Mistrzostwa Polski 2015: Michał Paluta mistrzem orlików ze startu wspólnego

Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice) został w Sobótce mistrzem Polski młodzieżowców w wyścigu ze startu wspólnego.

Kolarz polkowickiej ekipy na 180-kilometrowej trasie okazał się lepszy od Matuesza Grabisa (TC Saroni Głogów). Brązowy medal wywalczył kolejny przedstawiciel głogowskiej ekipy - PIotr Jaromin.

Wyścig rozgrywany był przy zachmurzonym niebie i delikatnym wiaterku. Młodzieżowcy zmagania rozpoczęli od koncertu skoków, a na wjeździe na trzecie kółko na czele znajdowali się Kamil Turek (K.S. Pogoń Mostostal Puławy), Patryk Szymański (TC Saroni Głogów), Wojciech Wilgus (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) oraz Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice).

Prowadzony przez Szymona Rekitę (LKK Warmia Biskupiec / GFDD Altopack) peleton jechał czujnie i na półmetku rywalizacji mistrz młodzieżowców w jeździe na czas znalazł się w czteroosobowej grupce, uzyskując wraz z Patrykiem Solińskim (KS Pogoń Mostostal Puławy), Michałem Palutą (CCC Sprandi Polkowice) i Mateuszem Grabisem (TC Chrobry Saroni Głogów) 1:20 zapasu nad peletonem.

Pogonią kierować próbowali zawodnicy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne - Wojciech Sykała i Marcin Karbowy rozpoczęli kontrę, na kole mając Marcina Bijaka (TC Saroni Głogów). Trójce po piętach deptały im już kolejne grupki, w których mieszali się m.in. Bartosz Szczepanowski (TC Saroni Głogów), Kamil Turek (Mostostal Puławy), Krzysztof Tomaszewski (LUKS Trójka Piaseczno), Konrad Kott (Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy) i Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice).

Na wjeździe na przedostatnią rundę na czele jechali już tylko Grabis, Paluta i Rekita, a w kontrze 30 sekund dalej widać było Kaczmarka i Mariusza Gąsiorowskiego (Saroni Głogów). W czołówce jechali też Kott, Karbowy i Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), próbujący dojechać do czołówki.

Ostanie kółko na czele zaczęli Mateusz Grabis, Mateusz Kazimierczak, Michał Paluta i Konrad Kott. Czwórka powiększała przewagę nad goniącą grupką w składzie Jakub Kaczmarek, Eryk Latoń (CCC), Wojciech Sykała, Dominik Wewiór, Patryk Krzywda (KK Tarnovia), Mateusz Kazimierczak (Mostostal Puławy) Adrian Banaszek (Kolss BDC), Piotr Jaromin i Aleksander Leduchowski (TC Saroni Głogów) oraz Mateusz Gąsiorowski (ALKS Grudziądz).

W końcówce Paluta i Grabis zdołali odjechać rywalom i po dwójkowym finiszu rozegrali między sobą walkę o biało-czerwoną koszulkę. Kolarz CCC Sprandi Polkowice wyszedł z tego pojedynku zwycięsko i powtórzył sukces ze szranków juniorskich.

Wyniki mistrzostw Polski 2015 - wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23, Sobótka (180 km):

1. Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice)                            4:22:44
2. Mateusz Grabis (TC Saroni Głogów)
3. Piotr Jaromin (TC Saroni Głogów)                                   00:49
4. Michał Michciński (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)             00:50
5. Mateusz Kazimierczak (Mostostal Puławy)                            00:51
6. Gracjan Szeląg (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)                      00:52
7. Wojciech Sykała (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)                     00:54
8. Konrad Kott (Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy)                     01:04
9. Dominik Wewiór (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)                      01:07
10. Mateusz Gąsiorowski (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)          01:10

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: