Zapowiedź Karkonoskiego Klasyka 2015 czyli Górskich Mistrzostw Polski

W weekend zapraszamy do Jeleniej Góry, a konkretnie do Cieplic, gdzie już po raz trzeci odbędzie się Karkonoski Klasyk, czyli nic innego jak Górskie Mistrzostwa Polskie.

O medale będzie można rywalizować prawie we wszystkich kategoriach od juniora młodszego/juniorki młodszej po elitę mężczyzn i kobiet. GMP rozpoczną się w sobotę 12 września na Placu Piastowskim o godz. 9. Wtedy do boju ruszą juniorzy młodsi.

Tego samego dnia zobaczymy też m.in. kobiety (72,5 km). Na niedzielę natomiast zaplanowano wyścig orlików oraz elity (wszyscy 122,5 km). Start nastąpi o godz. 14, GMP zakończą się ok. 19.30.

Zanim jednak na trasę wyruszą zawodowcy, z ciężkimi 12,4-kilometrowymi rundami (plus 10-kilometrowym dojazdem) będą musieli się zmierzyć amatorzy. W klasie FUN czekają na nich dwie pętle (35 km), a w PRO cztery rundy (60 km). Organizatorzy dla pasjonatów rowerowania przewidzieli limit miejsc wynoszący 250 osób.

Wyniki poszczególnych wyścigów będzie można śledzić live pod karkonoskiklasyk.pl. Runda prowadzi niedaleko Chybotka stromo do góry na tzw. Drogę Sudecką. Potem zjazd, zakręt w lewo przy tramwajowym pomniku i powtórka z rozrywki. Metę usytuowano przy Chybotku. W porównaniu do zeszłego roku zespół organizacyjny wokół Maciej Grabka nie dokonał żadnych zmian przy ustalaniu trasy.

runda_GMP_2015

Rok temu w elicie mężczyzn triumfował Łukasz Owsian (CCC Sprandi), w kobietach najlepsza była Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń).

Dystanse w kategoriach:

juniorka młodsza – 35 km (2 rundy + dojazd )
juniorka – 47,5 km (3 rundy + dojazd )
kobiety elita + P-23 – 72,5 km (5 rund + dojazd )
junior młodszy – 47,5  km (3 rundy + dojazd)
junior – 85 km (6 rund + dojazd )
mężczyźni elita + P-23 – 122,5 km (9 rund + dojazd )

program_GMP_2015

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: