Pierre-Roger Latour (AG2R La Mondiale) został zwycięzcą ostatniego etapu Tour de l’Ain. W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Alexandre Geniez (FDJ).
Francuz na ostatnim etapie wyprzedził Fabrice’a Jeandezboza (Team Europcar) i Floriana Vachona (Bretagne-Seche Environnement).
W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany. Zwycięstwo w wyścigu odniósł Alexandre Geniez (FDJ), o pięć sekund dystansując Floriana Vachona (Bretagne-Seche Environnement) oraz o 9 młodego Latoura.
fot. equipe Ag2r La Mondiale
1 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 3:41:06
2 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
3 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
4 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
5 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development Team
6 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
8 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
9 Nans Peters (Fra) French Espoirs National Team
10 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
11 Guillaume Martin (Fra) French Espoirs National Team 01:01
12 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 01:03
13 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo 01:07
14 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 01:13
15 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
16 Jérôme Mainard (Fra) E.C. Armee de Terre
17 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93
18 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
19 Jordi Simon Casulleras (Spa) Team Ecuador
20 Yoann Barbas (Fra) E.C. Armee de Terre
21 Jérémy Maison (Fra) Młodzieżowa Kadra Francji
22 Oleg Zemlyakov (Kaz) Vino 4-Ever
23 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 01:18
24 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 01:21
25 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 01:25
26 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement 03:31
27 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar 04:13
28 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
29 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
30 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
31 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole 04:59
32 Pierre Gouault (Fra) Auber 93
33 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNL-Jumbo
34 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
35 Kévin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
36 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
37 Julien Guay (Fra) Auber 93
38 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar 05:54
39 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team 06:43
40 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
41 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
42 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18 10:02
43 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
44 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
45 Césare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
46 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
47 Daniel Dominguez (Spa) Team Ecuador
48 Higinio Fernandez (Spa) Team Ecuador
49 Dimitriy Lukyanov (Kaz) Vino 4-Ever
50 Quentin Pacher (Fra) E.C. Armee de Terre
51 Stepan Astafyev (Kaz) Vino 4-Ever
52 Alexandr Shushemoin (Kaz) Vino 4-Ever
53 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
54 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
55 Tyler Williams (USA) Reprezentacja USA 12:12
56 Fabien Grellier (Fra) Młodzieżowa Kadra Francji 12:19
57 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM 14:54
58 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ 15:50
59 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Vino 4-Ever 17:10
60 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 21:37
61 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
62 William Barta (USA) USA National Team
63 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
64 Geoffrey Curran (USA) USA National Team
65 Justin Oien (USA) USA National Team
66 Fabien Canal (Fra) E.C. Armee de Terre
67 Fabien Doubey (Fra) FDJ
68 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
69 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
70 Taylor Eisenhart (USA) Reprezentacja USA
71 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
72 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
73 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
74 Kévin Reza (Fra) FDJ
75 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
76 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team
1 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 14:39:57
2 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement 00:05
3 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 00:09
4 Nans Peters (Fra) Młodzieżowa Kadra Francji 00:24
5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo 00:28
6 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
7 Théo Vimpere (Fra) Auber 93 00:30
8 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development Team
9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18 00:33
10 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
11 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 01:34
12 Guillaume Martin (Fra) Młodzieżowa Kadra Francji 01:41
13 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo 02:20
14 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 03:40
15 Jérôme Mainard (Fra) E.C. Armee de Terre 03:41
16 Jordi Simon Casulleras (Spa) Team Ecuador 03:42
17 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93 03:53
18 Oleg Zemlyakov (Kaz) Vino 4-Ever 03:55
19 Yoann Barbas (Fra) E.C. Armee de Terre 03:57
20 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo 03:58
21 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement 04:44
22 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 05:19
23 Julien Guay (Fra) Auber 93 05:46
24 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement 05:52
25 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team 06:59
26 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 07:24
27 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole 07:30
28 Jérémy Maison (Fra) Młodzieżowa Kadra Francji 07:39
29 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM 09:40
30 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 10:33
31 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 10:54
32 Kévin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
33 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 11:20
34 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar 11:41
35 Higinio Fernandez (Spa) Team Ecuador 12:40
36 Daniel Dominguez (Spa) Team Ecuador 14:09
37 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNL-Jumbo 14:46
38 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 14:50
39 Pierre Gouault (Fra) Auber 93 15:03
40 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18 17:40
41 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18 19:52
42 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Vino 4-Ever 20:53
43 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 21:34
44 Fabien Grellier (Fra) Młodzieżowa Kadra Francji 21:51
45 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar 23:33
46 Alexandr Shushemoin (Kaz) Vino 4-Ever 23:48
47 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole 24:20
48 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM 27:13
49 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement 27:22
50 Quentin Pacher (Fra) E.C. Armee de Terre 27:25
51 Césare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 27:31
52 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ 27:34
53 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18 27:37
54 Dimitriy Lukyanov (Kaz) Vino 4-Ever 27:50
55 Stepan Astafyev (Kaz) Vino 4-Ever 28:16
56 Fabien Canal (Fra) E.C. Armee de Terre 29:12
57 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo 30:01
58 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 31:31
59 Fabien Doubey (Fra) FDJ 31:34
60 Geoffrey Curran (USA) Reprezentacja USA 31:41
61 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team 32:00
62 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 35:06
63 Tyler Williams (USA) Reprezentacja USA 37:29
64 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits 39:10
65 Kévin Reza (Fra) FDJ 39:23
66 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 40:42
67 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits 46:24
68 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 46:42
69 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team 46:45
70 Justin Oien (USA) Reprezentacja USA 46:46
71 William Barta (USA) Reprezentacja USA 46:52
72 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team 46:53
73 Taylor Eisenhart (USA) Reprezentacja USA 46:57
74 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM 46:59
75 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM 47:02
76 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole