Tour de Suisse 2015: etap 4

Australijczyk Michael Matthews triumfował na mecie czwartego etapu Wyścigu Dookoła Szwajcarii.

Zawodnik grupy Orica-GreenEdge pokonał na finiszu Petera Sagana (Tinkoff-Saxo) i Grega van Avrmaeta (BMC Racing Team).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Tom Dumoulin (Giant-Alpecin).

Stijn Devolder (Trek), Alex Howes (Cannondale), Thomas de Gendt (Lotto), Davide Malacarne (Astana) i Frederik Backaert (Wanty) to piątka śmiałków w ucieczce dnia. Harcownicy zyskali 4 minuty przewagi, z których po podjeździe do Wildhaus (kat. 2; 68,7 km; 8,9 km; 6,8%) pozostało 2:50.

Peleton ciągnęła Orica-GreenEdge, likwidując odjazd już 50 kilometrów przed metą. Australijska ekipa nie schodziła z prowadzenia, cały peleton, za wyjątkiem nielicznych maruderów, trzymał się razem. Na lotnej premii 3 sekundy bonifikaty skasował lider wyścigu.

W Kirchberg, leżącym 21,4 km przed metą, usytuowano ostatnią górską premię (kat. 3; 1,15 km; 7,4%). Po jej minięciu odjechał Alexey Lutsenko. Kolarz Astany finałowe 10 kilometrów rozpoczął z zapasem 25 sekund, ale na niekategoryzowanej górce (1,2 km; 8,3%) niespełna 7 km przed finiszem został doścignięty.

Poszły tam kontry, pokazali się Marco Marcato (Wanty), Jan Bakelands (Ag2r) i Sergio Henao (Sky). Trójce udało się odskoczyć, jednak nie udało im się dowieźć przewagi do ostatnich metrów. Na wymagającym finiszu pod górę liczyli się tylko Sagan i Matthews, zdecydowanie mocniejszy okazał się "Bling".

Wyniki 4. etapu Tour de Suisse 2015 (WT), Flims Laax Faiera – Schwarzenbach (193,2 km):
  1 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                     4:36:00
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
  3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  4 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
  5 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
  6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
  7 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
  8 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
  9 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 10 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 11 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 12 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 14 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 15 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing
 16 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky
 17 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 18 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 19 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 20 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 21 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                
 22 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 23 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 24 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 25 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 26 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 27 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 28 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 29 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 30 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 31 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 32 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 33 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 34 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 35 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
 36 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 37 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 38 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 39 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
 40 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 41 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      00:40
 42 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                            00:50
 43 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     00:51
 44 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               00:00
 45 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling
 46 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 47 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              01:18
 48 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
 49 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 50 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    02:04
 51 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        02:14
 52 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         02:37
 53 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 54 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 55 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 56 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
 57 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 58 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 59 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
 60 Christian Knees (Ger) Team Sky
 61 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 62 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 63 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 64 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
 65 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 66 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 67 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 68 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 69 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 70 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   03:21
 71 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        04:08
 72 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
 73 Vegard Breen (Nor) Lotto Soudal
 74 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
 75 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 76 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 77 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
 78 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                              04:49
 79 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 80 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            05:13
 81 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           06:42
 82 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           08:15
 83 Bert Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 84 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 85 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 86 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 87 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 88 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 89 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 90 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 91 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 92 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 93 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 94 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 95 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 96 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 97 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin
 98 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 99 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
100 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
101 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
102 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
103 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  13:40
104 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
105 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                      16:49
106 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
107 Mario Costa (Por) Lampre-Merida
108 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin
109 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
110 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
111 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
112 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
113 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
114 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
115 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
116 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
117 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
118 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
119 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
120 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
121 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
122 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
123 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
124 Igor Anton (Spa) Movistar Team
125 David Lopez (Spa) Team Sky
126 Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal
127 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
128 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
129 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
130 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
131 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
132 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
133 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
134 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
135 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
136 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
137 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
138 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
139 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
140 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
141 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
142 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
143 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
144 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
145 Danny Pate (USA) Team Sky
146 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
147 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
148 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  23:12
149 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
DNS Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
DNS Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
Klasyfikacja po 4. etapie
  1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                     11:19:09
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
  3 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                   00:08
  4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:09
  5 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                   00:15
  6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         00:17
  7 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr                                  00:18
  8 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                        00:21
  9 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        00:22
 10 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 11 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing
 12 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           00:24
 13 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     00:29
 14 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    00:32
 15 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 16 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            00:35
 17 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 18 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         00:42
 19 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           01:12
 20 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       01:17
 21 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 22 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:20
 23 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky                             01:22
 24 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 25 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               01:24
 26 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  01:29
 27 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      02:22
 28 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     02:29
 29 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        02:32
 30 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                02:40
 31 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      02:41
 32 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 02:45
 33 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing                      02:46
 34 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                            04:06
 35 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                       05:57
 36 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 06:51
 37 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin              07:33
 38 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                            07:56
 39 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling                             08:48
 40 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   09:05
 41 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       10:10
 42 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            11:36
 43 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              11:47
 44 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        11:48
 45 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             12:34
 46 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                      13:36
 47 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                            14:11
 48 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      14:34
 49 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                        14:40
 50 Christian Knees (Ger) Team Sky                               15:16
 51 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      15:24
 52 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               15:38
 53 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         15:44
 54 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     15:54
 55 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  17:14
 56 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           17:23
 57 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  17:30
 58 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         17:36
 59 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                   18:38
 60 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       19:38
 61 David Lopez (Spa) Team Sky
 62 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   20:04
 63 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        20:46
 64 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            21:04
 65 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                              21:11
 66 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            21:43
 67 Vegard Breen (Nor) Lotto Soudal                              22:26
 68 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           22:30
 69 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        22:54
 70 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                         23:07
 71 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        23:24
 72 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      23:40
 73 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice                24:24
 74 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           24:30
 75 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                     24:50
 76 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                     24:53
 77 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    25:37
 78 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                  26:23
 79 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 80 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           27:21
 81 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                       27:25
 82 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           27:33
 83 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               27:36
 84 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      27:38
 85 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       27:43
 86 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           27:49
 87 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              28:38
 88 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                            28:51
 89 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         28:52
 90 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              28:55
 91 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            29:11
 92 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                        29:18
 93 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                          29:46
 94 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      30:41
 95 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin                        31:37
 96 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         31:55
 97 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   31:56
 98 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                           33:09
 99 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             33:10
100 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                33:24
101 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           35:06
102 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        35:10
103 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      35:19
104 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            35:41
105 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                       35:44
106 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       35:49
107 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            35:53
108 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin                      35:54
109 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      36:07
110 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             37:33
111 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   37:49
112 Bert Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       38:58
113 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 39:07
114 Mario Costa (Por) Lampre-Merida                              39:58
115 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    40:23
116 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           41:06
117 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                          41:09
118 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       41:30
119 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              41:39
120 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       43:48
121 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                           43:50
122 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  44:02
123 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          44:12
124 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        44:29
125 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 44:35
126 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        44:36
127 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          46:22
128 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                      47:25
129 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
130 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                        47:32
131 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
132 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                            47:36
133 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                              47:37
134 Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal                             47:38
135 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            47:40
136 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
137 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                        48:01
138 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        49:52
139 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     49:53
140 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
141 Danny Pate (USA) Team Sky
142 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                   49:55
143 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                  49:56
144 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          50:02
145 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr                                   50:04
146 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                    50:06
147 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                50:07
148 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                           50:09
149 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  50:49

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: