Daniel - odzież kolarska

Tour of Utah 2015: etap 3

Amerykanin Logan Owen (Axeon Cycling) zameldował się pierwszy na kresce trzeciego etapu Tour of Utah.

20-latek na finiszu w Bountiful pokonał Brenta Bookwaltera (BMC) oraz Kolumbijczyka Edwina Avilę (Colombia).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Kiel Reijnen (Unitedhealthcare).

Ucieczkę dnia na najeżonej niewielkimi podjazdami trasie sformowali Johan van Zyl (MTN-Qhubeka), Ty Magner i Dion Smith (Hincapie Racing), Joey Rosskopf (BMC), Jasper Bovenhuis (Cannondale-Garmin) i Wouter Wippert (Drapac).

Szóstka uzyskała trzy minuty i utrzymywała dystans na stałym poziomie, tym bardziej, że na zjeździe, około 60 kilometrów przed metą, w peletonie doszło do kraksy, w której obojczyk złamał Matthew Busche (Trek Factory Racing).

Grupka prowadząca zmniejszyła się i na ostatnie 30 kilometrów wjechali tylko Van Zyl, Rosskopf, Bovenhuis i Smith, tracąc przewagę na pokonywanym na rundzie podjeździe. Na ostatnich kilometrach na czele został tylko Rosskopf, do którego szybko przeskakiwać zaczęli prowadzeni przez Phila Gaimona (Team Optum) zawodnicy.

5 kilometrów przed metą prowadzących złapała większa grupa i skoki rozpoczęły się na nowo. Atakował Natnael Berhane (MTN-Qhubeka), a sytuację opanować próbowali kolarze Unitedhealthcare. Rozprowadzany lider wyścigu - Kiel Reijnen - finiszował na 7. miejscu, a po zwycięstwo sięgnął młodziutki kolarz formacji Axeon - Logan Owen.

Wyniki 3. etapu The Larry H. Miller Tour of Utah (2.HC), Antelope Island - Bountiful (176,5 km):
  1 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team                        4:12:40
  2 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
  3 Edwin Avila (Col) Colombia
  4 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop
  5 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team
  6 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
  7 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
  8 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team
  9 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 10 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 11 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 12 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Cycling Team
 13 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 14 Leonardo Basso (Ita) Trek Factory Racing
 15 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 16 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 17 Christopher Horner (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 18 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 19 Flavio De Luna (Mex) Team SmartStop
 20 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 21 Connor McCutcheon (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 22 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
 23 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
 24 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 25 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 26 Manuel Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 27 Robbie Squire (USA) Hincapie Racing Team
 28 Brendan Canty (Aus) Team Budget Forklifts
 29 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 30 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
 31 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team
 32 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team
 33 Travis McCabe (USA) Team SmartStop
 34 Chris Butler (USA) Team SmartStop
 35 Walter Pedraza (Col) Colombia
 36 Gregory Brenes Obando (CRc) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 37 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 38 Daniel Martínez (Col) Colombia
 39 John Hornbeck (USA) Hincapie Racing Team
 40 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling
 41 Lachlan Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 42 Alex Cano (Col) Colombia
 43 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 44 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 45 Rob Britton (Can) Team SmartStop
 46 Kilian Frankiny (Irl) BMC Racing Team
 47 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies      00:10
 48 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis             01:09
 49 Gavin Mannion (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 50 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 51 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
 52 Gerardo Medina (Mex) Airgas-Safeway Cycling Team
 53 Jack Bobridge (Aus) Team Budget Forklifts
 54 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 55 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 56 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling
 57 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 58 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 59 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        03:09
 60 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           03:54
 61 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
 62 Ben Jacques- Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 63 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 64 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Racing Team
 65 Michael Torckler (NZl) Team Budget Forklifts
 66 Julian Bernard (Fra) Trek Factory Racing
 67 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 68 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       05:02
 69 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 70 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 71 Sebastián Molano (Col) Colombia                              06:29
 72 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia
 73 Luis Lemus (Mex) Airgas-Safeway Cycling Team
 74 Edward King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team         07:27
 75 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 76 Jasper Bovenhuis (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 77 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team
 78 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team
 79 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 80 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 81 Mackenzie Brennan (USA) Hincapie Racing Team
 82 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      09:29
 83 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani CSF
 84 Brodie Talbot (Aus) Team Budget Forklifts
 85 Walter Gaston Trillini (Arg) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 86 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 87 Justin Mauch (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 88 Griffin Easter (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 89 Cullen Easter (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 90 Josh Berry (NZl) Team Budget Forklifts
 91 Jack Anderson (Aus) Team Budget Forklifts
 92 Julian Kyer (USA) Team SmartStop
 93 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 94 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
 95 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka                      11:24
 96 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
 97 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 98 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 99 Pierrick Naud (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
100 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
101 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
102 Zachary Bell (Can) Team SmartStop
103 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team
104 Emerson Oronte (USA) Team SmartStop
105 Erik Slack (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
106 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling               16:30
107 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling
108 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               16:32
109 Tyler Magner (USA) Hincapie Racing Team
110 Brad Huff (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
111 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
112 Tommy Nankervis (Aus) Team Budget Forklifts
113 Chris Putt (USA) Axeon Cycling Team
114 Glenn O'Shea (Aus) Team Budget Forklifts
115 Malcom Rudolph (Aus) Drapac Professional Cycling
116 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
117 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
118 Kevin Gottlieb (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
119 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
120 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
Klasyfikacja generalna po 3. etapie:
  1 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling           12:58:59
  2 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team                          00:04
  3 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop
  4 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
  5 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
  6 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team                   00:08
  7 Edwin Avila (Col) Colombia                                   00:10
  8 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team
  9 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 10 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling             00:12
 11 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team      00:14
 12 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Cycling Team
 13 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 14 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 15 Travis McCabe (USA) Team SmartStop
 16 Christopher Horner (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 17 Connor McCutcheon (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 18 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team
 19 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 20 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
 21 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 22 Gregory Brenes Obando (CRc) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 23 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 24 Leonardo Basso (Ita) Trek Factory Racing
 25 Flavio De Luna (Mex) Team SmartStop
 26 Robbie Squire (USA) Hincapie Racing Team
 27 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 28 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team
 29 John Hornbeck (USA) Hincapie Racing Team
 30 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling
 31 Rob Britton (Can) Team SmartStop
 32 Daniel Martínez (Col) Colombia
 33 Chris Butler (USA) Team SmartStop
 34 Alex Cano (Col) Colombia
 35 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 36 Walter Pedraza (Col) Colombia
 37 Lachlan Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 38 Kilian Frankiny (Irl) BMC Racing Team
 39 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies      00:24
 40 Gavin Mannion (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                   01:23
 41 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 42 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           01:34
 43 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           02:30
 44 Manuel Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 45 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 46 Brendan Canty (Aus) Team Budget Forklifts
 47 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 48 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
 49 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 50 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling              03:38
 51 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          03:39
 52 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
 53 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling
 54 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
 55 Gerardo Medina (Mex) Airgas-Safeway Cycling Team
 56 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 57 Ben Jacques- Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter     04:07
 58 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           05:10
 59 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 60 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           06:24
 61 Julian Bernard (Fra) Trek Factory Racing
 62 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 63 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home      06:33
 64 Jack Bobridge (Aus) Team Budget Forklifts                    07:09
 65 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                         07:24
 66 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team                        07:37
 67 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team       07:41
 68 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia                          08:58
 69 Luis Lemus (Mex) Airgas-Safeway Cycling Team                 08:59
 70 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        09:43
 71 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team                      09:50
 72 Jasper Bovenhuis (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Tea     09:57
 73 Edward King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 74 Mackenzie Brennan (USA) Hincapie Racing Team
 75 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Racing Team                    10:26
 76 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                              10:28
 77 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies     10:44
 78 Griffin Easter (USA) Airgas-Safeway Cycling Team             11:31
 79 Sebastián Molano (Col) Colombia                              12:29
 80 Cullen Easter (USA) Airgas-Safeway Cycling Team              12:46
 81 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 82 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               13:00
 83 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       13:15
 84 Pierrick Naud (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       13:53
 85 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman p/b Sutt     13:54
 86 Erik Slack (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                      14:41
 87 Emerson Oronte (USA) Team SmartStop                          14:55
 88 Brodie Talbot (Aus) Team Budget Forklifts                    15:29
 89 Julian Kyer (USA) Team SmartStop                             16:03
 90 Jack Anderson (Aus) Team Budget Forklifts                    16:04
 91 Walter Gaston Trillini (Arg) Jamis-Hagens Berman p/b Sut     16:16
 92 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                          16:18
 93 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    17:24
 94 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
 95 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      18:32
 96 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling           18:50
 97 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          19:02
 98 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 99 Tyler Magner (USA) Hincapie Racing Team
100 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka                      19:58
101 Zachary Bell (Can) Team SmartStop
102 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team                       20:45
103 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home     21:06
104 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               21:56
105 Chris Putt (USA) Axeon Cycling Team
106 Josh Berry (NZl) Team Budget Forklifts                       22:07
107 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
108 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling             22:26
109 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling              22:32
110 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          24:05
111 Michael Torckler (NZl) Team Budget Forklifts                 27:44
112 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani CSF                           29:26
113 Kevin Gottlieb (USA) Airgas-Safeway Cycling Team             32:59
114 Justin Mauch (USA) Airgas-Safeway Cycling Team               35:14
115 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling               38:22
116 Malcom Rudolph (Aus) Drapac Professional Cycling             38:24
117 Glenn O'Shea (Aus) Team Budget Forklifts                     40:22
118 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies      40:42
119 Brad Huff (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies           42:56
120 Tommy Nankervis (Aus) Team Budget Forklifts

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: