Torowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2015: Justyna Kaczkowska złota w wyścigu indywidualnym na dochodzenie

Justyna Kaczkowska zdobyła mistrzostwo świata w wyścigu indywidualnym na dochodzenie podczas trzeciego dnia torowych mistrzostw świata juniorów w Astanie.

Juniorki rywalizowały na dystansie 2 kilometrów. Niespełna 18-letnia mieszkanka Jaworza wygrała eliminacje, by następnie w finale pokonać Francuzkę Marion Borras.

Po brąz sięgnęła Nowozelandka Madeleine Park, w swoim biegu minimalnie pokonując Irlandkę Josie Knight.

kaczkowska2015-torms-2

Kaczkowska, na co dzień trenująca w UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin, jest również mistrzynią Europy w tej konkurencji.

W pierwszym dniu kazachskiego czempionatu Daria Pikulik została mistrzynią świata w wyścigu punktowym, a Marcin Czyszczewski, Michał Lewandowski i Mateusz Miłek zdobyli brąz w sprincie drużynowym.