Torowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2015: Daria Pikulik srebrna w omnium

Fantastyczna passa Polki uwieńczona srebrem w wieloboju juniorek.

Daria Pikulik zdobyła srebrny medal w omnium juniorek ostatniego dnia Torowych Mistrzostw Świata Juniorów. Polka w kończącym zmagania wyścigu punktowym utrzymała drugą pozycję i w tabeli końcowej sklasyfikowana została 10 punktów za Australijką Danielle McKinnirey.

18-letnia zawodniczka, mistrzyni Polski juniorek w jeździe na czas na szosie, po pierwszym dniu zmagań prowadziła w wieloboju juniorek, a do ostatniej konkurencji przystąpiła z drugim wynikiem na liście. Zawodniczka BCM Nowatex Ziemia Darłowska w swojej koronnej konkurencji nie zdołała wyjść na prowadzenie i na podium odebrała srebro.

Brązowy medal przypadł Włoszce Martinie Alzini.

KOMPLET WYNIKÓW

Pikulik została wcześniej mistrzynią świata w wyścigu punktowym, poprzednio zdobyła tytuł mistrzyni Europy w omnium, a także tytuły wicemistrzyni Starego Kontynentu w wyścigu drużynowym na dochodzenie i wyścigu punktowym.

Polacy do domu wrócą z sześcioma krążkami - złotem i srebrem Pikulik, złotem w wyścigu indywidualnym na dochodzenie i srebrem w scratchu Justyny Kaczkowskiej, srebrze Daniela Staniszewskiego w wyścigu indywidualnym na dochodzenie oraz srebrem sprinterów Mateusz Miłka, Michała Lewandowskiego i Marcina Czyszczewskiego.

fot. organizator

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: