ActiveJet Team zmierza po licencję ProContinental

Paweł Bernas wygrywa sprint na mecie Szlakiem Grodów Piastowskich

Projekt sterowany przez Piotra Bielińskiego rozpoczyna starania o uzyskanie statusu ekipy drugoligowej.

Kontynentalny zespół ActiveJet rozpoczął proces rejestracji w drugiej dywizji światowego peletonu - UCI ProContinental. Według informacji rowery.org ekipa pozyskała nowego dużego sponsora, którego wsparcie zagwarantuje wejście do grona ekip stanowiących zaplecze WorldTouru.

Proces rejestracyjny Międzynarodowej Unii Kolarskiej i firmy audytorskiej Ernst & Young dla ekip ubiegających się o statut Professional Continental podzielony jest na kilka faz. Do końca sierpnia trzeba przygotować modele kontraktów oraz gwarancji bankowych, a także złożyć oficjalny wniosek o rejestrację wraz z opłatą rejestracyjną. Następnie trwa kompletowanie dokumentów, a także podpisywanie kontraktów z zawodnikami, gdyż do końca września zespół musi się związać umową z przynajmniej 10 kolarzami. Docelowo w ekipie musi znaleźć się nie mniej jak 16 zawodników.

Trzecioligowa polska ekipa to projekt stworzony przed sezonem 2014 przez Piotra Bielińskiego w oparciu o spółkę ActiveJet. Zespół od początku swojego istnienia deklarował ambicje wejścia na wyższy poziom i do realizacji tego celu poszukiwał sponsorów. Pierwszy krok uczyniony został na początku sezonu 2015, gdy drużyna podpisała roczną umowę z koncernem Orlen Paliwa, a logo dystrybutora paliw pojawiło się na koszulkach kolarzy prowadzonych przez dyrektora sportowego Piotra Kosmalę.

Tożsamość sponsora oraz przyszła nazwa zespołu podana zostanie w najbliższej przyszłości, choć przypuszczać można, że przyszłość ekipy budowana będzie w oparciu o współpracę z koncernem paliwowym.

ActiveJet Team już jako projekt trzecioligowy startował w takich imprezach jak Tour of Croatia (2.1), Volta ao Algarve (2.1), Tour des Fjords (2.1), Rund um Köln (2.1), Vuelta a Andalucia (2.1) czy Clasica Almeria (1.1). W sezonie 2016 ekipa za cel stawia sobie uzyskanie zaproszeń na kolejne prestiżowe wyścigi oraz na Tour de Pologne.

Ekipa w tym roku odniosła sześć zwycięstw, wszystkie na swym koncie zapisał Paweł Bernas: etap GP Liberty Seguros (2.2), etap i klasyfikację generalną Volta ao Alentejo (2.2) oraz Szlakiem Grodów Piastowskich (2.2), a także GP Czech (1.2).

Obecnie polskie kolarstwo w drugiej dywizji reprezentuje ekipa CCC Sprandi Polkowice.

fot. Szymon Gruchalski/ActiveJet Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: