie wielka plotka, przekonamy się pewnie niebawem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: