Vuelta a Espana 2015: etap 20

Ruben Plaza (Lampre - Merida) wygrał po przeszło 100-kilometrowej samotnej jeździe dwudziesty etap Vuelta a Espana.

Drugie miejsce wywalczył José Gonçalves (Caja Rural), a trzecie Alessandro De Marchi (BMC).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie stracił Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) na rzecz Fabio Aru (Astana). Obchodzący dziś 26 urodziny Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) awansował na trzecie miejsce w wyścigu.

Cztery górskie, łagodne premie pierwszej kategorii leżały na trasie o długości 176 kilometrów. Niesamowite wydarzenia przedostatniego odcinka hiszpańskiego touru rozpoczęły się od ucieczki w składzie Ruben Plaza, Simon Pellaud i Larry Warbasse (IAM), Adam Hansen (Lotto), Jaco Venter (MTN), Dani Navarro (Cofidis), Jay McCarthy (Tinkoff), José Gonçalves (Caja Rural), Eduard Vorganov (Katusha), Yukiya Arashiro (Europcar) i Moreno Moser (Cannondale). Akcja zawiązała się już przed pierwszą z premii - Puerto de Navacerrada (kat. 1; 30 km; 9,4 km; 6,6%).

Czołówka wzniesienie zdobyła z przewagą 7:40. Mniej, bo raptem niecałą minutę, kręciła spóźniona druga grupa, w której m. in. jechali tracący w "generalce" 14:49 David Arroyo (Caja Rural), Matteo Montaguti (Ag2r), Sergio Henao i Nicolas Roche (Sky), Luis Leon Sanchez i Andrey Zeits (Astana), Alessandro De Marchi i Amael Moinard (BMC), Andrey Amador, Jose Joaquin Rojas, Francisco Ventoso i Giovanni Visconti (Movistar), Alberto Losada i Eduard Vorganov (Katusha) oraz Haimar Zubeldia (Trek).

Na Puerto de la Morcuera (kat. 1; 67,5 km; 11,5 km; 5,4%) zaatakował Plaza, natomiast czołowe grupy połączyły się. Zawodnik Lampre-Merida minął premię 2:40 przed pozostałymi uciekinierami i 12 minut przed peletonem.

MTN Qhubeka nieco wzmogła tempo pościgu, a Plaza kontynuował swoją odyseję. Na Puerto de la Morcuera (kat. 1; 127 km; 10,4 km; 6,6%) za kolarzem Lampre ruszyli Visconti i De Marchi. W zasadniczej grupie do pracy przystąpili Astanowcy.

Tempo narzucane przez Mikela Landę utrzymali Fabio Aru, Rafał Majka i Nairo Quintana (Movistar). Dumoulin po dłuższej chwili zespawał dziurę, strzelili natomiast Alejandro Valverde (Movistar) i Daniel Moreno (Katusha).

Gdy Landa zszedł z prowadzenia zaatakował Aru. To było za wiele dla lidera, który na premii górskiej pojawił się 20 sekund za grupą wicelidera. Z przodu Plaza utrzymywał 1:20 na grupą Visconti, De Marchi, Gonçalves, Montaguti.

Dumoulin, wspomagany przez Mikela Nieve (Sky), początkowo powoli odrabiał dystans na zjeździe, ale gdy do grupy Aru i Majki dołączyły "stacje przekaźnikowe" z ucieczki, sytuacja odwróciła się.

30 kilometrów przed metą, jeszcze przed ostatnim podjazdem Puerto de Cotos (kat. 1; 158 km; 11 km; 5,3%), "czerwona koszulka" traciła już całą minutę.

Alex Howes (Cannondale) przez moment pomógł Dumoulinowi, natomiast Nieve zostawił go za plecami na początku wzniesienia.

Zaatakował Quintana, Majka do którego Kolumbijczyk tracił 31 sekund, zareagował, doskakując do kolarza Movistar. Nasz zawodnik wyszedł wirtualnie na trzecie miejsce w wyścigu, ponieważ nadrobił już więcej niż 2:31 nad Dumoulinem.

Jadący na czele Plaza utrzymywał bezpieczną przewagę, etap był jego. Dwójka Majka-Quintana zameldowała się na górskiej premii 4:26 za Hiszpanem. Grupa Aru i Joaquima Rodriqueza (Katusha) była spóźniona o 33 sekundy więcej, a grupa Dumoulina o prawie 4 minuty. Majka tracił do "Purito" 1:07 w klasyfikacji generalnej, otwierała się szansa na pozycję wicelidera Vuelty.

Do dwójki z Majką "spadł" ze wsparciem McCarthy. 10 kilometrów przed metą różnica wynosiła 43 sekundy. Zażarta walka trwała do ostatnich metrów, do pozycji drugiego kolarza wyścigu zabrakło ostatecznie Majce 12 sekund.

Rozczarowany Dumoulin przyjechał 35.  ze stratą 7:30, wypadając poza podium Vuelty.

fot. Luca Bettini/BettiniPhoto / Merida

Wyniki 20. etapu Vuelta a Espana 2015 (WT), San Lorenzo de El Escorial – Cercedilla (175,8 km):
  1 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                     4:37:05
  2 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  01:07
  3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   01:08
  4 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            01:29
  5 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          01:30
  6 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
  7 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky
  8 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 01:35
  9 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      01:43
 10 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                         02:40
 11 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida     02:42
 12 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 13 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 14 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team           02:44
 15 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 16 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 17 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 18 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
 19 Alex Cano Ardila (Col) Colombia                              02:48
 20 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        03:01
 21 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                              03:19
 22 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge             03:35
 23 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                  03:37
 24 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              03:38
 25 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Astana Pro Team
 26 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           03:43
 27 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      03:48
 28 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                04:01
 29 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                   04:53
 30 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            06:51
 31 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 32 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  07:28
 33 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    07:30
 34 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 35 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 36 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 37 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
 38 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 39 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 40 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 41 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 42 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
 43 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           07:37
 44 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 45 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                          07:49
 46 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits       08:02
 47 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 08:33
 48 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 49 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               08:35
 50 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros      12:21
 51 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           13:18
 52 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 53 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                        13:32
 54 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           16:33
 55 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                           17:52
 56 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              17:54
 57 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                          18:31
 58 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 59 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
 60 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 61 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 63 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 64 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 65 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 66 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 67 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 68 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
 69 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 70 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 71 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 72 Ian Boswell (USA) Team Sky
 73 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 74 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 75 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
 76 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 77 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
 78 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 79 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               19:33
 80 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 81 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 82 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 83 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 84 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
 85 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing
 86 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 87 Ramirez Chacon Brayan Stiven (Col) Colombia
 88 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 89 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 90 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 91 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 92 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 93 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 94 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 95 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre-Merida
 96 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 97 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
 98 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 99 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
100 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
102 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        19:43
103 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
104 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
105 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
106 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
107 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            19:46
108 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling                        21:48
109 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  21:50
110 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
111 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
112 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            23:02
113 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
114 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
115 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
116 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
117 Omar Fraile Matarranz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
118 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
119 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
120 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
121 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
122 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
123 Christian Knees (Ger) Team Sky
124 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
125 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
126 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
127 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
128 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
129 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
130 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
131 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
132 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
133 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
134 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) Colombia
135 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
136 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
137 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
138 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
139 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
140 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
141 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
142 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
143 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
144 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
145 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
146 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
147 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
148 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo
149 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
150 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
151 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
152 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
153 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
154 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
155 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
156 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
157 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
158 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
DNS Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
Klasyfikacja po 20. etapie
  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                           83:01:40
  2 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                  01:17
  3 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               01:29
  4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team           02:02
  5 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge             03:30
  6 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        03:46
  7 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team              07:10
  8 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                          07:26
  9 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                   07:32
 10 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           10:46
 11 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    11:30
 12 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              13:49
 13 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  15:46
 14 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            16:54
 15 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            17:06
 16 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 17:27
 17 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       17:30
 18 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Cannondale-Garmi     23:51
 19 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        35:58
 20 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             43:27
 21 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida     44:44
 22 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky                     44:50
 23 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing             45:19
 24 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing                      48:27
 25 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      51:30
 26 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 52:44
 27 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            54:37
 28 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        59:53
 29 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step        01:02:28
 30 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits    01:06:08
 31 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                01:06:47
 32 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia              01:11:56
 33 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Astana Pro Team               01:15:05
 34 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA               01:15:59
 35 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                        01:16:40
 36 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                   01:25:08
 37 Tiago Machado (Por) Team Katusha                          01:25:16
 38 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                       01:31:44
 39 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                        01:33:17
 40 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team             01:38:06
 41 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   01:46:59
 42 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin                  01:47:30
 43 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                    01:52:11
 44 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                01:52:34
 45 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           01:53:04
 46 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin           01:53:07
 47 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA               01:55:18
 48 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                        01:55:36
 49 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                        01:57:45
 50 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                     01:58:02
 51 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      01:59:48
 52 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                          02:00:16
 53 Alex Cano Ardila (Col) Colombia                           02:03:37
 54 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                  02:09:06
 55 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            02:11:26
 56 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team              02:12:42
 57 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                       02:17:57
 58 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                       02:18:30
 59 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                         02:18:40
 60 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                       02:19:58
 61 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits            02:21:43
 62 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                     02:26:09
 63 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                     02:28:49
 64 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                     02:29:49
 65 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                       02:30:27
 66 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                02:30:53
 67 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             02:31:30
 68 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                           02:31:33
 69 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                        02:31:59
 70 Ian Boswell (USA) Team Sky                                02:36:19
 71 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                      02:36:29
 72 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                         02:36:33
 73 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                02:37:14
 74 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                     02:37:44
 75 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                02:39:05
 76 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits             02:39:21
 77 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                        02:39:59
 78 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                       02:41:03
 79 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                           02:41:25
 80 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                   02:42:57
 81 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                        02:45:05
 82 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team        02:45:06
 83 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            02:48:57
 84 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                         02:51:17
 85 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  02:51:47
 86 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling                     02:53:54
 87 Omar Fraile Matarranz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        02:56:17
 88 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                        02:56:27
 89 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing          02:58:57
 90 Christian Knees (Ger) Team Sky                            02:59:58
 91 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                   03:00:19
 92 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                     03:02:14
 93 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                     03:03:10
 94 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                   03:03:57
 95 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      03:09:04
 96 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                   03:09:11
 97 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros   03:09:51
 98 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                 03:11:48
 99 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits              03:11:56
100 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                         03:14:03
101 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                            03:14:43
102 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                      03:17:52
103 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                    03:18:12
104 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   03:18:58
105 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                     03:20:15
106 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                          03:23:52
107 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                     03:25:23
108 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                      03:27:07
109 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                               03:28:24
110 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                               03:28:49
111 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                 03:28:53
112 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    03:29:51
113 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                   03:32:10
114 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                       03:32:14
115 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                03:33:25
116 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits         03:35:55
117 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                    03:37:55
118 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 03:38:01
119 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr                               03:38:32
120 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                           03:38:59
121 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                 03:39:27
122 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre-Merida              03:39:50
123 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                           03:41:39
124 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     03:42:34
125 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                    03:42:44
126 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                        03:43:17
127 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                        03:43:32
128 Ramirez Chacon Brayan Stiven (Col) Colombia               03:44:00
129 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                        03:44:21
130 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                       03:44:44
131 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing               03:48:50
132 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                      03:48:57
133 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                        03:49:18
134 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                       03:50:50
135 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                  03:53:40
136 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) Colombia            03:54:43
137 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                           03:55:31
138 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                   03:57:46
139 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                      03:57:57
140 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo
141 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida                         03:58:34
142 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       03:58:43
143 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin              04:00:04
144 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                04:00:17
145 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                            04:00:32
146 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                         04:00:57
147 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                       04:03:40
148 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        04:07:01
149 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      04:07:06
150 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                         04:07:48
151 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                         04:08:49
152 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   04:12:31
153 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida             04:13:53
154 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                 04:16:42
155 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  04:17:36
156 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                       04:20:58
157 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                    04:36:40
158 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                  04:57:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: