Rower zwycięzcy z Alp d'Huez

Prezentujemy rower Lapierre, na którym Thibaut Pinot wygrał dzisiejszy etap.

Zarówno forma i sprzęt zawodziły już Thibaut Pinot na tegorocznej Wielkiej Pętli rozwiewając jego i Francuzów nadzieje na powtórzenie wielkich sukcesów Bernarda Hinault sprzed 30 lat. Jednak podczas przedostatniego etapu kończącego się na legendarnej Alp d'Huez nogi i rower nie zawiodły młodej nadziei francuskiego sportu.

Drużyna od kilkunastu lat wspierana przez narodową loterię - FDJ - ściga się na rowerach francuskiej marki Lapierre. Pochodząca z Dijon firma ma już przeszło pół wieku doświadczenia w produkcji rowerów wszelkich typów. Thibaut Pinot w tym sezonie ściga się na najnowszym modelu francuskiego producenta: Aircode. Rower zwycięzcy z Alp d'Huez wyróżnia się na tle floty rowerów FDJ biało-niebieskim malowaniem przygotowanym specjalnie dla Pinota.

Francuską ramę uzupełniają komponenty pochodzące przede wszystkim od Shimano i jej firmy córki: PRO. Tak więc za napęd odpowiada elektryczna grupa Shimano Dura-Ace Di2, wsparcie dla ciała zapewniają produkty PRO i Fizik, a po asfalcie toczą się koła Shimano obleczone w ogumienie od nieznanego producenta, pomimo kontraktu ze Schwalbe. Za odpowiednią porcję danych dla trenerów odpowiada miernik mocy SRM.

fot. Jakub Zimoch/Rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: