RCS Sport za reformą WorldTour

W przeciwieństwie do Amaury Sport Organisation (ASO) organizatorowi m.in. Giro d’Italia – RCS Sport – podoba się reforma kalendarza WorldTour, do której ma dojść do 2020 roku.

RCS Sport nigdy nie był przeciwko planowanym zmianom i jest gotowe, by przedyskutować dokładnie poszczególne punkty rozwoju z Międzynarodową Unią Kolarską

– można przeczytać w oświadczeniu włoskiej korporacji.

David Lappartient, wiceprezydent UCI, prezydent Europejskiej Unii Kolarskiej, który obok szefa ASO Christiana Prudhomme’a był jedyną osobą głosującą przeciwko reformie, zarzucił RCS Sport i Tour de Suisse, że ci w sposób uprzywilejowany traktują zespoły zrzeszone w Velon, a Velon z przywilejami traktuje wyścigi. Chodziło przede wszystkim o pieniądze za transmisje.

Velon, jak i RCS Sport zaprzeczyły.

Według nieoficjalnych informacji do ruchu reformatorskiego chcą się przyłączyć szefowie Ronde van Vlaanderen, Gandawa-Wevelgem, innych flandryjskich klasyków oraz Tour de Suisse. Lappartient twierdzi jednak, że ponad 50% organizatorów pomysł reformy nie zdołał przekonać.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: