Post Danmark Rundt 2015: etap 4

Matti Breschel (Tinkoff-Saxo) odniósł zwycięstwo na czwartym odcinku ścigania na Półwyspie Jutlandzkim.

Duńczyk wygrał po raz drugi z rzędu, tym razem przed Norwegiem Edvaldem Boassonem Hagenem (MTN-Qhubeka) i swoim rodakiem Magnusem Cortem (Orica-GreenEdge).

To 9 etapowy triumf Breschela w duńskim wyścigu, a także rekord pod względem odcinków wygranych przez jednego zawodnika na drogach królestwa Małgorzaty II.

Po południu rozegrany zostanie etap jazdy indywidualnej na czas w Helsingør o długości 13,6 kilometra.

Wyniki 4. etapu Post Danmark Rundt 2015 (2.HC), Slagelse - Frederiksværk (115 km):
  1 Matti Breschel (Den) Tinkoff - Saxo                        2:23:57
  2 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
  3 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Post Danmark
  4 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  5 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani - CSF
  6 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  7 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
  8 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
  9 Ben Swift (GBr) Team Sky
 10 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff - Saxo
 11 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani - CSF
 12 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 13 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 14 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy
 15 Morten Ollegaard (Den) Riwal Platform Cycling Team
 16 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 17 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water
 18 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy
 19 Phil Bauhaus (Ger) Bora Argon 18
 20 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
 21 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 22 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg Bornholm
 23 Andrea Piechele (Ita) Bardiani - CSF
 24 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Alexander Kamp (Den) Team Coloquick
 26 Daniel Schorn (Aut) Bora Argon 18
 27 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform Cycling Team
 28 Troels Vinther (Den) Cult Energy
 29 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 30 Michael Morkov (Den) Tinkoff - Saxo
 31 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff - Saxo                            00:07
 32 Patrick Konrad (Aut) Bora Argon 18
 33 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 34 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Coloquick                      00:09
 35 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           00:10
 36 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      00:13
 37 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 38 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 39 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         00:15
 40 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
 41 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 42 Marc De Maar (Ned) Team Roompot
 43 Christian Knees (Ger) Team Sky
 44 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           00:19
 45 Ivar Slik (Ned) Team Roompot                                 00:21
 46 Jelle Vanandert (Bel) Lotto Soudal
 47 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Coloquick                  00:22
 48 James Vanlandschoot, (Bel) Wanty - Groupe Gobert             00:23
 49 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:28
 50 Christoph Pfingsten (Ger) Bora Argon 18                      00:29
 51 Linus Gerdemann, (Ger) Cult Energy
 52 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 53 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 54 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team
 55 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Trefor - Blue Water        00:35
 56 Nikolaj Moltke Steen (Den) Team Post Danmark
 57 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 58 Martin Gron (Den) Riwal Platform Cycling Team
 59 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         00:38
 60 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg Bornholm                 00:46
 61 Nikola Aistrup (Den) Riwal Platform Cycling Team
 62 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        00:47
 63 Scott Thwaites (GBr) Bora Argon 18
 64 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 65 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Soudal
 66 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water
 67 Bjorn Thurau (Ger) Bora Argon 18
 68 Magnus Bak Klaris (Den) Team Post Danmark
 69 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  00:52
 70 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               00:54
 71 Martin Mortensen (Den) Cult Energy                           01:00
 72 Cesare Benedetti (Ita) Bora Argon 18                         01:05
 73 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 74 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot                       01:27
 75 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water
 76 Frederic Frison (Bel) Lotto Soudal
 77 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       01:35
 78 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        01:45
 79 Casper Pedersen (Den) Riwal Platform Cycling Team
 80 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        01:48
 81 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 82 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  02:18
 83 Michael Reihs (Den) Cult Energy                              02:31
 84 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
 85 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                03:04
 86 Christian Jorgensen (Den) Team Coloquick                     03:11
 87 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 88 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 89 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       03:12
 90 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                         03:29
 91 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot                         04:24
 92 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team              05:32
 93 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          05:37
 94 Jura Sagan (Svk) Tinkoff - Saxo
 95 Gregor Mühlberger (Aut) Bora Argon 18                        06:12
 96 Michael Gogl (Aut) Tinkoff - Saxo
 97 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 98 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                             06:35
 99 Kevin Callebaut (Bel) Wanty - Groupe Gobert
100 Christian Nyvang Lund (Den) Team Coloquick
101 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
102 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani - CSF
103 Nicola Boem (Ita) Bardiani - CSF
104 Paolo Simion (Ita) Bardiani - CSF
105 Dan Craven (Nam) Team Europcar
106 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Coloquick
107 Julien Morice (Fra) Team Europcar
108 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
109 Nicholas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
110 Alex Rasmussen (Den) Team Trefor - Blue Water
111 Soren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water
112 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
113 Nathan Earle (Aus) Team Sky
114 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water
115 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Team Trefor - Blue Water
116 Kasper Asgreen (Den) Team Post Danmark
117 Rolf Nyborg Broge (Den) Team Coloquick                       06:46
118 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
119 Jesper Schultz (Den) Team Post Danmark
120 Mads Pedersen (Den) Cult Energy
121 Michael Kolar (Svk) Tinkoff - Saxo                           07:54
122 Jeff Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise      09:45
123 Rune Almindso Andersen (Den) Team Coloquick                  10:15
124 Emil Halvorsen (Den) Riwal Platform Cycling Team             10:42
125 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg Bornholm              11:11
126 Mathias Krigbaum (Den) Team Post Danmark
127 Jesper Juul Andreasen (Den) Team Almeborg Bornholm
128 Daniel Hartvig (Den) Team Post Danmark
129 Theo Bos, (Ned) MTN - Qhubeka
130 Mathias Westergaard (Den) Team Almeborg Bornholm
131 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
132 Rasmus Quaade (Den) Cult Energy                              17:03
133 Frederik Zeuner (Den) Team Post Danmark
134 Heine Winding (Den) Team Almeborg Bornholm
DNF Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
DNF Jaques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
DNF Luca Sterbini (Ita) Bardiani - CSF
DNF Simon Bigum (Den) Team Almeborg Bornholm
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
  1 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                               16:16:04
  2 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    00:03
  3 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff - Saxo                 00:12
  4 Matti Breschel (Den) Tinkoff - Saxo                          00:27
  5 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy                          00:38
  6 Alexander Kamp (Den) Team Coloquick                          00:40
  7 Patrick Konrad (Aut) Bora Argon 18                           00:52
  8 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            01:02
  9 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                     01:21
 10 Troels Vinther (Den) Cult Energy                             01:24
 11 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Post Danmark                  01:33
 12 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff - Saxo                            01:34
 13 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot                        01:35
 14 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           01:42
 15 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                          01:52
 16 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Coloquick                      01:53
 17 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               01:55
 18 Michael Morkov (Den) Tinkoff - Saxo                          02:03
 19 Jelle Vanandert (Bel) Lotto Soudal                           02:15
 20 Christian Knees (Ger) Team Sky                               02:20
 21 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              04:06
 22 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  06:55
 23 Martin Gron (Den) Riwal Platform Cycling Team                06:56
 24 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                08:22
 25 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              08:29
 26 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             08:34
 27 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        08:37
 28 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team       09:03
 29 Michael Gogl (Aut) Tinkoff - Saxo                            09:14
 30 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               09:21
 31 Bjorn Thurau (Ger) Bora Argon 18
 32 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water
 33 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     12:35
 34 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water        12:55
 35 Soren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water          12:56
 36 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            14:12
 37 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform Cycling Team
 38 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       
 39 Christoph Pfingsten (Ger) Bora Argon 18                      14:14
 40 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      14:20
 41 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             14:25
 42 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           14:27
 43 James Vanlandschoot, (Bel) Wanty - Groupe Gobert             14:33
 44 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        14:52
 45 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg Bornholm              14:53
 46 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot                       14:56
 47 Scott Thwaites (GBr) Bora Argon 18                           14:58
 48 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Soudal                              14:59
 49 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 50 Martin Mortensen (Den) Cult Energy                           15:04
 51 Nikolaj Moltke Steen (Den) Team Post Danmark                 15:05
 52 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         15:08
 53 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           15:12
 54 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                             15:30
 55 Frederic Frison (Bel) Lotto Soudal                           15:39
 56 Linus Gerdemann, (Ger) Cult Energy                           15:50
 57 Michael Reihs (Den) Cult Energy                              16:00
 58 Daniel Schorn (Aut) Bora Argon 18                            16:42
 59 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             17:04
 60 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                            17:13
 61 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team              17:41
 62 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       18:25
 63 Marc De Maar (Ned) Team Roompot                              18:30
 64 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy                  18:31
 65 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
 66 Phil Bauhaus (Ger) Bora Argon 18                             18:39
 67 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         18:44
 68 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         18:58
 69 Andrea Piechele (Ita) Bardiani - CSF                         19:11
 70 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              19:38
 71 Magnus Bak Klaris (Den) Team Post Danmark                    19:42
 72 Rasmus Quaade (Den) Cult Energy                              19:45
 73 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         20:09
 74 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani - CSF                          20:37
 75 Morten Ollegaard (Den) Riwal Platform Cycling Team           20:38
 76 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       20:42
 77 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Coloquick                  20:53
 78 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani - CSF                        20:55
 79 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 80 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 81 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg Bornholm                 21:08
 82 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        21:11
 83 Cesare Benedetti (Ita) Bora Argon 18                         21:25
 84 Mads Pedersen (Den) Cult Energy                              21:31
 85 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    21:39
 86 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          22:37
 87 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    23:13
 88 Julien Morice (Fra) Team Europcar                            23:36
 89 Kevin Callebaut (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  23:37
 90 Jura Sagan (Svk) Tinkoff - Saxo                              23:47
 91 Dan Craven (Nam) Team Europcar                               24:00
 92 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         24:22
 93 Ivar Slik (Ned) Team Roompot                                 24:23
 94 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      24:52
 95 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water                  24:55
 96 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                            25:38
 97 Jeff Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise      25:39
 98 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         25:42
 99 Nicholas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                         25:50
100 Gregor Mühlberger (Aut) Bora Argon 18                        26:08
101 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       27:19
102 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                  28:12
103 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Trefor - Blue Water        29:24
104 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani - CSF                      30:21
105 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        31:04
106 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg Bornholm
107 Paolo Simion (Ita) Bardiani - CSF                            31:09
108 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water               31:10
109 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                         31:21
110 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Team Trefor - Blue Water         32:29
111 Jesper Schultz (Den) Team Post Danmark                       32:30
112 Christian Jorgensen (Den) Team Coloquick                     33:49
113 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                        33:59
114 Kasper Asgreen (Den) Team Post Danmark                       34:19
115 Michael Kolar (Svk) Tinkoff - Saxo                           34:59
116 Casper Pedersen (Den) Riwal Platform Cycling Team            36:16
117 Daniel Hartvig (Den) Team Post Danmark                       38:33
118 Nikola Aistrup (Den) Riwal Platform Cycling Team             38:35
119 Christian Nyvang Lund (Den) Team Coloquick                   40:44
120 Rolf Nyborg Broge (Den) Team Coloquick
121 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 40:47
122 Alex Rasmussen (Den) Team Trefor - Blue Water                41:14
123 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Coloquick                   41:21
124 Frederik Zeuner (Den) Team Post Danmark                      42:59
125 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                      43:18
126 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           43:48
127 Emil Halvorsen (Den) Riwal Platform Cycling Team             46:26
128 Mathias Westergaard (Den) Team Almeborg Bornholm             47:56
129 Nicola Boem (Ita) Bardiani - CSF                             48:21
130 Jesper Juul Andreasen (Den) Team Almeborg Bornholm           48:48
131 Mathias Krigbaum (Den) Team Post Danmark                     49:09
132 Rune Almindso Andersen (Den) Team Coloquick                  52:48
133 Theo Bos, (Ned) MTN - Qhubeka                                53:09
134 Heine Winding (Den) Team Almeborg Bornholm                01:03:40

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: