Cztery tygodnie do Tour de Rybnik

Już tylko 4 tygodnie pozostały do tegorocznej edycji wyścigu.

W niedzielę 2. sierpnia punktualnie o godz. 10:00 rozpoczęły się zapisy internetowe. Zapisy potrwają do 20. sierpnia, a w przypadku niewyczerpania limitu miejsc będzie możliwość zapisania się w dniu zawodów. Szczegóły dotyczące wszystkich wyścigów kolarze znajdą w dziale REGULAMINY na stronie www.tourderybnik.pl.

Tour de Rybnik 2015 to największa spośród wszystkich edycji impreza, na którą składać się będą 2 wyścigi dla amatorów, 1 wyścig dla zawodników z licencją kolarską oraz organizowany po raz pierwszy wyścig dla dzieci (mini Tour de Rybnik).

Przez Fundację EDF Polska oraz Fizjo-Sport organizowane jest również Rybnickie Święto Rowerów. To pierwsza edycja imprezy, która swoje miejsce będzie miała na rybnickim deptaku. Ma to być wydarzenie, które ma na celu zebranie wokół deptaka wszystkich miłośników rowerów, bez względu na uprawianą dyscyplinę. Szczegóły tego wydarzenia zaprezentowane zostaną 10. sierpnia br. (poniedziałek) podczas specjalnej, plenerowej konferencji prasowej.

Ideą, która przyświeca organizatorom obu imprez jest promowanie kolarstwa w każdej postaci oraz w każdej grupie wiekowej. Dlatego też na najmłodszych oprócz mini Tour de Rybnik czeka konkurs plastyczny o tematyce rowerowej. Tradycyjnie na kibiców przybyłych na kampus również czekał będzie konkurs. W tym roku nagrodę w postaci roweru ufundowała firma Merida Polska.

Tour de Rybnik oraz Rybnickie Święto Rowerów to dwie imprezy, które promują rower jako jedną z najpopularniejszych form sportu i rekreacji. Obie imprezy wpisują się w politykę miasta Rybnika, które stawia na rozbudowę infrastruktury rowerowej.

Tour de Rybnik w pigułce:

Termin: 30. sierpnia 2015 r. (niedziela)

Miejsce: Kampus Akademicki ul. Rudzka 13, Rybnik (start/meta oraz miasteczko wyścigu)

Harmonogram:
09:45 rozpoczęcie imprezy
10:00 start wyścigu amatorów (kat. Orlik&Elita) 5 x 12,1 km
11:30 start wyścigu amatorów (kat. Kobiety&Masters) 5 x 12,1 km
13:00 start wyścigu głównego (kat.Orlik&Elita – PZKol/UCI) 11 x 12,1 km
13:00 start wyścigu mini Tour de Rybnik (park tematyczny)
16:00 dekoracja zwycięzców

Zapisy: na stronie www.tourderybnik.pl (do 20.08)

Drukowanie

Trasa: ul. Rudzka, M.Skłodowskiej-Curie, Raciborska, Zebrzydowicka, Krzywa, Łączna, Borki, Góreckiego, Podmiejska, św. Maksymiliana, Rybacka, Lipowa, Gliwicka, Obwiednia Północna, Rudzka

Długość rundy: 12,1 km

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: