I Kongres Kolarski

Mamy przyjemność zaprosić Was na prawdopodobnie jedyne takie wydarzenie w Europie i Polsce: Kongres Kolarski.

I Kongres Kolarski Cycling Planet to zaplanowane na 28-29 listopada 2015 r. sportowe wydarzenie,które skupi w jednym miejscu kilkanaście wielkich nazwisk kolarskiego świata, międzynarodowe autorytety i interesujące sportowe osobowości; tych którzy sięgnęli po najwyższe laury i tych, którzy na to zwycięstwo pracowali po drugiej stronie mety. To prawdziwa uczta dla fanów dwóch kółek, wyjątkowa okazja podejrzenia przy pracy najlepszych specjalistów w swych dziedzinach i zwiedzenia kolarstwa „od kuchni”.

Pomysłodawcą i organizatorem tego kolarskiego spotkania jest Arkadiusz Wojtas, kiedyś zawodowy kolarz, a obecnie masażysta i kierowca autokaru w drużynie Tinkoff-Saxo oraz założyciel marki Cycling Planet - dystrybutora rowerów Ridley w Polsce. Pracując w najlepszych drużynach kolarskich i z gwiazdami tego sportu zdobył olbrzymią wiedzę o tym, jak kolarstwo wygląda od kuchni. Kongres Kolarski ma być doskonałą okazją by osoby na co dzień pracujące w na szczytach kolarstwa mogły się podzielić swoją wiedzą i spostrzeżeniami ze wszystkimi sympatykami tego sportu.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć podopiecznych Arkadiusza z Tinkoff-Saxo - w Sopocie będzie można spotkać i posłuchać Rafała Majki, Pawła Poljańskiego, Macieja Bodnara. Swoje przedstawicielstwo będzie również miało kobiece kolarstwo: Judit Arndt, Adrie Visser, Eleonory van Dijk. Stare i obecne czasy polskiego kolarstwa wspominać będą wspólnie Czesław Lang i Tadeusz Wojtas. Maniaków treningów zadowolić powinny prezentacje Stevena de Jongha, byłego kolarza, a obecnie dyrektora sportowego i trenera w Tinkoff-Saxo oraz Tomasza Czapelskiego, polskiego trenera i fizjoterapeuty. Posezonową regenerację wesprą dobrą radą dr hab. Krzysztof Ficek, Marek Sawicki i Steffen Lundsgaard. Skoro mowa o kolarstwie od kuchni, to nie mogło zabraknąć dietetyków i kucharzy. Katarzyna Wójs podzieli się swoją wiedzą o sportowych dietach, a gościem honorowym będzie Hannah Grant, znakomita duńska kucharka, która od kilku sezonów zachwyca swoimi potrawami kolarzy Tinkoff-Saxo.

Kolarskie osobowości gościć będzie wyjątkowy Hotel Haffner**** położony w samym sercu najbardziej rozpoznawalnego polskiego kurortu jakim jest nadmorski Sopot. Ekskluzywny obiekt znajdujący się zaledwie 200 metrów od plaży, to niezwykłe miejsce, które podczas ostatniego listopadowego weekendu, zamieni Sopot w stolicę Sportu przez duże “S”.

Mamy również przyjemność poinformować, że wortal Rowery.org jest partnerem I Kongresu Kolarskiego. Będziemy Was na bieżąco informować o wszystkim, co związane z tą imprezą.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: