Specialized Michała Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski od kilku sezonów celuje w zwycięstwo na Mur de Huy, być może tęczowy Specialized pomoże mu dzisiaj?

Specjaliści (od marketingu) lubią gwiazdom jeżdżącym na ich rowerach dostarczać specjalne ramy. Prezentowaliśmy już rowery Vincenzo Nibaliego oraz Toma Boonena, teraz przyszła kolej na mistrzowski rower Michała Kwiatkowskiego.

Abstrakcyjne wzory na standardowej ramie Specialized S-Works Tarmac zostały zaprojektowane przez Rona Jonesa, który inspirację czerpał z prac Jacksona Pollocka. Białą ramę zdobią zatem plamy "farby" w kolorach tęczy z koszulki mistrza świata.

Podobnie jak wielu partnerów koncernu Sram, również Etixx w tym sezonie zrezygnował z usług Amerykanów. Powodem jest opóźniająca się premiery elektrycznej grupy osprzętu Sram. Tym samym, Michał Kwiatkowski i koledzy jeżdżą w tym roku na rowerach wyposażonych w zakupione przez drużynę komponenty Shimano Dura-Ace wymieszane z produktami FSA, który jest sponsorem drużyny. Plotka głosi, że w dalszej części sezonu drużyna może w całości przesiąść się na elektryczną grupę wyprodukowaną przez FSA - Rolf Aldag odbył już pierwsze testy prototypu.

Wróćmy jednak do roweru "Kwiato". Siła mięśni polskiego mistrza świata przenoszona jest bezpośrednio na pedały Shimano Dura-Ace połączone z korbą FSA. Za resztę odpowiada elektryczna grupa Dura-Ace. Koła to Roval CX-40 obleczone w najnowsze szytki Specialized ProTour Turbo Pro Tubular. Na uwagę zasługuję bardzo wąska i wykonana z aluminium kierownica FSA.

Charakterystyczny rower jednak co raz rzadziej używany jest przez Kwiatkowskiego, który na ważne starty dosiada standardowego czarnego roweru używanego przez wszystkich kolarzy Etixx. Powodem jest oczywiście znacząca waga lakieru, którego użyto do pomalowania roweru. Do tego dochodzi przesiadka z lekkiego osprzętu Sram na cięższy Shimano.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: