Tour of Utah 2015: etap 2

Słoweniec Jure Kocjan (Team SmartStop) okazał się najszybszy na trasie drugiego odcinka w Utah.

Kolarz kontynentalnego amerykańskiego zespołu na finiszu z mocno okrojonego peletonu okazał się szybszy od Robina Carpentera (Hincapie Racing) i Brenta Bookwaltera (BMC).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował czwarty na kresce Kiel Reijnen (Unitedhealthcare).

W ucieczce znaleźli się Daniel Eaton (Axeon Cycling), Pierrick Naud (Team Optum), Mac Brennan (Hincapie Racing), Benjamin Jacques-Maynes (Jamis - Hagens Berman) oraz Jay Robert Thomson (MTN-Qhubeka).

Płaski i krótki etap w programie miał tylko jedną trudność - krótki podjazd zlokalizowany na 130 kilometrze. Uciekinierzy utrzymywali przewagę 3 minut nad peletonem i z takim zapasem dotarli do podnóża wzniesienia. Tam mocniej depnął Eaton, strząsając z koła towarzyszy ucieczki.

Mocniej depnęli też kolarze ekip SmartStop i Colombia, , szybko łapiąc odpadających uciekinierów. Kontrował Brent Bookwalter (BMC), ale jego wysiłki zakończyły się tylko na dojechaniu do słabnącego Eatona. Mocno przerzedzony peleton złapał dwójkę na 12 kilometrów przed metą, a z 30-osobowej grupki rozpoczęły się ataki.

Sytuację próbowali kontrolować kolarze Unitehealthcare i SmartStop, na czele błyskała też koszulka Johana van Zyla z MTN-Qhubeka. Finisz należał do Jure Kocjana, którego świetnie rozprowadzili zawodnicy SmartStop.

Wyniki 2. etapu The Larry H. Miller Tour of Utah (2.HC), Logan – Logan (161,8 km):
  1 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop                           3:37:27
  2 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team
  3 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
  4 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
  5 Edwin Avila (Col) Colombia
  6 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team
  7 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
  8 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team
  9 Gavin Mannion (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 10 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 11 Travis McCabe (USA) Team SmartStop
 12 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 13 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 14 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 15 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Cycling Team
 16 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 17 Christopher Horner (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 18 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
 19 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 20 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 21 Gregory Brenes Obando (CRc) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 22 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 23 Leonardo Basso (Ita) Trek Factory Racing
 24 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 25 Flavio De Luna (Mex) Team SmartStop
 26 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 27 John Hornbeck (USA) Hincapie Racing Team
 28 Connor McCutcheon (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 29 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling
 30 Robbie Squire (USA) Hincapie Racing Team
 31 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
 32 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 33 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team
 34 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team
 35 Daniel Martínez (Col) Colombia
 36 Alex Cano (Col) Colombia
 37 Chris Butler (USA) Team SmartStop
 38 Walter Pedraza (Col) Colombia
 39 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 40 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 41 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 42 Lachlan Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 43 Ben Jacques- Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 44 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team
 45 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 46 Rob Britton (Can) Team SmartStop
 47 Kilian Frankiny (Irl) BMC Racing Team
 48 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           01:20
 49 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               01:22
 50 Griffin Easter (USA) Airgas-Safeway Cycling Team             01:48
 51 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           02:16
 52 Manuel Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 53 Emerson Oronte (USA) Team SmartStop
 54 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 55 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team
 56 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 57 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
 58 Brendan Canty (Aus) Team Budget Forklifts
 59 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
 60 Luis Lemus (Mex) Airgas-Safeway Cycling Team
 61 Jasper Bovenhuis (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 62 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia
 63 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 64 Edward King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 65 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Racing Team
 66 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
 67 Cullen Easter (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 68 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling
 69 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 70 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 71 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 72 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
 73 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
 74 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 75 Gerardo Medina (Mex) Airgas-Safeway Cycling Team
 76 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 77 Julian Bernard (Fra) Trek Factory Racing
 78 Mackenzie Brennan (USA) Hincapie Racing Team
 79 Kevin Gottlieb (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 80 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 81 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 82 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 83 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 84 Tyler Magner (USA) Hincapie Racing Team
 85 Pierrick Naud (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 86 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 87 Julian Kyer (USA) Team SmartStop
 88 Erik Slack (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 89 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 90 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               05:10
 91 Chris Putt (USA) Axeon Cycling Team
 92 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 93 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home     05:27
 94 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka                        05:46
 95 Jack Bobridge (Aus) Team Budget Forklifts
 96 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 97 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani CSF
 98 Brodie Talbot (Aus) Team Budget Forklifts
 99 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling
100 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
101 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
102 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
103 Glenn O'Shea (Aus) Team Budget Forklifts
104 Jack Anderson (Aus) Team Budget Forklifts
105 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
106 Michael Torckler (NZl) Team Budget Forklifts
107 Walter Gaston Trillini (Arg) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
108 Sebastián Molano (Col) Colombia
109 Justin Mauch (USA) Airgas-Safeway Cycling Team               07:41
110 Malcom Rudolph (Aus) Drapac Professional Cycling
111 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling
112 Brad Huff (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies           08:20
113 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
114 Zachary Bell (Can) Team SmartStop
115 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka
116 Josh Berry (NZl) Team Budget Forklifts
117 Tommy Nankervis (Aus) Team Budget Forklifts
118 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
119 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team
120 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
121 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
  1 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling            8:46:19
  2 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team          00:04
  3 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop
  4 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team                   00:08
  5 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
  6 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       00:10
  7 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team
  8 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           00:11
  9 Ben Jacques- Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter     00:13
 10 Edwin Avila (Col) Colombia                                   00:14
 11 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team
 12 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 13 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team
 14 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Cycling Team
 15 Travis McCabe (USA) Team SmartStop
 16 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 17 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 18 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 19 Connor McCutcheon (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 20 Christopher Horner (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
 21 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team
 22 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 23 Gavin Mannion (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 24 Gregory Brenes Obando (CRc) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 25 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 26 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 27 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
 28 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
 29 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 30 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 31 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 32 Robbie Squire (USA) Hincapie Racing Team
 33 John Hornbeck (USA) Hincapie Racing Team
 34 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling
 35 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 36 Leonardo Basso (Ita) Trek Factory Racing
 37 Flavio De Luna (Mex) Team SmartStop
 38 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team
 39 Rob Britton (Can) Team SmartStop
 40 Alex Cano (Col) Colombia
 41 Daniel Martínez (Col) Colombia
 42 Chris Butler (USA) Team SmartStop
 43 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 44 Lachlan Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 45 Walter Pedraza (Col) Colombia
 46 Kilian Frankiny (Irl) BMC Racing Team
 47 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 48 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           01:34
 49 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               01:36
 50 Griffin Easter (USA) Airgas-Safeway Cycling Team             02:02
 51 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                         02:22
 52 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team                      02:23
 53 Pierrick Naud (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       02:29
 54 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia
 55 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          02:30
 56 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 57 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 58 Manuel Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 59 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 60 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 61 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
 62 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 63 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 64 Brendan Canty (Aus) Team Budget Forklifts
 65 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 66 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 67 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling
 68 Tyler Magner (USA) Hincapie Racing Team
 69 Jasper Bovenhuis (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 70 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
 71 Gerardo Medina (Mex) Airgas-Safeway Cycling Team
 72 Mackenzie Brennan (USA) Hincapie Racing Team
 73 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
 74 Luis Lemus (Mex) Airgas-Safeway Cycling Team
 75 Edward King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 76 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 77 Julian Bernard (Fra) Trek Factory Racing
 78 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 79 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 80 Cullen Easter (USA) Airgas-Safeway Cycling Team              03:17
 81 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 82 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 83 Erik Slack (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 84 Emerson Oronte (USA) Team SmartStop                          03:31
 85 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               05:24
 86 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home
 87 Chris Putt (USA) Axeon Cycling Team
 88 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling             06:00
 89 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 90 Sebastián Molano (Col) Colombia
 91 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
 92 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
 93 Jack Bobridge (Aus) Team Budget Forklifts
 94 Brodie Talbot (Aus) Team Budget Forklifts
 95 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Racing Team                    06:32
 96 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        06:34
 97 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
 98 Julian Kyer (USA) Team SmartStop
 99 Jack Anderson (Aus) Team Budget Forklifts                    06:35
100 Walter Gaston Trillini (Arg) Jamis-Hagens Berman p/b Sut     06:47
101 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          07:33
102 Zachary Bell (Can) Team SmartStop                            08:34
103 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka
104 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                          08:51
105 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      09:03
106 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       09:21
107 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team
108 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
109 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman p/b Sutter Home  09:42:00
110 Josh Berry (NZl) Team Budget Forklifts                       09:42
111 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling         12:38
112 Kevin Gottlieb (USA) Airgas-Safeway Cycling Team
113 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani CSF                           16:27
114 Malcom Rudolph (Aus) Drapac Professional Cycling             19:57
115 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling               21:52
116 Glenn O'Shea (Aus) Team Budget Forklifts
117 Michael Torckler (NZl) Team Budget Forklifts                 23:50
118 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
119 Justin Mauch (USA) Airgas-Safeway Cycling Team               24:10
120 Brad Huff (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies           25:45
121 Tommy Nankervis (Aus) Team Budget Forklifts                  26:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: