Robert Power zwycięzcą Giro della Valle d'Aosta Mont Blanc 2015

Australijczyk Robert Power wygrał prestiżowy włoski wyścig Giro della Valle d'Aosta Mont Blanc.

20-letni kolarz, przyszły zawodnik ekipy Orica-GreenEdge, na finałowym podium stanął przed belgijskim góralem Laurensem De Plusem (Lotto Soudal U23) oraz Włochem Simone Petillim (Unieuro Wilier Trevigiani).

Włoski wyścig w tym roku składał się z prologu i pięciu górskich etapów, jak co sezon oferując trudne ściganie dla górali w rejonie Aosty. Power triumfował na 5-kilometrowym górskim prologu i koszulkę lidera utrzymywał przez dwa etapy, broniąc się przed zakusami De Plusa i Norwega Odda Christiana Eikinga (Team Joker), którzy wygrali odpowiednio pierwszy i drugi etap.

Australijczyk prowadzenie stracił czwartego dnia, gdy na podjeździe do Cervini triumfował Rosjanin Matvei Mamykin (Itera-Katusha), o ponad 3 minuty dystansując grupkę liderów. Kolarz rosyjskiej grupy zapłacił za wysiłek kolejnego dnia - czwarty etap po ucieczce wygrał młody Niemiec Lennard Kamna (Team Stoelting), a Power wrócił na tron, finiszując w pierwszej grupie, ponad dwie minuty przed Rosjaninem.

Ostatni etap - 86-kilometrowa wycieczka na Wielką Przełęcz Świętego Bernarda - zakończył się triumfem Holendra Koena Bouwamna. Power utrzymał się na czele i triumfował w klasyfikacji generalnej, po raz pierwszy wygrywając imprezę etapową i do 2. miejsce w ubiegłorocznym Tour de l'Avenir dopisując kolejny sukces w młodzieżowych imprezach.

W zmaganiach brało udział dwóch Polaków - Dawid Adamczyk i Gracjan Szeląg (obaj GFDD Altopack). Pierwszy nie ukończył drugiego odcinka, a drugi zmagania zakończył na 29. miejscu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: