I Kongres Kolarski

Mamy przyjemność zaprosić Was na prawdopodobnie jedyne takie wydarzenie w Europie i Polsce: Kongres Kolarski.

I Kongres Kolarski Cycling Planet to zaplanowane na 28-29 listopada 2015 r. sportowe wydarzenie,które skupi w jednym miejscu kilkanaście wielkich nazwisk kolarskiego świata, międzynarodowe autorytety i interesujące sportowe osobowości; tych którzy sięgnęli po najwyższe laury i tych, którzy na to zwycięstwo pracowali po drugiej stronie mety. To prawdziwa uczta dla fanów dwóch kółek, wyjątkowa okazja podejrzenia przy pracy najlepszych specjalistów w swych dziedzinach i zwiedzenia kolarstwa „od kuchni”.

Pomysłodawcą i organizatorem tego kolarskiego spotkania jest Arkadiusz Wojtas, kiedyś zawodowy kolarz, a obecnie masażysta i kierowca autokaru w drużynie Tinkoff-Saxo oraz założyciel marki Cycling Planet - dystrybutora rowerów Ridley w Polsce. Pracując w najlepszych drużynach kolarskich i z gwiazdami tego sportu zdobył olbrzymią wiedzę o tym, jak kolarstwo wygląda od kuchni. Kongres Kolarski ma być doskonałą okazją by osoby na co dzień pracujące w na szczytach kolarstwa mogły się podzielić swoją wiedzą i spostrzeżeniami ze wszystkimi sympatykami tego sportu.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć podopiecznych Arkadiusza z Tinkoff-Saxo - w Sopocie będzie można spotkać i posłuchać Rafała Majki, Pawła Poljańskiego, Macieja Bodnara. Swoje przedstawicielstwo będzie również miało kobiece kolarstwo: Judit Arndt, Adrie Visser, Eleonory van Dijk. Stare i obecne czasy polskiego kolarstwa wspominać będą wspólnie Czesław Lang i Tadeusz Wojtas. Maniaków treningów zadowolić powinny prezentacje Stevena de Jongha, byłego kolarza, a obecnie dyrektora sportowego i trenera w Tinkoff-Saxo oraz Tomasza Czapelskiego, polskiego trenera i fizjoterapeuty. Posezonową regenerację wesprą dobrą radą dr hab. Krzysztof Ficek, Marek Sawicki i Steffen Lundsgaard. Skoro mowa o kolarstwie od kuchni, to nie mogło zabraknąć dietetyków i kucharzy. Katarzyna Wójs podzieli się swoją wiedzą o sportowych dietach, a gościem honorowym będzie Hannah Grant, znakomita duńska kucharka, która od kilku sezonów zachwyca swoimi potrawami kolarzy Tinkoff-Saxo.

Kolarskie osobowości gościć będzie wyjątkowy Hotel Haffner**** położony w samym sercu najbardziej rozpoznawalnego polskiego kurortu jakim jest nadmorski Sopot. Ekskluzywny obiekt znajdujący się zaledwie 200 metrów od plaży, to niezwykłe miejsce, które podczas ostatniego listopadowego weekendu, zamieni Sopot w stolicę Sportu przez duże “S”.

Mamy również przyjemność poinformować, że wortal Rowery.org jest partnerem I Kongresu Kolarskiego. Będziemy Was na bieżąco informować o wszystkim, co związane z tą imprezą.

Jakub Zimoch

Recent Posts

Dookoła Mazowsza 2020: etap 2. Felix Groß najlepszy na torze w Służewcu

Felix Groß wygrał na Służewcu drugi etap wyścigu Dookoła Mazowsza – jazdę indywidualną na czas.

16 lipca 2020, 17:48

Lotto Soudal zakazuje wyjazdu do Plouay

Grupa Lotto Soudal nie zezwala swoim zawodnikom na udział w Mistrzostwach Europy w Plouay. Mają trenować w odosobnieniu i nie…

16 lipca 2020, 15:05

Sibiu Cycling Tour 2020. Kevin Rivera i Mathieu van der Poel nie dojadą

Kevin Rivera nie stanie do obrony tytułu w rozpoczynającym się w następny czwartek Sibiu Cycling Tour.

16 lipca 2020, 14:07

Trasa Il Lombardia 2020

Na klasycznej, rzec można, trasie przebiegnie 114. edycja włoskiego monumentu Il Lombardia. W nietypowym terminie, bo 15 sierpnia, kolarze pokonają…

15 lipca 2020, 21:28

Dookoła Mazowsza 2020. etap 1 anulowany

Pierwszy etap 63. edycji wyścigu Dookoła Mazowsza został przerwany i ostatecznie anulowany.

15 lipca 2020, 17:43

Roger de Vlaeminck: "Remco Evenepoel musi przejść przez przełaje"

Roger de Vlaeminck namawia Remco Evenepoela do startów w wyścigach przełajowych. Zwycięzca wszystkich pięciu monumentów, uważa że pomogło by to…

15 lipca 2020, 15:39