Vuelta a Espana 2015: bez chorego Rafaela Vallsa

Z udziału we Vuelta a Espana zrezygnować musiał Rafael Valls, który złapał bliżej niezdefiniowaną infekcję wirusową.

Hiszpan, który wygrał w tym sezonie Tour of Oman, miał być kapitanem zespołu Lampre-Merida. 28-latek ma powiększone węzły chłonne, czuje się permanentnie zmęczony. Jego ostatnim wyścigiem był Tour de France. Wcześniej meldował się w top 10 bądź blisko pierwszej dziesiątki w Paryż-Nicea, Volta a Catalunya i Criterium du Dauphine.

Valls miał nadzieję, że powalczy o zwycięstwo etapowe na 9. etapie Vuelty przebiegającym przez jego rodzinne strony i kończącym się na Cumbre del Sol, gdzie były kolarz Vacansoleil-DCM regularnie trenuje.

Brak Vallsa teoretycznie oznacza, że kapitanem teamu będzie Przemysław Niemiec, który rok temu zwyciężył na etapie na Covadonga. W zeszłym tygodniu doświadczony Polak został potrącony przez samochód w trakcie treningu. W Hiszpanii zobaczymy też biało-czerwony tercet z TInkoff Saxo: Rafał Majka, Paweł Poljański i Maciej Bodnar.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: