Vincenzo Nibali wystartuje w Vuelta a Espana 2015

Zwycięzca Tour de France 2014 w Hiszpanii zamierza wspierać Fabio Aru

Vincenzo Nibali (Astana) nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Jego głównym celem w tym roku była obrona tytułu w Tour de France, jednak Włoch nie sprostał wyzwaniu - zajął 4. miejsce i odniósł jeden triumf etapowy.

To sprokurowało niezadowolenie kierownictwa Astany, w tym menadżera Alexandra Vinokourowa. Kazach postanowił "za karę" posłać Włocha na Vuelta a Espana, argumentując to tym, że taki zespół jak Astana musi wygrywać co najmniej jeden Wielki Tour w roku, a start Nibalego zwiększy szanse ekipy na końcowy triumf.

W Hiszpanii liderem Astany będzie Fabio Aru. Młody Włoch zajął w tym roku 2. miejsce w Giro d'Italia i wygrał dwa etapy. Drugim ważnym zawodnikiem w ekipie jest Bask Mikel Landa - 3. na Giro i również triumfator dwóch etapów.

O swoim starcie w Vuelcie Nibali poinformował na Twitterze. Jego zadaniem będzie wsparcie wyżej wymienionej dwójki w jednym wspólnym celu - odniesienia wiktorii w klasyfikacji generalnej.

fot. ASO/B.Bade

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: