Torowe Mistrzostwa Europy 2015: trzy medale dla Polski, złoto Justyny Kaczkowskiej

Trzy medale kadry Polski pierwszego dnia Torowych Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców.

Justyna Kaczkowska został mistrzynią Europy juniorek w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Polka, brązowa medalistka mistrzostw kraju na szosie, wygrała eliminacje i w finale pokonała Francuzkę Marion Borras.

Na 7. miejscu sklasyfikowano Nikolę Różyńską.

Drużyna sprinterów w składzie Michał Lewandowski, Mateusz Miłek i Marcin Czyszczewski zdobyła za to srebro w zmaganiach drużyn. Polska trójka uległa w finale Rosjanom, ale czasem 45.847 ustanowiła przy okazji rekord Polski juniorów.

Po brąz sięgnęli z kolei Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Mikołaj Sójka i Daniel Staniszewski w wyścigu drużynowym na dochodzenie juniorów pokonując reprezentację Szwajcarii. Czwórka także pobiła rekord Polski, notując czas 4:09.002.

6. miejsce w wyścigu drużynowym na dochodzenie orliczek wywalczyły Nikol Płosaj, Agata Drozek, Łucja Pietrzak i Alicja Ratajczak.

Torowy czempionat w Atenach potrwa do 19 lipca.