GMP 2015: złoto dla Tomasza Marczyńskiego

Tomasz Marczyński został Górskim Mistrzem Polski w kolarstwie szosowym.

Zawodnik Torku Sekerspor pokonał na kresce Michała Gołasia (Etixx-Quick Step). Obrońca tytułu Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowce) z brązowym medalem.

Wyścig po dojeździe z Cieplic rozgrywany był na 12,5-kilometrowej rundzie niedaleko Chybotka, na której do pokonania była stroma góra na tzw. Drogę Sudecką, z nachyleniem przekraczającym 20%. Zawodnicy ze wspinaczką mierzyli się 9 razy, finiszując poniżej najbardziej stromych fragmentów podjazdu.

Na starcie stanęło 88 zawodników, w tym "stranieri" Michał Gołaś i mistrz Polski z Sobótki Tomasz Marczyński. I właśnie wymieniona dwójka znalazła się w akcji na pierwszym okrążeniu, w towarzystwie Łukasza Owsiana (CCC Sprandi), Kamila Zielińskiego (Domin Sport), Jacka Morajko (Wibatech), Adriana Brzózki (JBG-2 Professional MTB Team) oraz Sylwestera Szmyda, Jakuba Kaczmarka i Patryka Stosza (wszyscy CCC Sprandi). Do dziewiątki następnie dołączyło dwóch kolejnych "cycków" Piotr Brożyna i Adrian Honkisz, Piotr Konwa (4F Scott Racing Team), Dariusz Batek (Wibatech) oraz Jakub Foltyn (Domin Sport).

Trudy wyścigu z każdą pętlą zbierały swe żniwo. Czołówka topniała, po minięciu półmetka z przodu pozostali Marczyński, Gołaś, Brzózka, Batek, Morajko, Honkisz, Szmyd i Łukasz Owsian.

Ósemka trzymała się razem do siódmej rundy, kiedy osłabli Szmyd i Morajko, następnie strzelił Batek. W końcu na przedostatnim podjeździe zaatakowali Marczyński z Gołasiem. Bez powodzenia próbował ich ścigać Owsian.

Dwójka dojechała razem do końcowych metrów, gdzie tak jak w czerwcu w Sobótce "Maniek" zabrał złoto "Gołemu". Owsian dojechał do mety na trzecim miejscu, ze stratą 3 sekund.

Najlepszym orlikiem był Jakub Kaczmarek, przed Piotrem Brożyną (obaj CCC Sprandi Polkowice) i Marcinem Karbowym (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne).

fot. wowo brylla/rowery.org

Wyniki Górskich Mistrzostw Polski 2015 – wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn + U23, Cieplice – Przesieka (122,5 km, dojazd 10,1 km + 9 rund po 12,5 km):
 1. Tomasz Marczyński (Torku Sekerspor)      3:43:20
 2. Michał Gołaś (Etixx-Quick Step)
 3. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowce)       00:03
 4. Adrian Brzóska (JBG-2 Professional MTB Team)   01:05
 5. Arian Honkisz (CCC Sprandi Polkowce)       03:15
 6. Jacek Morajko (Wibatech)             07:25
 7. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowce)      07:28
 8. Dariusz Batek (Wibatech)             07:44
 9. Kamil Zieliński (Domin Sport)          08:35
 10. Jakub Foltyn (Domin Sport)           08:39

KOMPLET WYNIKÓW - elita

KOMPLET WYNIKÓW - orlicy

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: