Matti Breschel (Tinkoff-Saxo) odniósł zwycięstwo na trzecim odcinku duńskiej imprezy.
Duńczyk w końcówce etapu wokół Vejle okazał się o sekundę szybszy od swojego rodaka Rasmusa Guldhammera (Cult Energy) oraz Alexandra Kampa (ColoQuick).
W klasyfikacji generalnej na pozycję lidera awansował inny kolarz z Półwyspu Jutlandzkiego – Lars Bak (Lotto Soudal).
fot. Tinkoff-Saxo
1 Matti Breschel (Den) Tinkoff - Saxo 4:36:35
2 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy 00:01
3 Alexander Kamp (Den) Team Coloquick
4 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
5 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
6 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka 00:06
7 Patrick Konrad (Aut) Bora Argon 18 00:09
8 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff - Saxo
9 Troels Vinther (Den) Cult Energy 00:41
10 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff - Saxo 00:52
11 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
12 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Post Danmark
13 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
14 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
15 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal 00:59
16 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Coloquick 01:03
17 Sebastian Henao (Col) Team Sky 01:05
18 Jelle Vanandert (Bel) Lotto Soudal 01:13
19 Michael Morkov (Den) Tinkoff - Saxo 01:20
20 Christian Knees (Ger) Team Sky 01:22
21 Ben Swift (GBr) Team Sky 02:18
22 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team 02:30
23 Michael Gogl (Aut) Tinkoff - Saxo
24 Martin Gron (Den) Riwal Platform Cycling Team 04:01
25 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo 04:26
26 Jaques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka 04:51
27 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert 05:08
28 Soren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water 05:43
29 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 07:07
30 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot 07:24
31 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 07:51
32 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
33 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water
34 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team
35 Rasmus Quaade (Den) Cult Energy
36 Nathan Earle (Aus) Team Sky
37 Bjorn Thurau (Ger) Bora Argon 18
38 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
39 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 07:58
40 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water 12:10
41 Christoph Pfingsten (Ger) Bora Argon 18 13:08
42 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot
43 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
44 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka 13:39
45 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water 12:53
46 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Soudal 13:29
47 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform Cycling Team
48 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg Bornholm
49 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
50 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
51 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team
52 James Vanlandschoot, (Bel) Wanty - Groupe Gobert
53 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
54 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
55 Michael Reihs (Den) Cult Energy
56 Nikolaj Moltke Steen (Den) Team Post Danmark
57 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Coloquick
58 Martin Mortensen (Den) Cult Energy
59 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
60 Daniel Schorn (Aut) Bora Argon 18
61 Frederic Frison (Bel) Lotto Soudal
62 Scott Thwaites (GBr) Bora Argon 18
63 Gregor Mühlberger (Aut) Bora Argon 18
64 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
65 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
66 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
67 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
68 Cesare Benedetti (Ita) Bora Argon 18
69 Linus Gerdemann, (Ger) Cult Energy 14:39
70 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 13:29
71 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani - CSF
72 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani - CSF
73 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
74 Nicholas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
75 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Team Trefor - Blue Water
76 Mads Pedersen (Den) Cult Energy 14:39
77 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 14:12
78 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
79 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
80 Simon Bigum (Den) Team Almeborg Bornholm 15:57
81 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg Bornholm
82 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert 16:10
83 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 16:18
84 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
85 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
86 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
87 Kevin Callebaut (Bel) Wanty - Groupe Gobert
88 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg Bornholm
89 Julien Morice (Fra) Team Europcar
90 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
91 Mathias Westergaard (Den) Team Almeborg Bornholm
92 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
93 Dan Craven (Nam) Team Europcar
94 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
95 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water
96 Emil Halvorsen (Den) Riwal Platform Cycling Team 16:39
97 Alex Rasmussen (Den) Team Trefor - Blue Water
98 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 17:17
99 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
100 Jura Sagan (Svk) Tinkoff - Saxo 17:32
101 Nikola Aistrup (Den) Riwal Platform Cycling Team
102 Jesper Juul Andreasen (Den) Team Almeborg Bornholm
103 Morten Ollegaard (Den) Riwal Platform Cycling Team
104 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
105 Jesper Schultz (Den) Team Post Danmark
106 Marc De Maar (Ned) Team Roompot
107 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
108 Michael Kolar (Svk) Tinkoff - Saxo
109 Paolo Simion (Ita) Bardiani - CSF
110 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
111 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
112 Christian Jorgensen (Den) Team Coloquick
113 Rolf Nyborg Broge (Den) Team Coloquick
114 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
115 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Coloquick
116 Christian Nyvang Lund (Den) Team Coloquick
117 Daniel Hartvig (Den) Team Post Danmark
118 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
119 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
120 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani - CSF
121 Kasper Asgreen (Den) Team Post Danmark
122 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
123 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
124 Jeff Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 17:46
125 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy 17:48
126 Magnus Bak Klaris (Den) Team Post Danmark
127 Phil Bauhaus (Ger) Bora Argon 18 17:56
128 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
129 Andrea Piechele (Ita) Bardiani - CSF
130 Nicola Boem (Ita) Bardiani - CSF
131 Casper Pedersen (Den) Riwal Platform Cycling Team
132 Frederik Zeuner (Den) Team Post Danmark 18:02
133 Mathias Krigbaum (Den) Team Post Danmark
134 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Trefor - Blue Water 18:28
135 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 20:51
136 Heine Winding (Den) Team Almeborg Bornholm 23:01
137 Rune Almindso Andersen (Den) Team Coloquick 24:49
138 Luca Sterbini (Ita) Bardiani - CSF 37:01
DNF Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
DNF Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
DNF Alex Peters (GBr) Team Sky
DNF Emil Ravnsholt (Den) Team Almeborg Bornholm
1 Lars Bak (Den) Lotto Soudal 13:52:07
2 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert 00:03
3 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff - Saxo 00:12
4 Matti Breschel (Den) Tinkoff - Saxo 00:33
5 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy 00:38
6 Alexander Kamp (Den) Team Coloquick 00:40
7 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka 00:49
8 Patrick Konrad (Aut) Bora Argon 18 00:52
9 Troels Vinther (Den) Cult Energy 01:24
10 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka 01:25
11 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff - Saxo 01:34
12 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Post Danmark 01:35
13 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
14 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
15 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal 01:42
16 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Coloquick 01:46
17 Sebastian Henao (Col) Team Sky 01:48
18 Jelle Vanandert (Bel) Lotto Soudal 01:56
19 Michael Morkov (Den) Tinkoff - Saxo 02:03
20 Christian Knees (Ger) Team Sky 02:05
21 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team 02:21
22 Michael Gogl (Aut) Tinkoff - Saxo 03:37
23 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo 05:09
24 Jaques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka 05:33
25 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert 05:51
26 Martin Gron (Den) Riwal Platform Cycling Team 06:21
27 Soren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water 06:22
28 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 07:50
29 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal 08:29
30 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 08:34
31 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team
32 Rasmus Quaade (Den) Cult Energy
33 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
34 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water
35 Bjorn Thurau (Ger) Bora Argon 18
36 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot 09:18
37 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 12:23
38 Ben Swift (GBr) Team Sky 0:12:35
39 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water 12:55
40 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 13:51
41 Christoph Pfingsten (Ger) Bora Argon 18
42 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot
43 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka 14:06
44 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 14:12
45 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform Cycling Team
46 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Soudal
47 Scott Thwaites (GBr) Bora Argon 18
48 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
49 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
50 James Vanlandschoot, (Bel) Wanty - Groupe Gobert
51 Frederic Frison (Bel) Lotto Soudal
52 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team
53 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
54 Michael Reihs (Den) Cult Energy
55 Martin Mortensen (Den) Cult Energy
56 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
57 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
58 Nikolaj Moltke Steen (Den) Team Post Danmark 14:36
59 Mads Pedersen (Den) Cult Energy 14:45
60 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg Bornholm 14:53
61 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot 14:55
62 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
63 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot 15:19
64 Linus Gerdemann, (Ger) Cult Energy 15:22
65 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka 16:34
66 Simon Bigum (Den) Team Almeborg Bornholm 16:40
67 Daniel Schorn (Aut) Bora Argon 18 16:42
68 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
69 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 17:01
70 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
71 Julien Morice (Fra) Team Europcar
72 Kevin Callebaut (Bel) Wanty - Groupe Gobert 17:25
73 Dan Craven (Nam) Team Europcar
74 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 18:13
75 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 18:15
76 Marc De Maar (Ned) Team Roompot
77 Jura Sagan (Svk) Tinkoff - Saxo
78 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert 18:28
79 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy 18:31
80 Phil Bauhaus (Ger) Bora Argon 18 18:39
81 Jeff Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 18:53
82 Magnus Bak Klaris (Den) Team Post Danmark 18:55
83 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 19:03
84 Andrea Piechele (Ita) Bardiani - CSF 19:11
85 Nicholas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka 19:15
86 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 19:44
87 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar 20:09
88 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 20:27
89 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg Bornholm 20:29
90 Gregor Mühlberger (Aut) Bora Argon 18 20:31
91 Cesare Benedetti (Ita) Bora Argon 18
92 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Coloquick 20:32
93 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg Bornholm 20:33
94 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani - CSF 20:37
95 Morten Ollegaard (Den) Riwal Platform Cycling Team 20:38
96 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk 20:55
97 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani - CSF
98 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
99 Nathan Earle (Aus) Team Sky 21:37
100 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert 23:13
101 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani - CSF 23:46
102 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 23:47
103 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert 24:08
104 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
105 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water
106 Paolo Simion (Ita) Bardiani - CSF 24:34
107 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water 24:35
108 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 24:43
109 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 25:07
110 Jesper Schultz (Den) Team Post Danmark 25:44
111 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Team Trefor - Blue Water 25:54
112 Daniel Hartvig (Den) Team Post Danmark 27:22
113 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk 27:24
114 Kasper Asgreen (Den) Team Post Danmark 27:44
115 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar 28:10
116 Michael Kolar (Svk) Tinkoff - Saxo 28:13
117 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Trefor - Blue Water 28:55
118 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team 29:19
119 Christian Jorgensen (Den) Team Coloquick 31:18
120 Frederik Zeuner (Den) Team Post Danmark 31:48
121 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 32:37
122 Rolf Nyborg Broge (Den) Team Coloquick 34:09
123 Christian Nyvang Lund (Den) Team Coloquick
124 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 34:35
125 Alex Rasmussen (Den) Team Trefor - Blue Water 34:39
126 Casper Pedersen (Den) Riwal Platform Cycling Team 34:41
127 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Coloquick 34:46
128 Emil Halvorsen (Den) Riwal Platform Cycling Team 36:41
129 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 36:43
130 Mathias Westergaard (Den) Team Almeborg Bornholm 36:45
131 Jesper Juul Andreasen (Den) Team Almeborg Bornholm 37:37
132 Nikola Aistrup (Den) Riwal Platform Cycling Team 37:57
133 Mathias Krigbaum (Den) Team Post Danmark 38:27
134 Nicola Boem (Ita) Bardiani - CSF 41:46
135 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka 41:58
136 Rune Almindso Andersen (Den) Team Coloquick 44:54
137 Heine Winding (Den) Team Almeborg Bornholm 46:17
138 Luca Sterbini (Ita) Bardiani - CSF 58:07