Post Danmark Rundt 2015: etap 3

Matti Breschel (Tinkoff-Saxo) odniósł zwycięstwo na trzecim odcinku duńskiej imprezy.

Duńczyk w końcówce etapu wokół Vejle okazał się o sekundę szybszy od swojego rodaka Rasmusa Guldhammera (Cult Energy) oraz Alexandra Kampa (ColoQuick).

W klasyfikacji generalnej na pozycję lidera awansował inny kolarz z Półwyspu Jutlandzkiego - Lars Bak (Lotto Soudal).

fot. Tinkoff-Saxo

Wyniki 3. etapu Post Danmark Rundt 2015 (2.HC), Vejle - Vejle (185 km):

1 Matti Breschel (Den) Tinkoff - Saxo                          4:36:35
2 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy                            00:01
3 Alexander Kamp (Den) Team Coloquick
4 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
5 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
6 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                              00:06
7 Patrick Konrad (Aut) Bora Argon 18                             00:09
8 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff - Saxo
9 Troels Vinther (Den) Cult Energy                               00:41
10 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff - Saxo                             00:52
11 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
12 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Post Danmark
13 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
14 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
15 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           00:59
16 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Coloquick                       01:03
17 Sebastian Henao (Col) Team Sky                                01:05
18 Jelle Vanandert (Bel) Lotto Soudal                            01:13
19 Michael Morkov (Den) Tinkoff - Saxo                           01:20
20 Christian Knees (Ger) Team Sky                                01:22
21 Ben Swift (GBr) Team Sky                                      02:18
22 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                               02:30
23 Michael Gogl (Aut) Tinkoff - Saxo
24 Martin Gron (Den) Riwal Platform Cycling Team                 04:01
25 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                   04:26
26 Jaques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                 04:51
27 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                 05:08
28 Soren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water           05:43
29 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                         07:07
30 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                              07:24
31 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                07:51
32 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
33 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water
34 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team
35 Rasmus Quaade (Den) Cult Energy
36 Nathan Earle (Aus) Team Sky
37 Bjorn Thurau (Ger) Bora Argon 18
38 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
39 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                          07:58
40 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water                12:10
41 Christoph Pfingsten (Ger) Bora Argon 18                       13:08
42 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot
43 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
44 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                               13:39
45 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water         12:53
46 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Soudal                               13:29
47 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform Cycling Team
48 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg Bornholm
49 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
50 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
51 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team
52 James Vanlandschoot, (Bel) Wanty - Groupe Gobert
53 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
54 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
55 Michael Reihs (Den) Cult Energy
56 Nikolaj Moltke Steen (Den) Team Post Danmark
57 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Coloquick
58 Martin Mortensen (Den) Cult Energy
59 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
60 Daniel Schorn (Aut) Bora Argon 18
61 Frederic Frison (Bel) Lotto Soudal
62 Scott Thwaites (GBr) Bora Argon 18
63 Gregor Mühlberger (Aut) Bora Argon 18
64 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
65 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
66 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
67 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
68 Cesare Benedetti (Ita) Bora Argon 18
69 Linus Gerdemann, (Ger) Cult Energy                            14:39
70 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                     13:29
71 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani - CSF
72 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani - CSF
73 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
74 Nicholas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
75 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Team Trefor - Blue Water
76 Mads Pedersen (Den) Cult Energy                               14:39
77 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                          14:12
78 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
79 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
80 Simon Bigum (Den) Team Almeborg Bornholm                      15:57
81 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg Bornholm
82 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     16:10
83 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                        16:18
84 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
85 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
86 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
87 Kevin Callebaut (Bel) Wanty - Groupe Gobert
88 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg Bornholm
89 Julien Morice (Fra) Team Europcar
90 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
91 Mathias Westergaard (Den) Team Almeborg Bornholm
92 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
93 Dan Craven (Nam) Team Europcar
94 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
95 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water
96 Emil Halvorsen (Den) Riwal Platform Cycling Team              16:39
97 Alex Rasmussen (Den) Team Trefor - Blue Water
98 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                          17:17
99 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
100 Jura Sagan (Svk) Tinkoff - Saxo                              17:32
101 Nikola Aistrup (Den) Riwal Platform Cycling Team
102 Jesper Juul Andreasen (Den) Team Almeborg Bornholm
103 Morten Ollegaard (Den) Riwal Platform Cycling Team
104 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
105 Jesper Schultz (Den) Team Post Danmark
106 Marc De Maar (Ned) Team Roompot
107 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
108 Michael Kolar (Svk) Tinkoff - Saxo
109 Paolo Simion (Ita) Bardiani - CSF
110 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
111 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
112 Christian Jorgensen (Den) Team Coloquick
113 Rolf Nyborg Broge (Den) Team Coloquick
114 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
115 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Coloquick
116 Christian Nyvang Lund (Den) Team Coloquick
117 Daniel Hartvig (Den) Team Post Danmark
118 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
119 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
120 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani - CSF
121 Kasper Asgreen (Den) Team Post Danmark
122 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
123 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
124 Jeff Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise      17:46
125 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy                  17:48
126 Magnus Bak Klaris (Den) Team Post Danmark
127 Phil Bauhaus (Ger) Bora Argon 18                             17:56
128 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
129 Andrea Piechele (Ita) Bardiani - CSF
130 Nicola Boem (Ita) Bardiani - CSF
131 Casper Pedersen (Den) Riwal Platform Cycling Team
132 Frederik Zeuner (Den) Team Post Danmark                      18:02
133 Mathias Krigbaum (Den) Team Post Danmark
134 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Trefor - Blue Water        18:28
135 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 20:51
136 Heine Winding (Den) Team Almeborg Bornholm                   23:01
137 Rune Almindso Andersen (Den) Team Coloquick                  24:49
138 Luca Sterbini (Ita) Bardiani - CSF                           37:01
DNF Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
DNF Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
DNF Alex Peters (GBr) Team Sky
DNF Emil Ravnsholt (Den) Team Almeborg Bornholm

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:


1 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                                 13:52:07
2 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                      00:03
3 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff - Saxo                   00:12
4 Matti Breschel (Den) Tinkoff - Saxo                            00:33
5 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy                            00:38
6 Alexander Kamp (Den) Team Coloquick                            00:40
7 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                              00:49
8 Patrick Konrad (Aut) Bora Argon 18                             00:52
9 Troels Vinther (Den) Cult Energy                               01:24
10 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                      01:25
11 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff - Saxo                             01:34
12 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Post Danmark                   01:35
13 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
14 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
15 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           01:42
16 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Coloquick                       01:46
17 Sebastian Henao (Col) Team Sky                                01:48
18 Jelle Vanandert (Bel) Lotto Soudal                            01:56
19 Michael Morkov (Den) Tinkoff - Saxo                           02:03
20 Christian Knees (Ger) Team Sky                                02:05
21 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                               02:21
22 Michael Gogl (Aut) Tinkoff - Saxo                             03:37
23 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                   05:09
24 Jaques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                 05:33
25 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                 05:51
26 Martin Gron (Den) Riwal Platform Cycling Team                 06:21
27 Soren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water           06:22
28 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                         07:50
29 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                               08:29
30 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                08:34
31 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team
32 Rasmus Quaade (Den) Cult Energy
33 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
34 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water
35 Bjorn Thurau (Ger) Bora Argon 18
36 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                              09:18
37 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                          12:23
38 Ben Swift (GBr) Team Sky 0:12:35
39 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water         12:55
40 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                       13:51
41 Christoph Pfingsten (Ger) Bora Argon 18
42 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot
43 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                         14:06
44 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             14:12
45 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform Cycling Team
46 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Soudal
47 Scott Thwaites (GBr) Bora Argon 18
48 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
49 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
50 James Vanlandschoot, (Bel) Wanty - Groupe Gobert
51 Frederic Frison (Bel) Lotto Soudal
52 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team
53 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
54 Michael Reihs (Den) Cult Energy
55 Martin Mortensen (Den) Cult Energy
56 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
57 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
58 Nikolaj Moltke Steen (Den) Team Post Danmark                  14:36
59 Mads Pedersen (Den) Cult Energy                               14:45
60 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg Bornholm               14:53
61 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                             14:55
62 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
63 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot                          15:19
64 Linus Gerdemann, (Ger) Cult Energy                            15:22
65 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                               16:34
66 Simon Bigum (Den) Team Almeborg Bornholm                      16:40
67 Daniel Schorn (Aut) Bora Argon 18                             16:42
68 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
69 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                          17:01
70 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
71 Julien Morice (Fra) Team Europcar
72 Kevin Callebaut (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   17:25
73 Dan Craven (Nam) Team Europcar
74 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           18:13
75 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                          18:15
76 Marc De Maar (Ned) Team Roompot
77 Jura Sagan (Svk) Tinkoff - Saxo
78 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     18:28
79 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy                   18:31
80 Phil Bauhaus (Ger) Bora Argon 18                              18:39
81 Jeff Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       18:53
82 Magnus Bak Klaris (Den) Team Post Danmark                     18:55
83 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                             19:03
84 Andrea Piechele (Ita) Bardiani - CSF                          19:11
85 Nicholas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                          19:15
86 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                         19:44
87 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                          20:09
88 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                        20:27
89 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg Bornholm               20:29
90 Gregor Mühlberger (Aut) Bora Argon 18                         20:31
91 Cesare Benedetti (Ita) Bora Argon 18
92 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Coloquick                   20:32
93 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg Bornholm                  20:33
94 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani - CSF                           20:37
95 Morten Ollegaard (Den) Riwal Platform Cycling Team            20:38
96 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                          20:55
97 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani - CSF
98 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
99 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                   21:37
100 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    23:13
101 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani - CSF                      23:46
102 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         23:47
103 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       24:08
104 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
105 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water
106 Paolo Simion (Ita) Bardiani - CSF                            24:34
107 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water               24:35
108 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      24:43
109 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         25:07
110 Jesper Schultz (Den) Team Post Danmark                       25:44
111 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Team Trefor - Blue Water         25:54
112 Daniel Hartvig (Den) Team Post Danmark                       27:22
113 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                        27:24
114 Kasper Asgreen (Den) Team Post Danmark                       27:44
115 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                         28:10
116 Michael Kolar (Svk) Tinkoff - Saxo                           28:13
117 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Trefor - Blue Water        28:55
118 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        29:19
119 Christian Jorgensen (Den) Team Coloquick                     31:18
120 Frederik Zeuner (Den) Team Post Danmark                      31:48
121 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           32:37
122 Rolf Nyborg Broge (Den) Team Coloquick                       34:09
123 Christian Nyvang Lund (Den) Team Coloquick
124 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 34:35
125 Alex Rasmussen (Den) Team Trefor - Blue Water                34:39
126 Casper Pedersen (Den) Riwal Platform Cycling Team            34:41
127 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Coloquick                   34:46
128 Emil Halvorsen (Den) Riwal Platform Cycling Team             36:41
129 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                      36:43
130 Mathias Westergaard (Den) Team Almeborg Bornholm             36:45
131 Jesper Juul Andreasen (Den) Team Almeborg Bornholm           37:37
132 Nikola Aistrup (Den) Riwal Platform Cycling Team             37:57
133 Mathias Krigbaum (Den) Team Post Danmark                     38:27
134 Nicola Boem (Ita) Bardiani - CSF                             41:46
135 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka                                41:58
136 Rune Almindso Andersen (Den) Team Coloquick                  44:54
137 Heine Winding (Den) Team Almeborg Bornholm                   46:17
138 Luca Sterbini (Ita) Bardiani - CSF                           58:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: