La Madrid Challenge by La Vuelta 2015

Shelley Olds (Alé Cipollini) zwyciężyła w pierwszym wyścigu La Madrid Challenge by La Vuelta.

34-letnia Amerykanka na finiszu z peletonu pokonała Giorgie Bronzini (Wiggle Honda) i Kirsten Wild (Hitec Products).

6. miejsce zajęła nasza jedyna reprezentantka Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Panie rywalizowały na 15 szybkich okrążeniach (5,8 km) w centrum stolicy Hiszpanii. Krótko po starcie atakiem wyścig otworzyła Włoszka Silvia Valsecchi (Bepink Laclassica), następnie, również samotną, jazdę krótko kontynuowała Japonka Mayuko Hagiwara (Wiggle Honda).

Kolejne akcje zyskiwały po kilkanaście sekund i łatwo gasły. Nosa z peletonu nie wychylała Eugenia Bujak.

Po dziesięciu rundach na czele ponownie samotnie jechała Valsecchi. Tym razem Włoszka przekroczyła barierę 30 sekund, a 18 kilometrów przed metą 14 sekund miała jej rodaczka Susanna Zorzi (Lotto Soudal Ladies), do której doskoczyła siódemka z aktywną Tatianą Guderzo (Hitec Products).

Czołówka powiększyła się do kilkunastu zawodniczek, które przedostatnie okrążenie rozpoczęły z zapasem 24 sekund. Peleton zrobił swoje, następnie przystopował zapędy Kelly Van Den Steen (Topsport Vlaanderen – Pro – Duo), doprowadzając do finiszu całej grupy. Na ostatniej prostej nieprzeciętnym finiszem popisała się Shelley Olds, wyraźnie wyprzedzając Bronzini i Wild.