Paweł Cieślik drugi w East Bohemia Tour 2015

Kolarz czeskiej grupy Whirpool-Author bliski zwycięstwa na czeskich drogach.

Paweł Cieślik (Whirpool Author) zajął 2. miejsce w czeskim wyścigu East Bohemia Tour. 29-latek na trasie trzydniowej etapówki uległ tylko Słoweńcowi Janowi Tratnikowi (Amplatz-BMC).

Cieślik ściganie zaczął spokojnie, na pierwszy etapie finiszując na 26. miejscu. Na bardziej selektywnym drugim etapie wychowanek KK Tarnovia Tarnowo Podgórne finiszował trzeci, pięć sekund za zwycięskim Tratnikiem i trzy sekundy za Czechem Michaelem Schleglem (AWT-Greenway).

Na trzecim, decydującym etapie do mety dojechała ucieczka, a zwycięski na mecie okazał się Norweg Fridtjof Roinas (Team Sparenbanken Sor). 8. finiszował Bartosz Warchoł (Cycling Academy), a Cieślik do mety dotarł na 13. miejscu, w grupce lidera.

W klasyfikacji końcowej Tratnik o pięć sekund wyprzedził Cieślika i Schlegla. Na 15. miejscu sklasyfikowano Emanuela Piaskowego (Cycling Academy), a na 23. miejscu jego drużynowego kolegę Bartosza Warchoła. Rywalizacji na ostatnim etapie nie ukończyli Wojciech Pszczolarski i Maciej Kasperkiewicz.

Dla Cieślika to kolejny dobry występ w ostatnich tygodniach – w sierpniu zajął 4. miejsce w Memoriale Henryka Łasaka (1.2), 5. w Czech Cycling Tour (2.1), a także 6. w Black Sea Cycling Tour, po drodze pokazując się także na trasie Tour of Bulgaria.