Tour de Suisse 2015: wypowiedzi po prologu

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

W tym sezonie Tom Dumoulin wygrał czasówkę w Vuelta al Pais Vasco. Natomiast w sobotę 24-letni Holender na swoją korzyść przesądził prolog Tour de Suisse obejmując prowadzenie w generalce.

Bardzo się cieszę. Po powrocie z treningu wysokogórskiego, my byliśmy w Sierra Nevada, nigdy nie wiesz, jak zachowają się twoje nogi. Świetnie, że udało mi się wrócić z takim doskonałym wynikiem. Szczerze, to nie czułem się jakoś szczególnie, ale kręciłem szybko i to widocznie wystarczyło

– mówił reprezentant teamu Giant-Alpecin.

Drugie miejsce zajął Fabian Cancellara (Trek).

Brakowało mi mocy. Wiedziałem, że nie mogę zbyt mocno rozpocząć tego krótkiego prologu. Nie wystarczyło. Jestem ostatnim człowiekiem, który winę zrzucałby na kogoś innego. Myślę, że nie popełniłem żadnego błędu. Na ile byłem w stanie, na tyle pojechałem. Z drugiej strony jestem trochę zawiedziony

– tłumaczył „Spartakus”, który w maju wrócił do ścigania po złamaniu żeber na trasie E3 Prijs Harelbeke. Na początku czerwca skarżył się na infekcję bakteryjną.

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: